Як поведуть себе віряни і атеїсти під час боротьби за виживання після авіакатастрофи, - саме така ідея лежить в основі нового роману Макса Кудрука «Де немає Бога». Про цю книгу автор розповів під час мистецького фестивалю «Ї» у Тернополі.
Макс Кідрук – популярний український письменник, мандрівник, автор технотрилелів, низки тревелогів. Його роман «Де немає Бога» має вийти невдовзі, вже навіть готова обкладинка книги. І як зізнається автор, це найкраща обкладинка, яку він коли-небудь у своєму житті бачив.
Макс Кідрук розповів своїм шанувальникам, про що ж його новий роман. Історія надзвичайно захоплююча, тому читачі з нетерпінням чекають виходу книги.
- Це не жахи, не фантазія, це драматична історія, - каже Макс Кідрук. – Психологічний роман з елементами невеликої кількості технотрилеру. Історія виживання після авіакатастрофи. Більше тексту буде про авіаційні технології. І недовгі 2-3 дні - про виживання пасажирів у місцевості, де по суті немає Бога. Там надто важко.
Роман написаний на основі події 1979 року, коли сталась катастрофа DC-10 рейсу 901 перевізника Air New Zealand в Антарктиді. Це був екскурсійний політ. У найсучаснішому лайнері продавали місця лише біля вікон, щоб люди могли вільно ходити по салону, годували усіх вишуканою їжею. Літак вилітав із аеропорту Окленда і, долетівши до узбережжя Антарктиди, знижував висоту. Гід вів екскурсію, а пасажири, попиваючи шампанське, милувалися засніженими краєвидами. Та цього дня все пішло не так. Лайнер врізався у гору Еребус. Загинули усі.
- І я подумав, а що було б якби у цій катастрофі хтось уцілів? - продовжує Макс Кідрук. - У моїй розповіді інше місце і 7 людей, які залишились живі. Вони в умовах, які змушують виживати без соціального тиску і релігійних установ суспільства. Тобто має щось визначати їх, як людей. Хоча ніхто цього не вимагатиме. А умови – непридатні для життя – в засніженій Аннтарктиді. Ким залишаться релігійні люди і ті, якими ніколи не керувала релігія? Це не історія про авіакатастрофу, це навіть не 7 уцілілих у цій катастрофі. А про те, який досвід вони винесли, як поводять себе під час боротьби за виживання.
Читачів Макс Кідрук одразу попередив, що не збирався образити жодної релігії і навіть слово Бог у книзі писав з великої літери.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер