500 років від отримання Магдебурзького права: науковець з Тернопільщини опублікував унікальний документ

500 років від отримання Магдебурзького права: науковець з Тернопільщини опублікував унікальний документ

Залізці дивують знову!

Науковець з Тернопільщини розповів цікаві факти про історію заснування смт Залізці, що неподалік Тернополя.

Директор місцевого краєзнавчого музею Василь Ільчишин оприлюднив унікальний документ, в якому описане надання містечку Магдебурзького права.

«Маємо ювілей 500-річчя Магдебурзького права Залізцям! Нещодавно, до наших рук потрапила книга із переліком міст Магдебурзького права Руського воєводства», — повідомив науковець.

Відео дня

За його словами, згодом вдалося відшукати першоджерело — «Метрику корону», де значиться запис про надання місту Магдебурзького права.

З латини вдалося перекласти:

«4 січня 1522 року. Король надає подільському воєводі Мартину Кам'янецькому спадкове місто Заложці ( лат. Zaloszicze) право знову заснувати місто. Городян звільнялося від податків і зборів на 12 років. Цьому ж місту король дає право проводити два ярмарки по тижню на свято Трійці і Єлизавети (19 листопада) у неділю та п'ятницю, відповідно до тевтонського чи маґдебурського права.»

«Отже, маємо суттєве уточнення «із 1520-го на 1522 рік»! Та ще й із оригінальним джерелом! А головне — це в документі бачимо чітку транскрипцію написання назви самого міста «Заlosge», і з цікавим варіантом головної літери. І читається назва як: «Залосшдже», — каже Василь Ільчишин.

Нагадаємо, що під час нещодавніх розкопок в Залізцях археологам трапилась особлива знахідка — фрагмент імпортного скляного кубка із наліпним медальйоном з рельєфними капельками.

 Читайте також:

В Залізцях археологи знайшли фрагмент кубка, який зображали на натюрмортах чотири століття тому

Китайська порцеляна та венеціанське скло: у Залізцях під час розкопок виявили унікальні артефакти

Знайшли унікальні речі: як студенти з Кременеччини у воєнний час їздили в експедицію (ЕКСКЛЮЗИВ)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up