Спецтема: карантин

У Тернополі хочуть забрати "християнську етику" зі школи

У Тернополі хочуть забрати "християнську етику" зі школи

Петицію про заборону предмету "Християнська етика" у школах та дошкільних закладах надіслали на сайт міської ради, оскільки автор вважає, що внаслідок такої ситуації відбувається пряма дискримінація прав дітей, в сім’ях яких сповідується будь-яка інша релігійна традиція чи немає ніякої.

- Предмет «Християнська етика» включено до навчальних програм початкової освіти, нехай навіть в якості факультативу – однак, в більшості випадків не в позаурочний час, а в якості одного з уроків посеред навчального дня. У всіх без виключення освітніх закладах присутня християнська релігійна символіка, у окремих з них обладнані невеличкі культові кутки. 
В сім’ях у  яких сповідується будь-яка інша релігійна традиція або не сповідується ніякої,  діти (якщо батьки дізналися про факт порушення і заявили про своє небажання такої практики стосовно їх дітей) фізично відокремлюються і, фактично, протиставляються іншим дітям.

Хоча найбільшою проблемою є травмування психіки дітей, які ще не здатні самостійно робити вибір і усвідомлювати причини такої різниці між тими моральними засадами, в яких вони виховуються в сім’ї, і тими, на які їх наражають в освітніх закладах. При цьому, зокрема, порушується один з основних принципів дошкільної освіти, встановлений в ст. 6 Закону України «Про дошкільну освіту» - єдність виховних впливів сім'ї і дошкільного навчального закладу, що є неприпустимим. 
Пояснення адміністрацій стосовно того, що все перераховане вище є особистою ініціативою педагогічних працівників і вітається батьками не може слугувати виправданням грубого порушення вимог основного закону України і така практика повинна бути припинена. 

Наголошуємо на необхідності неухильного дотримання вимог законодавства стосовно світськості освіти. Така вимога жодним чином не є атавізмом радянської системи освіти. Така вимога закладає засади рівності всіх громадян України, незалежно від їх етнічного походження чи віросповідання, поваги та толерантного ставлення до права громадянина на свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої. 

У зв’язку із викладеним вище, просимо: 
1. Проінспектувати заклади освіти на предмет чіткого дотримання у закладах освіти вимог ст.ст. 15, 23, 35 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про освіту» та ст. 6 Закону України «Про дошкільну освіту». 

2. Виключити з навчальних планів освітніх закладів предмету «Християнська етика», і відновити викладання предмету «Етика» або будь якого іншого, ще не нестиме якого-небудь релігійного змісту чи навантаження з ухилом на конкретну релігію. 

3. Розробити письмове розпорядження стосовно необхідності неухильного дотримання вимог ст.ст. 15, 23, 35 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про освіту» та ст. 6 Закону України «Про дошкільну освіту», яке донести під розписку до всіх керівників освітніх закладів, а тим, в свою чергу, до кожного педагогічного працівника та осіб, які здійснюють непедагогічний догляд за дітьми ввіреного їм закладу, йдеться у петиції.

Підписати петицію можна тут. Наразі, зібраний 61 підпис з 250 необхідних, аби петицію розглянули в міській раді.

Коментарі (36)
 • Анонім

  Хай живе і розціватє незалежна СВІТСЬКА держава Україна. Де НЕМАЄ державної релігії і всі люди ПОВАЖАЮТЬ права один одного.  p.s. Персоніфікованих божків не існує.

  p.p.s. читайте пост обережно, бо можете отримати передозування сарказмом.
 • хххх

  авторка петиції є одночасно автором збору підписів за встановлення памятнику Шапокляк, наскільки я розумію-людина має можливість робити корисніші справи, проте обирає чомусь теми, котрі є якимось провокативними , шокуючими, проте безглуздими
 • Віталік Солонинка

  згоден це дійсно порушення конституції. нічого не маю проти віруючих людей но це діло приватне. цим має займатися церква а не школа. в школі не можна навязувати дітям ніяких віросповідань. такі уроки мають відбуватися добровільно в церкві а не примусово в школі
 • Смерть Ворогам

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:07 Що відбудеться у Тернополі з нагоди Міжнародного дня захисту дітей (ПРОГРАМА) 10:25 В Україні за добу зафіксовано 468 нових випадків Covid-19, одужали 227. Яка ситуація в областях? 10:05 Коронавірус та карантин станом на 31 травня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:12 У п'яти районах Тернопільщини усі хворі на Covid-19 одужали. Де є нові випадки? Від читача 16:28 Зникла дитина? Як діяти та куди звертатися? 09:05 Картопляна піца з розмарином: недорогий рецепт 08:05 Сьогодні 31 травня: Всесвітній день блондинок 07:05 Якою буде погода в Тернополі в останній день весни 20:53 У Тернополі для садків закупили безконтактні термометри: то чому просять батьків приносити свої? photo_camera stars 20:15 У Катедрі відновлюють навчання для молодят 19:39 Нерухомість за кордоном та мільйони на рахунках: Зеленський оприлюднив декларацію 19:03 Де купувати дешевше: у супермаркетах чи на ринку. Актуальні ціни на продукти 18:07 Послаблення карантину: кому і що дозволив уряд? 17:07 "Людям, які працюють в умовах стресу потрібні "лікарі душ": інтерв`ю з поліцейським психологом 16:31 Тернополянин позбувся п'яти тисяч гривень: як діє схема? 16:05 На Тернопільщині 1 червня починається військовий призов: доки триватиме та кого візьмуть до війська? 15:03 У парку Нацвідродження нова пішохідна доріжка за півтора мільйона. Чи треба: що кажуть тернополяни? photo_camera stars 14:05 "Спочатку було дуже страшно": як водій шкільного автобуса один з громади відважився возити медиків photo_camera 13:00 Як без пігулок позбутися від алко- і наркозалежності 12:23 Як курсуватиме автобусний маршрут №32 у Тернополі на вихідні та у будні (ГРАФІК)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up