ДПА в 2024 році в Україні не складатимуть. Але є особливість

ДПА в 2024 році в Україні не складатимуть. Але є особливість

Учні 4-х, 9-х і 11-х класів наразі не складатимуть Державну підсумкову атестацію (ДПА). Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів.

Міністерство освіти і науки України провело відкриту пресконференцію «Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати». Під час заходу окрему увагу приділили обговоренню ДПА для учнів та учениць 4-х, 9-х і 11-х класів. Наразі випускники початкової, базової та середньої школи не складатимуть такі обов’язкові тестування. Однак після перемоги Український центр оцінювання якості освіти планує розгорнути серію обʼєктивних досліджень після кожного з цих класів.

Про це повідомляють на сайті МОН.

Тому вже цього навчального року Український центр оцінювання якості освіти проведе пілотування системи Державної підсумкової атестації для учнів після 4-го класу на визначеній кількості учнів.

Відео дня

До пілоту залучать 2000 учасників на добровільній основі, які пройдуть завдання, розроблені УЦОЯО, у якості ДПА, розповіла під час брифінгу директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Важливо зазначити, що ДПА в 4-му класі не впливає на подальше навчання учнівства, воно потрібне для моніторингу якості освіти та коригування освітньої політики.

«Зараз у нас є домовленість про те, що у перспективі намагатимемось повертати ДПА на всіх рівнях загальної середньої освіти: для початкової школи (після 4 класу), для базової школи (після 9 класу) та для випускників зі школи (11 класу). Магістрально ми хочемо забезпечити такий механізм, адже тоді держава отримуватиме інструмент одночасного зрізу знань на трьох рівнях загальної середньої освіти. Це допоможе приймати правильні управлінські рішення щодо вдосконалення тієї чи іншої ланки», — зазначив Сергій Бабак.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що нині розробляється закон, що регулюватиме вступ у 2024 році. У законодавстві прямо вказана процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання та механізми його реалізації. Щороку видається спеціальний закон, який визначає порядок проведення оцінювання вступників. Зараз він вже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.

 

Читайте також:

НМТ-2024. У Міносвіти розповіли, які зміни чекають учнів у наступному році

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up