Як стати лицарем, тернополян готові навчити реконструктори

Як стати лицарем, тернополян готові навчити реконструктори

Перенестися в іншу історичну епоху, уявити себе лицарем або козаком можна не лише за  екраном свого комп’ютера. Романтичний дух епохи середньовіччя намагаються підтримувати клуби історичної реконструкції. В Тернополі вже є декілька груп історичних реконструкторів  - «Галицька дружина», «Грифон». Невдовзі роботу розпочне ще одна подібна організація – товариство „Залізна доба”, члени якого приїхали з Рівного.  

Обладунки замовляють у ковалів

Про особливості свого заняття розповідає голова товариства „Залізна доба” Михайло Ільчицький.

- В історичну реконструкцію люди приходять з різних причин, - каже він. - Хтось надивився фільмів про короля Артура і хрестові походи, ще хтось відчуває потребу знайти хобі, яке б просто вивільнило його агресію, але в культурній формі. Людей, які б хотіли втекти від реальності практично не має, оскільки для цього треба витрачати певні кошти. Сам я почав із зацікавлення військовою історією середніх віків і випадково натрапив на оголошення про набір в секцію лицарського бою. Разом із товаришем переїхав до Тернополя і вирішив перенести традиції свого клубу сюди.

Відео дня

Обладунки реконструктори роблять на замовлення у львівських майстрів ковальства та відтворюють двобої епохи Київської Русі.

- За основу відтворення зброї тих часів нам служить праці вітчизняних істориків та польські історичні альманахи, в яких можна побачити зовнішній вигляд воїнів тих часів, - каже пан Ільчицький. - Друзі з Польщі присилають нам збірники ілюстрацій до середньовічних книг і каталоги виставок предметів того часу. Намагаємося стежити за історичною достовірністю кожної деталі. Свого часу колеги із Дніпропетровська пояснили, що в Середньовіччі обладунок мінявся кожні 50 років, тому стежимо за попаданням у відповідний час.

Бувають легкі травми

Раніше Михайло з друзями практикували кінні бої, але це було в період, коли в клуб входило декілька бізнесменів. По всій Україні кінних реконструкторів набереться заледве десять чоловік. По-перше, треба відбирати таких тварин, які б змогли витримати дорослого чоловіка з обладунками, які самі по собі важать до 30 кілограм. По-друге, це дуже дорого.

- Намагаємося відтворювати події зрілого Середньовіччя, приблизно XIII - початок XIV століття, - каже голова товариства «Залізна доба». Традиційно на Правобережній Україні більш популярною є епоха Галицько-Волинського князівства. Обходитися із мечем, сокирою, списом та луком на хорошому рівні вдається після року інтенсивних тренувань. Можна влаштовувати ціле багатоборство, змагаючись хто є більш універсальним воїном. Небезпеки для здоров’я немає, зброя затуплена. Однак, легкі травми пальців або рук, не виключені.

Переписують книги і танцюють

Помірятися силою з іншими „лицарями” можна на всеукраїнських фестивалях „Тустань”, „Стародавній Меджибіж”. Тут можна брати участь у масових боях, де дві команди з декількох чоловік борються, завдаючи ударів, що оцінюються в певну кількість балів. Хто здобув більше очків, той і переміг.  

 - Для всіх охочих вжитися у Середньовіччя, ми відкривали у Рівному скрипторій - приміщення для переписування книг, - розповідає Михайло Ільчицький. - В окремій кімнаті, при тьмяній свічці пишуть гусячим пером з допомогою спеціального розчину, із різнокольоровими домішками. Раніше навіть оголошували конкурс на кращий малюнок на середньовічну тему. Щоб жіноча стать не відчувала себе зайвою, тренуємо різні середньовічні танці. Поки чоловіки вправляються із зброєю, жінки вивчають  алеманду -  веселий танок із стрибками і павану – повільний танець. На великих фестивалях також відкривають гончарню і кузню, в якій можна побачити як загартовуються обладунки чи зброя. Можливо, в Тернополі також будемо вчити танцювати і переписувати книги по-середньовічному, а також даватимемо уроки кулінарії по середньовічним рецептам.   

Заняття будуть проходити тричі в тиждень. Стосовно умов участі в клубі можна звертатись на електронну адресу: [email protected]

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті 21:00 Історик «Хорват»: охороняв небо Тернополя, тепер на передовій photo_camera 20:00 300 доларів за відстрочку: судили головного спеціаліста мобілізаційного відділення 19:00 У Зарваниці відбудеться загальноукраїнська проща Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:15 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через грози і шквали 18:00 «Маємо боротися за тих, чия доля невідома». Акцію-нагадування провели у Тернополі 17:00 Четверо випускників Чорткова отримають грошова винагороди за високі результати НМТ-2025 16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up