Іногородню дитину в Тернополі не хотіли взяти у черговий садок

Іногородню дитину в Тернополі не хотіли взяти у черговий садок
  • Тернопільські садочки улітку традиційно закриватимуть на ремонт. У цей час дітей можна перевести у чергові дошкільні навчальні заклади.
  • В одному з ДНЗ у іногородньої тернополянки попросили показати документ із роботи, який підтверджує, що на час ремонту в постійному садку батьки не будуть у відпустці.

 

Про те, що у черговому дитсадку вимагали довідку з місця роботи, у соцмережі Facebook написала тернополянка Ілона. Жінка каже, що вона взяла з роботи документ, що дійсно працює і у відпустку на цей період не йде.

 - З червня наш садочок закривають на ремонт, я записала свою дитину в черговий, з роботи взяла довідку, - пише тернополянка. - Але мені сказали, що дитину не візьмуть в інший заклад, оскільки в мене є заборгованість по оплаті, але за харчування плачу вчасно. Хоча суд і скасував наказ про встановлення плати за відвідування дитсадків дітьми без тернопільської реєстрації, вона все одно нараховується. Щоб допустили мою дитину в черговий садок, я повинна оплатити всю заборгованість в нашому, і ще за місяць наперед - в іншому.

Тернополянка написала пост у Facebook, але журналістці номер дитсадка вона сказати не захотіла. Враховуючи це, в управлінні освіти сказали, що не можуть чітко прокоментувати ситуацію. Коли вони будуть знати, який це дитсадок, тоді зможуть вияснити, що за довідку у жінки вимагали.

 - Процедура переходу у черговий дитсадок проста: ви підходите до керівника і кажете, що хочете перевести дитину в тимчасовий дитсадок на той момент, коли ваш закритий. І тоді вам шукають вільні заклади. І безпосередньо у дитсадку кажуть, які документи вам потрібно принести. За довідку, яку вимагали у тернополянки із місця роботи, нічого сказати не можу, - каже головний інспектор з дошкільної освіти управління Ірина Антонюк.

В управлінні освіти також зазначили, що в чергові дитсадки переводять лише тих дітей, яких батьки дійсно не мають, куди подіти.

У кожному дошкільному навчальному закладі повинен бути розрахунок дітей на перебування у чергових дитсадках, додала заступник начальника управління освіти Ірина Сум.

Коментар юриста:
Ростислав Небельський:

- У  не даному випадку не мали права не прийняти дитину у черговий дитсадок, це не законно. Зараз працівники дитсадка говорять одне, а якщо дійде справа до суду, то вони просто скажуть, що у них немає вільних місць. Думаю, питання з оплатою - це спосіб тиску. У правилах перебування дитини у садочку не передбачено, що батьки повинні десь бути зайняті, тому довідку із місця їх роботи у закладі теж не повинні вимагати. 




 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (2)
  • Наталя Грех
    Тернопіль - то окрема республіка, там чиновники не читають законів, не виконують рішень судів, самі собі придумують все, що взбреде на їхні дурні голови, а працівники садочків і раді старатися, щоб не заморочуватися.  А в результаті батьки залишаються сам на сам з проблемою і президент Порошенко поганий! Більше додати нічого!
  • Олеся Грех
    Коли вже цей дурдом скінчиться?!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Хвостик, звук і форма: як обрати стиглий і смачний кавун 21:00 Студент Тернопільського педагогічного університету заграв на піаніно під час концерту в Америці photo_camera 20:00 Один день на виробництві: як у Viknar'off створюють сучасні енергоефективні вікна (Партнерський проєкт) 19:30 Помер знаний бережанець Михайло Левицький Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 18:00 Для ветеранів запрацювали «Єдині ветеранські вікна» у ЦНАП 17:20 У Теребовлі відкрили меморіальну дошку полеглому захиснику Петру Шопяку photo_camera 16:50 На Тернопільщині створюють інтерактивний туристичний маршрут, який працюватиме трьома мовами 16:10 З 1 серпня зростуть тарифи на передачу електроенергії для бізнесу 15:40 Кінець липня принесе на Тернопільщину спеку 15:29 Розвиток дітей у Тернополі 2026: огляд гуртків, секцій, клубів та студій (партнерський проєкт) 15:07 Іменні дерева за кошти тернополян — сохнуть. Хто їх відновлюватиме? 14:37 Почаївській лаврі 30 днів на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ 14:10 На Коновальця авто знесло електроопору: водію надають допомогу play_circle_filled photo_camera 13:45 Робота в Польщі виявилася аферою: львів'янин у Тернополі віддав шахраям 750 євро 13:15 Андрій Аркуша офіційно став в.о. керівника обласної філармонії. Яку посаду отримав кандидат Вермінський play_circle_filled 12:45 В Тернополі відкрили фантастичний «Парк Легенд» із велетнями та магічними істотами (новини компаній) 12:30 Дві смуги в кожному напрямку та нові паркомісця: як працює оновлена схема руху на Руській play_circle_filled photo_camera 11:35 Аварія на 15 Квітня: трирічна дитина, яка їхала в тролейбусі, отримала травми 11:10 На Замковій водій електромобіля збив жінку, яка переходила дорогу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up