У школі № 17 німецьку мову вчать із першого класу, англійську з п’ятого

Карта України, намальована на асфальті перед центральним входом, ліжка-трансормери у спальні для першокласників, вивчення німецької мови з першого класу, фестиваль дитячої інсценізованої пісні, конкурс читання поезії Володимира Вихруща  та проект «Батьківська педагогіка» – особливості Тернопільської спеціалізованої школи № 17 ім. Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов.

У школі № 17 німецьку мову вчать із першого класу, англійську з п’ятого

З-поміж відомих випускників цього навчального закладу – міський голова Тернополя Сергій Надал та генеральний директор приватного аграрного підприємства «Агропродсервіс» Іван Чайківський.

Карта України на асфальті

Чотирьохповерхове приміщення навчального закладу знаходиться на масиві «Східний» за адресою вул. Т. Протасевича, 6А. Стіни просторого фойє прикрашають тематичні стенди, присвячені знаному краянину, доктору економічних наук, поету Володимиру Вихрущу, ім’я якого носить школа №17. Ліворуч від входу – стенди, що відображають співпрацю з німецькими партнерами.

На першому поверсі розміщена їдальня, актовий зал та спортзал для учнів середньої і старшої школи. На стінах перед входом до нього – кубки, грамоти та нагороди за призові місця у різних спортивних змаганнях. На другому, третьому і четвертому поверхах – навчальні кабінети, з-поміж яких і комп’ютерний клас.

- У підвалі в нас обладнаний зал для греко-римської боротьби, – зазначає директор школи № 17 Богдан Чайка. – Тут діє філіал першої спортивної школи. На заняття приходять діти з усього «Східного» масиву, в тому числі й наші учні. Тренер із ТНЕУ вчить дівчат грати в баскетбол, а наш вчитель фізкультури керує футбольною секцією.

Молодша школа має свій окремий двоповерховий корпус. Тут окрім класних кімнат є окремий спортзал із ковроліновим покриттям, спальня з ліжками-трансформерами і шафами з іграшками, а також комп’ютерний клас для учнів початкових класів.

Перед парадним входом до школи є чимале подвір’я, де на асфальті синьо-жовтими фарбами намальована карта України, а над нею рядки про Батьківщину з поезії Володимира Вихруща. Позаду школи знаходиться невеличкий стадіон, а трохи вище ще один, котрим користуються спільно зі школою-ліцеєм №15.

Вивчають дві іноземні мови

Тернопільська спеціалізована школа № 17 ім. Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних вперше відчинила свої двері для школярів 1 вересня 1974 року. У 1987 році добудували корпус початкової школи – і малеча отримала свою «власну територію» . Тоді ж шестирічки вперше сіли за парти, навчаючись паралельно із дітьми семирічного віку.

У 1995 році завдяки хорошим висококваліфікованим вчителям іноземної мови започаткували класи з поглибленим вивченням німецької мови. У вересні 2000-го року школі №17 присвоїли статус спеціалізованої з поглибленим вивченням іноземних мов.

- Німецьку наші учні вивчають із першого класу, – каже директор навчального закладу Богдан Чайка. – Починаючи з п’ятого класу, додається ще друга іноземна мова – англійська. У нас діти мають на один урок більше, у порівнянні зі звичайними школами. Так, у п’ятому класі на тиждень є 5 годин німецької і 3 години англійської мови.

У  2001-2002 рр. педагогічний колектив розпочав роботу зі збору матеріалів, пов’язаних із життям та діяльністю тернопільського громадського діяча, вченого, поета Володимира Вихруща і спрямував її на здобуття права школі носити його ім’я.  В березні 2014 р. заклад перейменували у Тернопільську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 17 імені Володимира Вихруща з поглибленим вивченням іноземних мов.

Проект «Батьківська педагогіка»

Школа має свій гімн і сайт – http://school17ter.at.ua/. Шкільна форма комбінована – піджаки, спідниці та сарафани бордового кольору, а штани – чорного.

Станом на кінець травня цього року у закладі було 23 класи, в яких навчалося 563 учні. Конкурсний відбір у два перші класи вже пройшли 58 майбутніх школяриків.

До складу педагогічного колективу входить 63 вчителя. З них 42 мають вищу кваліфікаційну категорію, 9 є вчителями-методистами, 14 – мають звання «Старший вчитель», 10 – «Відмінник народної освіти», одна вчителька є «Заслуженим працівником освіти України».

- Вже багато років ми працюємо над такою методичною проблемою  як духовно-моральне навчання і виховання школярів у співпраці громадськості, сім’ї та церкви, – розповідає директор школи. – Щороку після свята Першого і Останнього дзвоника ми всі разом ідемо на Божественну Літургію в храм Матері Божої Неустанної Помочі просити Божого благословення на початок чи завершення навчального року. У школі є уроки християнської етики і окремий кабінет духовності. Ми прагнемо, щоб наші учні знали і виконували Божі заповіді, бо вони вчать лише добра.

З метою залучення у навчально-виховний процес батьків у школі № 17 шість років тому започаткували проект «Батьківська педагогіка».

- Щоразу перед батьківськими зборами ми запрошуємо матусь і татусів учнів початкових класів в актовий зал і проводимо для них двадцятихвилинне навчання, – зазначає Богдан Чайка. – Запрошуємо лікарів, працівників служби у справах неповнолітніх, працівників поліції, психологів, щоб розповіли і пояснили як бути в тій чи іншій ситуації.

З-поміж цікавих виховних заходів, які організовують у школі № 17, – зустрічі учнів із воїнами-афганцями, учасниками АТО, волонтерами, представниками Українського Козацтва. Запрошені гості проводять для дітей виставки зброї, навчальні лекції тощо. До «родзинок» слід віднести й конкурс читання поезії Володимира Вихруща та фестиваль дитячої інсценізованої пісні, який у березні цього року вперше організувала вчитель музики, керівник дитячого хору початкових класів М. Хіль.

Обмінюються делегаціями

Тернопільська спеціалізована школа №17 має багатий досвід міжнародної співпраці з навчальними закладами Німеччини. Учні та вчителі беруть участь у різноманітних міжнародних проектах культурного обміну та співробітництва. Зокрема, це листування та зустрічі з комітетом Галицьких німців м. Шафгаузен (Рон) (Гессен,Німеччина), партнерські відносини з Філіпп-Меланхтон гімназією м. Шмалькальден (Тюрінгія, Німеччина), участь у проектах та навчально-методичних семінарах Гете-Інституту (Київ, Мюнхен).

- Разом з галицькими німцями, які приїжджали до нас, ми створили спільний проект, – розповідає директор школи № 17. – Вони запропонували нам співпрацю з німецькою гімназією. Ми погодились, поїхали в м. Шмалькальден і заключили з місцевою гімназією угоду про співпрацю. Відтоді одного року їдемо до них на 10 днів, а наступного року вони приїжджають до нас. Наші діти проживають в їхніх сім’ях, де поглиблено вивчають мову, культуру, звичаї, традиції, ходять до них на уроки. Через рік німецькі школярі гостюють у нас. Потім ділимося враженнями. Такий обмін сприяє не лише вивченню мови, а й розширює кругозір наших учнів.

У співпраці зі школою № 17 зацікавлені ТНТУ ім. І. Пулюя та ТНЕУ. Зокрема, технічний університет має партнерські відносини з м. Шмалькальденом, де є ВНЗ, що готує ІТ-спеціалістів. Тому після двох років навчання у технічному університеті Тернополя, студенти, які добре знають німецьку мову, їдуть вчитися у Німеччину. Вони отримують два дипломи – український і німецький. До речі, з-поміж цих студентів є і випускники школи № 17. Тернопільський національний економічний університет також зацікавлений випускниками школи, які гарно володіють німецькою мовою, адже вони можуть стати студентами-міжнародниками.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
20:10 "Ниву" поповнили екс-футболісти "Шахтаря" та "Металурга" 19:15 Як син емігранта з Тернопільщини Голлівуд підкорив 18:35 У Тернополі тепер можна оплачувати за проїзд банківською карткою 18:15 Тернополяни пережили шок, коли незнайомець кудись вів їхнього сина за руку 17:50 Олімпіада 2018: Анастасія Меркушина у складі збірної України провалила естафету 17:18 Дівчинка вигадала історію про викрадення її дорослими чоловіками, аби не йти до школи 16:49 У центрі Тернополя підрізали екс-депутата Ігоря Турського (оновлено) 16:02 На Тернопільщині судитимуть торговця маковою соломкою 15:00 На "Канаді" водій на білому бусі збив пенсіонера. Поліція шукає свідків ДТП 14:18 У Тернополі є вулиця, де автівки не можуть нормально проїхати play_circle_filled photo_camera 13:38 Жертви морозу: 21-річного Ігоря учора поховали. А Валерію сьогодні виповнилось би 50 12:45 Шукають водія на чорному джипі, який на Злуки збив хлопця і втік 12:30 У Тернополі жінці на руку потекла кров, а поруч впала ворона. Хтось відстрілює птахів
photo_camera play_circle_filled

Тернополянка у соцмережі "Фейсбук" написала, що на вулиці Промислова автомобілі не можуть проїхати без пробуксовки й застрявання.

Водій на чорному джипі збив 19-річного хлопця. Після аварії втік з місця пригоди. ДТП трапилось на нерегульованому пішохідному...

На перехресті вулиць Бродівська—Лук’яновича стріляли у ворон. Про це написала  в мережі "Фейсбук" Lesya Khorostkivska.

Двоє суддів+троє присяжних: рішення ухвалюється більшістю голосів Думка присяжного буде багато в чому залежати від думки...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up