У МОН планують починати шкільну освіту дітей з 5 років (ОБГОВОРЕННЯ)

У МОН планують починати шкільну освіту дітей з 5 років (ОБГОВОРЕННЯ)

У МОН розглядають можливість початку шкільної освіти з 5 років та при цьому не скасовувати 12-річну школу, про це заявив тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти та науки Сергій Шкарлет у своєму Телеграм-каналі.

Сергій Шкарлет  зауважив, що для нього дуже важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5-ти років. В разі підтримки МОН розпочне розроблення відповідних до віку дітей освітніх і навчальних програм.

"Слід зазначити, що закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умов 12-ти класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії. Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення", йдеться у повідомленні.

Також він назвав ключові аргументи щодо змін:

  • наступність дошкільної та початкової ланок освіти;
  •  чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті;
  •  сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.


"Наголошую, що 5-річні та 6-річні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. «Це дорого», – кажуть експерти. Але наші діти не гірші за тих, хто навчається в більш розвинених країнах, і тому аргументи на користь «економії» вважаю недоцільними. Моє завдання – знайти можливості та підтримку.

Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу", зазначив Шкарлет.

Як ви вважаєте, з якого віку діти мають йти до школи? 
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (52)
  • Ольга Жук-Гичка
    Нівякому разі дайте дітям дитинство
  • Олег Явдошин
    Може зразу із роддому...
  • Татьяна Приходько
    З 7років
  • Ліля Берестецька
    Брєд  нам до європи як до Київа рачки!!!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 «Боже великий, єдиний» хочуть визнати офіційним духовним гімном України play_circle_filled 21:00 Подружжя з Копичинців створює дизайнерські меблі з натурального дерева: історія сімейної майстерні «Зріз та гілка» play_circle_filled 20:00 185 мільйонів готові заплатити за ремонт доріг на Кременеччині. Яка фірма готова зробити це дешевше? 19:03 Чи закриють автостанцію в Монастириськах? Що вдалося з’ясувати «20 хвилин» Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:05 Ремонт і розширення смуг руху на Руській: як усе відбувається photo_camera 17:30 У Чортківській гімназії №2 нова керівниця. Заклад очолила Тетяну Бегма 17:03 Понад рік у розшуку депутат, якого підозрюють у побитті підлітка 16:40 На 38 днів зупинили котельню на Лесі Українки: які вулиці будуть без гарячої води 16:15 На Чортківщині викрили незаконне виробництво тютюну: вилучили 3,3 тони 15:37 Велосипедист отримав штраф за проїзд на червониий сигнал у Тернополі play_circle_filled 15:07 Представилися співробітниками СБУ: у Тернополі шахраї виманили в пенсіонерки майже мільйон гривень 14:30 У Тернополі розшукують водія, який на 15 Квітня збив двох жінок та втік з місця аварії 14:00 У Скалі-Подільській водій ВАЗ збив велосипедистку 13:20 Нетверезі водії електросамокатів — серед лідерів порушень у Тернополі за вихідні 12:40 Відійшла у вічність заступниця директора Тернопільської школи №27 Ярослава Собко 12:20 У Вишнівці водійка наїхала на двох дітей: 5-річного хлопчика доправили до лікарні 11:40 Руслан Заброцький знову став директором Тернопільської школи №18 11:25 Грабіж на 40 тисяч гривень у Тернополі: апеляційний суд змінив вирок 10:50 У Ланівцях п'яний водій пропонував поліцейським 15 тисяч гривень хабаря
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up