Студенти ТНМУ протест із плакатами проти реформи інтернатури під ОДА влаштували 13 листопада. Тоді до них вийшов новий очільник ОДА Ігор Сопель і призначив зустріч. Під час неї він сказав, що готовий передати для вивчення урядовцям зауваження студентської ініціативної групи.
Нагадаємо, на протест прийшли студенти-медики шостого курсу, який найбільше торкається це питання реформи інтернатури. Тоді протестувальники пояснили, що вступали в університет із іншими умовами: розраховували на те, що буде інтернатура від двох до трьох років. А тепер їм кажуть, що інтернатура триватиме три роки, а потім ще три резентатури.
- А потім хочуть, щоб ми самі шукали роботу, - розповідали студенти. - Ми просимо гарантії працевлаштування. Ми не проти реформи, але, якщо вони вже будуть її вводити, то нехай із 2020-го року, щоб вступники розуміли, куди вони прийшли. Я хотіла бути лором. До реформи моя інтернатура мала тривати два роки, а тепер шість.
Після 40 хвилин протесту до студентів вийшов голова облдержадміністрації Ігор Сопель. Сказав, що вислухав їхню думку й дізнався позицію. Знає проблему і хоче допомогти. Запропонував повести робочу зустріч ініціативною групою 14 листопада.
Згодом на офіційному сайді ОДА опублікували підсумки цієї зустрічі. У повідомлення йдеться про те, ініціативна група виклала вимоги медичного студентства, що висувалися під час акції протесту напередодні.
- Основною є вимога урегулювати законопроект пропозиціями громадськості та студентства й залишити діючий розподіл на інтернатуру, - повідомляє прес-служба ОДА. - Студенти сподіваються, що їх почує керівництво профільного Міністерства. А до обласної влади майбутні медики звернулися за підтримкою. Присутні, а в їх числі: ректор ТНМУ ім.Івана Горбачевського Михайло Корда та заступник начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Тетяна Скарлош, обговорили ситуацію, що склалася та обмінялися думками щодо шляхів її вирішення. Підсумовуючи, Ігор Сопель подякував учасникам зустрічі за конструктивний діалог. На його думку, студенти і Міністерство мають продовжувати комунікувати з цього питання обговорюючи плюси і мінуси майбутньої реформи. Він також висловив готовність передати для вивчення урядовцям зауваження студентської ініціативної групи.
Довідка
Інтернатура - це один з етапів підготовки лікаря. Після закінчення шостого курсу медичного університету та успішного складання Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, студент-медик повинен пройти практичну підготовку у закладі охорони здоров’я. Така підготовка протягом кількох років і називається інтернатурою.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Степан
Просто перестануть поступати в медичні універстети на таких умовах. Уявіть собі 12 років вчитись, щоб в кінці отримати мінімальну зарплату початкуючого лікаря.А за що і де жити 12 років коли ти іногородній, а твої батьки не взмозі тебе безкінечно субсидувати. Потім розподіл невідомо куди і без житла скитання по найманих квартирах. А життя молоде проходить ні сім'ї ні дітей. Якщо ти поступив на навчання у 17 років, то тільки в 29-30 зможеш заробляти цю смішну лікарску зарплату. Просто у нас незабаром буде недобір в медичних навчальних закладах і далі дефіцит, як результат, лікарів. Мало хто зможе їздити за кордон на лікування. Порівняйте зарплату поліцейського, прокурора, суді, не кажу вже про депутата.
Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Podii/studenti---ne-rabi-mediki-protestuyut-proti-reformi-internaturi-10969395.html