20 тис. грн на навчання: 380 жителів Тернопільщини навчаються завдяки отриманим ваучерам на освіту

20 тис. грн на навчання: 380 жителів Тернопільщини навчаються завдяки отриманим ваучерам на освіту

Навчатися за ваучерами можна за 53 професіями та спеціальностями.

Однією із дієвих послуг служби зайнятості Тернопільщини щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності краян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс, який надається громадянам певних категорій здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію за вже набутою професією, повідомляє відділ інформаційної роботи Тернопільського обласного центру зайнятості.

Для роботодавців - це шанс мати необхідний кваліфікований персонал.
Отримати ваучер на навчання можуть: особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, які не досягли пенсійного віку; військовослужбовці, звільнені у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію; внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи. Всі бажаючі повинні мати професійно-технічну чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.

Навчатися за ваучерами можна за 53 професіями та спеціальностями.

На підставі ваучера здійснюється підготовка за професіями та спеціальностями сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти та сільського господарства, соціального обслуговування.
При отриманні ваучера особа самостійно обирає професію чи спеціальність, навчальний заклад у межах України та форму навчання: стаціонарну, заочну, дистанційну чи екстернатну.
Оплата ваучера здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера встановлюється у межах вартості навчання і не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (20070 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю суму, то доплату може здійснити як роботодавець, так і особа.

Цьогоріч в Тернопільській обласній службі зайнятості 87 громадян безкоштовно отримали ваучери на навчання. З них, 80 вже навчаються за професіями: кухар, водій навантажувача, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, підвищують кваліфікацію за спеціальністю «Медсестринство», здобувають неповну вищу освіту за спеціальностями «Автомобільний транспорт», «Харчові технології».

Загалом, з 2013 року за виданими ваучерами зараховані в навчальні заклади України 380 громадян Тернопільщини.

За довідками можна звертатися у місцевий підрозділ служби зайнятості Тернопільщини або у відділ організації профнавчання ОЦЗ (тел. 52-55-57).

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 «Хочу, щоб у виробах була душа»: військовий після поранення створює авторський декор з металу та дерева photo_camera 21:00 У Тернополі презентували нову гастрономічну екскурсію 20:00 Троє бігунів Тернопільщини представлять Україну на чемпіонаті Європи з гірського бігу та трейлу 19:03 Колишнього депутата райради на Тернопільщині за смертельну п’яну ДТП суд відправив до в’язниці Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:30 Ліквідовують наслідки підтоплення підвалів у двох багатоповерхівках на Коновальця 18:00 «Світло душі»: у Тернополі відкрили виставку до 30-річчя Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича play_circle_filled photo_camera 17:00 Середня зарплата на Тернопільщині у квітні впала на 4,4%: де платять найбільше та найменше 16:30 Судитимуть керівника спиртзаводу на Тернопільщині 16:00 Петицію про тернопільський стадіон підтримали у міськраді. Що вирішили 15:20 На Тернопільщині оголосили штормове попередження 14:45 У Сквері Кобзаря вшанують пам’ять дітей, чиї життя забрала війна 14:30 Робота в Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 3 червня) 14:15 «Діти втрачали свідомість». Тернопільські батьки розповіли про масове отруєння у Карпатах 13:40 В аварії у Дарахові травмувалися троє людей 13:10 У тернопільській маршрутці травмувалася жінка 12:45 Офіційний старт: у Тернополі відкривають купальний сезон (оновлене) 12:15 У селі Петриків гасили пожежу житлового будинку 11:50 Випускники тернопільських шкіл отримають спеціальні відзнаки за успіхи у навчанні 11:17 Замість заробити в інтернеті жінка з Тернополя втратила понад 262 тисячі гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up