За 280 тисяч хабара сільській голові Гаїв-Шевченківських довелось заплатити 25 тисяч штрафу

За 280 тисяч хабара сільській голові Гаїв-Шевченківських довелось заплатити 25 тисяч штрафу

Суд оштрафував на 25,5 тис. грн колишню сільську голову с. Гаї-Шевченківські Тернопільського району Світлану Лютинець, яка отримала хабар у вигляді благодійного внеску споживчому кооперативу у розмірі 280 тис. грн за виділення землі. Йдеться у вироку Тернопільського міськрайонного суду від 16 грудня.

 

Влітку 2015 року до сільської голови Лютинець звернулась особа, яка хотіла безоплатно отримати у власність земельну ділянку площею 0,1 га на території Гаї-Шевченківської сільської ради для будівництва індивідуальних житлових будинків та господарських будівель і споруд, пишуть "Наші гроші".

Лютинець розповіла, що може вплинути на депутатів сільської ради, щоб ті своїм рішенням виділили землю, і запропонувала за такий вплив надати їй неправомірну вигоду у розмірі 12 тис. доларів.

Як встановило слідство, голова села побоювалась, що її можуть викрити правоохоронці, і тому попросила надати кошти під виглядом благодійного внеску на рахунок споживчого кооперативу «ЖБК «Вікторія Гаї-Шевченківські».

1 вересня 2015 року Лютинець отримала імітаційні квитанції «Ощадбанку», за якими кооперативу були перераховані кошти на загальну суму 280 тис. грн. Після цього особа, яка хотіла отримати землю, фіктивно вступив до «ЖБК «Вікторія Гаї-Шевченківські», і отримав від голови села виписку із рішення Гаї-Шевченківської сільради, яке депутати не приймали, про надання йому як члену кооперативу дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Того ж дня правоохоронці затримали Лютинець.

Колишня сільська голова повністю визнала свою вину. Суд кваліфікував її дії як закінчений замах на одержання неправомірної вигоди для третіх осіб за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, а також складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, і призначив їй покарання у вигляді штрафу 25,5 тис грн.

Світлана Лютинець займала посаду сільського голови с. Гаї Шевченківські з 2002 по 2015 роки.

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (1)
  • Pavlo Ivanechko
    Хто суддя?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 Війна забрала життя Героя з Тернополя Володимира Боднара 08:00 У яких лікарнях Тернопільщини можна безоплатно пройти КТ 21:00 День міста в Тернополі: куди піти та які заходи планують на 14-16 серпня 20:02 Zaza Print: що за лаштунками поліграфічного дому. Ексклюзивно про те, як друкують для всієї України (Партнерський проєкт) play_circle_filled photo_camera Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 19:01 Подорожчання води у Тернополі: як змінилися суми у платіжках споживачів 18:00 В Україні запустили застосунок «БЕЗ МЕЖ» — єдину платформу сервісів і знижок для ветеранів та їхніх родин 17:00 Нібито «індивідуальний» будинок на Бандери «виріс» уже до чотирьох поверхів 16:07 Сучасні верстати, нові навички та співпраця з бізнесом: як два коледжі Тернопільщини використають понад 15 млн грн субвенції 15:20 «Дипломатична посилка» з мільйоном доларів: чоловік із Тернопільщини віддав шахраям 227 тисяч 14:40 Нові правила шлюбу онлайн: що змінює Дія 14:15 Робота в Тернополі: актуальні вакансії тижня (оновлено 12 серпня) 14:02 Безоплатні гуртки та секції в Тернополі: як і коли записатися 13:02 Тернопільщина — серед п'яти областей, які отримали понад 80 тонн енергообладнання з Ісландії 12:20 Підозрілий рюкзак виявили біля будівлі СБУ в Тернополі 11:30 Тернополянка Тетяна Адамян стала суперфіналісткою «Незламного Золотого Мольберта» 11:00 У Тернополі працюють чотири фонтани: чому не вмикають решту 10:30 Реабілітація, яка допомагає повертатися до життя: як працює обласна лікарня в Більче-Золотому 09:37 Четверо дітей загинули на дорогах Тернопільщини від початку року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up