На п’єдестал також піднялись гравці із команд "Інші імена” та "Ladybugs”. Журналіста "20 хвилин" погодилась прийняти у свій склад тернопільська команда «Квестери».
- Ми граємо в різні інтелектуальні ігри уже вісімнадцять років. Сильні тим, що є командою однодумців і маємо професійно розмаїтий склад: у нас навіть є секретар міськради, та професійний музикант, - розповідає, тепер уже, дворазовий чемпіон України Степан Житарюк. - Особливість нашої команди в тому, що ми возимо із собою доньку одного із учасників. Але не тому, що не маємо з ким її залишити, а тому що вона дивиться телевізор постійно, і може краще за нас усіх відповідати на питання про сучасні шоу чи рекламу.
Зовсім інший настрій панував у тернопільських ерудитів.
- Наш головний принцип, не перемога, а участь, - запевнила один із гравців, Тетяна. Зібравшись у тісне коло із десяти чоловік, Квестери жартома обговорювали наскільки низьке місце вони займуть. Уже після першого туру їх «надії» почали справджуватись: з восьми питань команда змогла знайти відповідь лише на одне, і зайняла останню, 24-ту сходинку. Складні анаграми та загадки істотно не поліпшили ситуацію, і 15-хвилинну перерву команда зустріла на передостанньому місці. Стоїчно витримавши удар, гравці зібрались із духом і наступні три тури виявились переломними.
- Я знаю, я знаю,- весело підстрибує на стільці гравець, - я там була. На екрані, тим часом, демонструють ролик із краєвидами міста, причому догори ногами. Поки інші учасники команди намагаються, хоч що-небудь зрозуміти у наборі зображень із перевернутими церквами і парками, у дівчини по губах можна прочитати: Тбілісі. В такому ж темпі проходить музичний етап, в якому команда з легкістю згадує автора музики до "Хрещеного батька".
Квестери взяли п'ять із шести, але тур складний і цілком можливо, що в усьому залі їх показник максимальний. Ведучий підходить в їх куток, де сидять ще дві команди. Поки він підтримує інтригу, rвестtри дружньо скандують в знак перемоги і барабанять по столу. Але безрезультатно: їм знову не пощастило. Однак проміжні результати тепер набагато кращі - чотирнадцяте місце. Щільність команд настільки висока, що кожен із верхньої половини таблиці має шанси приміряти медалі чемпіонату.
В найважливіший момент змагань, командам пропонують впасти в дитинство, і впізнати у товариській тварині герб журнала «Пізнайко». Або вгадати, що на думку Пікасо, є справді реальним. Відповідь: все, що можна уявити. Коли пролунало останнє питання, усі полегшено зітхнули - трьохгодинний марафон завершився. Але чи задовольнить результат команду, яка не пасе задніх у тернопільському чемпіонаті? Поки відбувається остаточний підрахунок, команди змагаються у своєрідному човниковому бігу: підходять до столику журі і доводять, що невірні відповіді слід зарахувати. Судді витримують натиск і фінальні результати практично не відрізняються від поточних. Коли на міні-екрані нарешті показують підсумкову таблицю, по залу прокочується хвиля розчарованих вигуків порівну із радісними аплодисментами. Квестери поділили восьме - дев'яте місце і це другий кращий результат для Тернополя.
А чемпіони у веселому настрої. Вони не покидали першої сходинки із початку змагань Від організаторів їм перепало 4 тисячі гривень. Будемо сподіватися, наступного разу серед переможців з'явиться і команда із Файного міста Тернопіль.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер