Як змінилося ставлення українців до Голодомору

Як змінилося ставлення українців до Голодомору

Кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшилась у порівнянні з минулим роком

Згідно з результатами дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2017 року, більшість опитаних (77%) погоджуються з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу, не погодились з цим 13%, не визначились – 11%. 

Варто зазначити, що кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшилась у порівнянні з минулим роком (з 72% до 77%), водночас вона є дещо меншою у порівнянні з 2015 (80%).  вердження, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом Українського народу, поділяє переважна більшість жителів Заходу країни (91%), більшість опитаних Центру (84%), дві третини Півдня (65%) та більше половини Сходу (56%).

Мешканці сіл дещо більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 76%). Серед респондентів, рідна мова яких українська, прихильників тези 85%, в той час як серед тих, хто вважає рідною російську, – 57%.

У віковому розрізі кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 72% до 80% у різних категоріях (найбільше серед людей середнього віку). Водночас простежується різниця у кількості противників цієї тези у вікових групах: чим старші опитані, тим їх більше. У контексті рівня освіти, кількість тих, хто підтримує тезу про Голодомор-геноцид, коливається від 74% до 79% у різних категоріях.

Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Час проведення: 20-29 вересня 2017 р

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У смітник кидати не варто: куди подіти ялинку після свят 20:56 Працівник ТЦК у Тернополі плювався, матюкався і бив цивільного по обличчю на камеру 20:00 У Почаївській лаврі 7 січня відправили святкове богослужіння: коментарі російською 19:25 Через складні погодні умови Opel опинився у к'юветі Від читача 15:20 Зловмисники можуть "продавати" в інтернеті товари, яких насправді не існує, за частковою передплатою або повною оплатою наперед. 18:56 Графік відключення світла в Тернополі та області на 8 січня 18:04 Каша на тротуарах і дорогах. Яка ситуація в Тернополі? (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 17:20 Тернопільщина втратила Героїв Сергія Логвінова та Івана Каськіва 16:50 В один день долар і євро побили рекордні максимуми 16:15 Як «рятуватимуть» Тернопіль від снігопаду: хто відповідає за прибирання на вашій вулиці 15:45 Тернопільщину засипає снігом: в ДСНС попередили про ускладнення погодних умов 15:15 Затягують паски з електрикою: чи вимикатимуть світло у лікарнях та що буде з тролейбусами 14:45 Розшукують жінку з Чортківщини, яка вийшла з дому два тижні тому та не повернулась 14:11 До тюрми на п’ять і більше років відправляють суди за самовільне залишення служби 13:35 Перестало битись серце викладача, філософа та колишнього депутата з Кременця Анатолія Багнюка 13:05 Платний Wi-Fi з'явиться у потягу, який курсує через Тернопіль 12:30 В аварії у Дарахові постраждала мати-водійка та її двоє дітей 11:51 Тіло чоловіка виявили у будинку після пожежі на Лановеччині 11:15 Вночі вулиці Тернополя розчищали від снігу. Пишіть у коментарях чи прибрали у вашому дворі 10:41 У крові водія — 2,3 проміле алкоголю: вночі на Об'їзній Toyota врізався у відбійник
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up