Питання про додаткову плату для «іногородніх» дітей у садках відклали до квітня

Питання про додаткову плату для «іногородніх» дітей у садках відклали до квітня

Більше двох тижнів у Тернополі працювала робоча група, яка мала достеменно вивчити питання додаткової плати для "іногородніх" дітей у садках. Нарешті є конкретні результати, хоча і не дуже переконливі.

Нагадаємо, що в міськраді пропонують батькам незареєстрованих у Тернополі дітей платити щомісячно по 1200 грн за відвідування садків. Незадоволені мами вийшли на революцію, вони пікетували міську раду та били у двері різних чиновників.

Працівники міськради, Тернопільської райдержадміністрації, райради та керівники ОТГ шукали компромісне вирішення питання. На сайті міськради з’явилась офіційна заява міського голови Сергія Надала, який, до речі, на сесії досить зухвало говорив з пікетувальниками, що батьки платити не будуть.

- Можу запевнити батьків, що всі керівники зацікавлені у тому, щоб дане питання не стосувалося батьків, а залишалося виключно питанням між бюджетами, - йдеться у повідомленні. – Наразі у нас є розуміння з ОТГ та керівництва району щодо необхідності врегулювання даного питання».

За його словами, наразі позашкільні та дошкільні навчальні заклади Тернополя відвідують 1538 іногородніх дітей. 674 дитини належать до пільгової категорії, за них готова платити міська рада. Зокрема, це: діти працівників міських комунальних установ та закладів, підприємців, які сплачують податки у Тернополі, учасників АТО.  Ще 130 дітей батьки зареєстрували у Тернополі. З головами Байківецької та Великогаївської громад, з яких 71 дитина відвідує тернопільські дитсадки та позашкільні навчальні заклади, планують  підписати договір. А ще є 303 дитини з найближчих сіл Тернопільського району.

- Керівництво району каже, що вони самостійно будуть проводити роботу з батьками, щоб їхні діти відвідували районні дитсадки. А у випадку, якщо ті категорично відмовляться, тоді районний бюджет буде виділяти кошти Тернополю, - додає міський голова.

Начальник міського управління освіти Ольга Похиляк наголошує, що пункт 4 рішення сесії Тернопільської міськради від 24 лютого 2017 року «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними  громадами (іншими органами місцевого  самоврядування) у сфері надання послуг» відтермінували до квітня, поки не будуть підписані угоди з органами місцевого самоврядування про міжбюджетні трансферти. Саме цим пунктом і визначено те, що батьки можуть самостійно покривати витрати на садок.

- Найголовніше – ніхто з батьків додаткової плати не братиме, - каже вона. – Керівники районів, області та міста мають домовитися між собою. Ми ж ніякої дискримінації не робимо. Усіх немісцевих дітей, так само, як і тернопільських, стовідсотково зараховували, як у дошкільні, так і позашкільні заклади. Відповідні умови для них створюємо.

Сергій Надал розповів лише про жителів Тернопільського району, а що ж буде з дітьми, які зареєстровані в інших районах області чи взагалі інших регіонах України? Там про новомодні «реформи» мера ніхто і не чув. Ольга Похиляк каже, що міськрада звертатиметься до органів місцевого самоврядування за місцем реєстрації дитини для вирішення питання міжбюджетного трансферту.

Чи вірять батьки у таке раптове «потепління» в міськраді? Чи це просто ласий шматочок, який чиновники закидають, аби зменшити соціальну напругу? Нагадаємо, що 15 грудня має відбутися чергова сесія міськради. До слова, депутат Ігор Турський зареєстрував законопроект про скасування пункту 4 вищезгаданого рішення. І тут важливо, аби питання таки вирішилось не на словах, а на ділі. Люди хочуть бачити юридичну гарантію того, що за них знову не візьмуться у квітні.

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі (29)
  • Олена
    Дорогенькі! Надал тут ні до чого!! Це закон який стосується децентралізації!!!!! Труба було думати коли до глуші приєднувались! Але в нас так є, шо спершу роблю, а потім думаю... Нехай голова вашого ОТГ платить за вас... Тепер всі питання до нього. А садіки то ше пів біди, ви ше будете шоковані, як Надал зробить так, щоб сільський транспорт їздив тільки до першої міської зупинки. О тоді задумаються всі решта сіл до якої ОТГ їм приєднатись, чи все ж таки приєднатись до міста...
  • Катя Попик
    За 20 років перестройки, жодного колгоспу не було відновлено, жодної корови придбано, хоча Яник давав по 10 тис грн, на купівлю корови, коли містянам 4 тис грн на відкриття бізнесу.То де корови? Де ферми? Де парники? Де плантнації ягод? Де водогони, зараз уряд виділяє гроші, де садочки, зараз діє урядова програма? ДеЕЕЕЕЕЕ? Нашо вони вам такі потрібні, прийєднуйтесь до нас і будете як масло в молоці
  • Катя Попик
    Також згідно КУ земля є спільною, бацтвом усього укр.народу.Тоді де паї міських жителів? Їхні діди теж проливали кров.....Чому всі паї по 4-10 мають бути зосередженні в одного селянина
  • Катя Попик
    Згідно КУ медицина є безкоштовною, чому ви це ненагадуєте стоматолагам чи лікарям?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У Тернополі 29 липня видаватимуть гуманітарну допомогу і збиратимуть пожертви на добрі справи 20:05 Головні новини Тернополя та області за тиждень: дивіться відео play_circle_filled 19:00 «Золота дзиґа-2026»: хто отримав нагороди 18:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 17:05 «Я закинув дуже далеко — це хороший улов»: у Тернополі змагалися юні рибалки 16:00 Футбол: збірна України перемогла Італію і стала чемпіоном Європи 15:02 Біля літньої сцени у парку Шевченка почали встановлювати пандус 14:00 Готуємо смородиновий пиріг із пісочного тіста зі сметанною начинкою: рецепт «на швидку руку» 13:00 Віддавала серце та душу дітям: померла вчителька зі Збаража Марія Гриб 12:00 Уночі росіяни атакували 10 регіонів України, серед постраждалих є діти 11:00 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська медична проща photo_camera 09:35 Швидка в напрямку зі Збаража до Тернополя, є потерпілий. Деталі уточнюємо play_circle_filled 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Андрія Бідюка, Сергія Процюка та Олександра Коваля
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up