Скульптура тернополянки прикрашає італійське містечко Кунео

Скульптура тернополянки прикрашає італійське містечко Кунео
  • Скульптуру тернополянки Лілі Мочули нещодавно встановили в італійському місті Кунео, що біля кордону з Францією.
  • Відкриття анонсовали у місцевій газеті, відтак подія зібрала чимало місцевих мешканців, представників влади.

 

Нагадаємо, тернополянка Лілія Мочула вже четвертий рік навчається у римській академії мистецтв. Минулого року вона взяла участь у конкурсі скульптур молодих художників від фундації Пеано та посіла перше місце.  Конкурс проходив у містечку Кунео неподалік Турина. Його проводять вже 19 років поспіль. На конкурсі Лілія представила макет скульптури із назвою "Точка зору". За перше місце Лілія отримала грошову премію - 5000 євро та можливість реалізувати проект у натуральну величину. А це два метри висоти, три – довжини та 70 см ширини.

Previous Next

Скульптура Лілії Мочули є інтерактивною. Це - блок каменю з отворами, що символізують вікна у будинку - відкриті, закриті, напівзакриті шторами. Вона стоїть на траві і крізь ці віконечка видно кусочки міського пейзажу. Люди, що сидять на траві і дивляться крізь ці віконечка, бачать різні кусочки загальної картинки, тобто мають свою точку зору. Але ніхто із них не отримає повного зображення, якщо не візьмуть до уваги і те, що видно з інших віконечок. Ця скульптура є інтерактивною, бо має зв'язок із спостерігачем. А також дітки можуть гратися: пролазити крізь отвори, бігати навкруги.

Премії, яку виділили на реалізацію проекту, було недостатньо, тому Лілія шукала мецената. Допомогти їй зголосилася фірма Giovannozzi marmi.

- З цією фірмою я співпрацювала цілий рік, бо в них були всі відповідні інструменти і місце для роботи, - розповідає Лілія Мочула. - І за це все вони не взяли з менше грошей, бо власник фірми дуже перейнявся моєю  ідеєю. Таку "знижку" я вважаю спонсорством.

Лілія почула схвальні відгуки про свою роботу від людей, які прийшли на відкриття скульптури. І це для неї дуже приємно.

- Людям сподобалася концепція та матеріал, з якого зроблена скульптура, - каже дівчина. – За два дні до відкриття скульптура вже стояла накрита білою тканиною, і я ходила час від часу дивитись чи все добре. Але довелось постійно поправляти тканину, бо діти розкривали і вже хотіли гралися та лазити там. Дуже тішуся, що дітки здогадалися так швидко. Бо мені дуже імпонує інтерактивний формат скульптури. В цьому напевне і полягає суть сучасного мистецтва: шукати новий підхід до взаємодії з глядачем.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Piter Savka
    Хуясэ!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
15:31 На Збаразькій зіткнулися дві легківки — є постраждалі 15:20 Від початку року на Тернопільщині пожежі забрали життя 30 людей: як запобігти непоправному 14:30 Ямковий ремонт проводять в районі Старого парку 14:27 Робота Тернопіль: актуальні вакансії тижня (оновлено 6 травня) Від читача 14:19 Навчати професії разом із бізнесом: у Тернопільській ТПП відбувся круглий стіл з вивчення німецького досвіду у впровадження дуальних елементів 14:00 Фонтан «Кульбабу» очистили від сміття 13:29 На Бандери зіткнулися маршрутка та легківка. Утворився затор (оновлене) 13:00 «Буковину» оштрафували на 625 тисяч гривень за підсумками матчу з «Динамо» у Тернополі 12:30 ДТП з електросамокатом на Дружбі: поліція відкрила кримінальне провадження 12:00 Мопеди — з 15 років, авто — з 17, але є умова: що готує для водіїв нова реформа від уряду 11:30 На Тернопільщині під час пожежі загинула 82-річна жінка 11:00 На два тижні перекриють вулицю Веселу та змінять маршрут автобуса №21 10:30 У парку Нацвідродження видалять аварійні дерева 10:00 Приватизацію одразу п'яти комунальних об'єктів можуть погодити на сесії міської ради 09:35 Фото дня: тролейбуси «Електрон», які курсуватимуть у Тернополі, проходять випробування photo_camera 09:00 Після полону знову пішов на війну і повернувся «На щиті»: вшануйте пам'ять Героя Миколи Миги 08:00 Тернопільська школа №28 увійшла до переліку 40-а шкіл України, в яких проведуть інженерний фестиваль 22:00 Роман Сасанчин анонсував вихід нової пісні та поділився планами про вступ до університету 21:00 Тернопільські ветерани зіграли у волейбол сидячи з жіночою паралімпійською збірною України photo_camera 20:03 Другий рік копають і латають: мешканці Стуса,2 кажуть, що новий асфальт не доживає до сезону
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up