Звичне навчання у школах чи дистанційне, бо Тернопіль потрапив до «червоної зони»? Батьків тернопільських школярів «колотить» третій день поспіль. Те, що школи знову можуть закрити, наголошують у центральній та обласній владі. Тернопіль виступив проти закриття закладів. А поліція каже, що мусять дотримуватись виконання вимог постанови Кабміну про заборону відвідування навчальних закладів здобувачами освіти, тому додаткові мобільні групи перевірятимуть школи ретельніше.
Міська рада наголосила: про закриття закладів освіти не йдеться в постанові. Тому вчителів заборона не стосується. А от батькам, мовляв, - це їм треба вирішувати, пускати на свій страх і ризик дитину до школи, чи ні. І відповідальність за те, що відправили дитину до школи, відповідно, - теж на батьках. А садки – взагалі не є закладами освіти, тому працюватимуть, як і раніше. І нагадали, що постанову Кабміну Конституційний суд визнав неконституційною. Тому…
На сайті «20 хвилин» у п’ятницю, 4 вересня, ми провели опитування серед читачів. Цікавились, чи потрібне дітям навчання у школах, чи, за умов «червоної зони», варто вчитись дистанційно. Загалом проголосували близько 2 тисяч тернополян.
Детальніше читайте То варто йти до школи чи ні? (ОПИТУВАННЯ)
За результатами опитування, дві третини читачів проголосували за навчання у закладі.
Провели ми опитування й у вайбер групі "20 хвилин".
Коментарів під матеріалом теж було чимало. Причому – кардинально протилежних. Одні – за навчання у школах, інші – проти через COVID.
«Який зміст відправляти дітей до школи, якщо вони можуть бути джерелом інфікування дорослих у своїй родині, - пише інша читачка. - Рано чи пізно в класі хтось захворіє, і весь клас піде на самоізоляцію, а потім і школа в цілому. Що діти 5-11 класів не можуть вчитися дистанційно?"
«Необхідно розробити найбільш безпечний режим роботи для учнів, - вважає читачка Ксенія. - Для прикладу - поділ класу на 2 групи до 15 школярів. І навчатися, чергуючись щодва тижні: школа, два - вдома. Звичайно, відвідувачів, крім учителів, у школі не повинно бути, плюс кварцування і температурний скринінг. Власне, два тижні, за словами медиків, інкубаційний період хвороби».
- Я вважаю, що діткам потрібно пересидіти вдома 2 тижні, - пише Софія Шулим. - Про яке навчання може йти мова, якщо половина вчителів відсутні на роботі через хворобу? 1000% за те, щоб 2 тижні був карантин у школі!
З підтвердженим COVID у дитячій міськлікарні перебуває 12 дітей. Ще 21 – з підозрою на коронавірус. Про це повідомив керівник КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" Андрій Артимович.
Усі садочки міста сьогодні працюють в штатному режимі, лишень з посиленням протиепідемічних заходів. У цьому запевнила начальниця управління освіти і науки міськради Ольга Похиляк. От школи приступили до навчання не всі – через коронавірус у вчителів школа №6 від сьогодні пішла на канікули. Діти ніби не хворіють. Детальний коментар директора школи читайте у цьому ж тексті нижче.
Зараз все залежить від бажання батьків. До управління освіти не надходило скарг щодо навчання у закладах. Проте, якщо батьки вважають, що їхнім дітям краще навчатись дистанційно – вони мають таку можливість.
У поліції вкотре наголошують, що вони зобов'язані і будуть перевіряти дотримання карантину у закладах освіти тощо. Однак чіткої відповіді на питання, кого можуть притягнути до відповідальності, так і не дають.
Журналісти звернулись на урядову гарячу лінію з питанням, як трактувати поняття «заборона відвідування» освітніх закладів. Тобто, нас цікавило, хто в такому випадку є порушником і кого, відповідно, притягнуть до відповідальності – директора школи? Вчителя? Учнів? Батьків? Адже поліція про це чітко не говорить, як і місцеві освітяни.
Вислухавши нас, пані Марія на тому кінці дроту порадила звернутись до місцевого Департаменту освіти і науки. Коли ж ми запевнили, що обласна влада категорична у тому, що в нас червона зона, натомість міська, з посиланням на рішення комісії, відправила дітей до школи, на тому кінці дроту не змогли відповісти. А щодо трактування «заборона відвідування» переадресували нас до Міністерства освіти і науки.
Ми адресували питання також до адвоката.
- У постанові йдеться: «забороняється відвідування закладів освіти здобувачами освіти».
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Це за ст. 44-3 КУпАП.
На мою думку, батьки нестимуть відповідальність, якщо буде складений поліцією протокол, в межах 1-2 тис. неоподаткованих мінімумів, бо вони відповідають за своїх дітей. Адміністрація школи натомість - від 2 до 10 тисяч грн.
Журналісти "20 хвилин" надіслали офіційний запит у Кабмін та МОН, зокрема, аби там прокоментували, що означає "заборона відвідування закладів освіти здобувачами освіти", кого можуть покарати за порушення цього обмеження на період, коли в місті діє "червона зона". Ми опублікуємо відповідь, як тільки її отримаємо.
На мою думку, зараз потрібно навчатись у школі. Невдовзі розпочнуться холоди, то кількість вірусних захворювань може зрости. Зараз посадити дітей вдома, особливо учнів 1-2 класів – що ж це буде за навчання? Від сьогодні всі вчителі працюють у щитках. Це зручніше, аніж маски.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Старших людей добити
Дітей зробити такими
А молодь вся виїхала за границею
О така в нас Україна