Партнер рубрики Освіта

У Тернополі на школи батьки жертвують навіть по 1500 грн і більше

У Тернополі на школи батьки жертвують навіть по 1500 грн і більше

Попри те, що із державного та міського бюджетів виділяють кошти на утримання шкіл, у Тернополі без допомоги батьків заклади обійтися не можуть. На поточні ремонти у класах там здають навіть по 1500 тис. грн.

Літо - не тільки період відпусток, а й гаряча пора ремонтів у навчальних закладах міста. При чому, на більшість з них і далі жертвують батьки учнів. Сума, яку озвучують тернополяни, немала – 1000-1500 грн з особи.

Як показує практика, усе відбувається наступним чином: адміністрація школи говорить класному керівникові, що потрібно зробити, а ті вже доводять «фронт роботи» батькам на зборах. Шляхом голосування останні приймають рішення і нібито добровільно здають кошти. І якщо знайдеться один-два незгідні, то сила натовпу переконає їх у зворотньому – треба здавати, бо ніхто нічого робити не буде. По-суті, більшість батьків щиро прагне покращити умови перебування своїх дітей у школі, і, оскільки фінсування закладів недостатнє, тернополяни беруть на себе благоустрій приміщень . 

«Усі ремонти – за кошт батьків»

Журналіст «RIA плюс» запитала у тернополян, чи здають ті гроші на ремонти шкіл і скільки саме. Відповідь була прогнозованою – так, і чим більш престижний заклад, тим сильніші в нього «апетити».

- Малий іде до школи цього року, здаємо по 1200 грн на ремонт класу та коридору, - розповідає Г. (ім’я відоме – прим. авт.). – І це нещодавно в ОДА говорили, що тих директорів, які збиратимуть будь-які кошти з першачків, будуть звільняти. У реальності все інакше – сказали – мусиш здати, і ще все зробити так, як хоче директор. Інакше, він тисне на вчителя, а той – на батьків. От і виходить, - кругова порука.

В обговоренні на сайті «20 хвилин» читачі зауважують: «Батьки здають постійно, усі ремонти – за їхній кошт».

«Замінили цього літа за свій кошт лінолеум, ламінат. На осінь треба ще здавати гроші. Усі ремонти – за кошт батьків, правда, вікна пластикові поставили нашару, не здавали нічого», - пише Діонісій.

Батьки зазначають, що здають по 500 і 1000 грн, а то й 1500 грн і навіть більше. Про такі дрібнички, як пофарбувати чи полакувати підлогу навіть ніхто не питає. «Фарбувати підлоги й парти щоліта - то святе. Навіть коли ні на що не здають, то на це - обов'язково», - каже користувач Sophia Shul.

Здавати – одне, а коли в учнів ще й потім забирають право ходити в клас, де все зробили за батьківський кошт, от тоді справді дуже неприємно.

- Син відвідував початкові класи в економічній школі, допоки не розформували їх клас у зв’язку з декретом вчительки. Перед тим ми відремонтували кімнату, поміняли гардеробні шафки дітям, меблі в класній кімнаті, унітази в туалетах... а потім влаштували нам «збори»,  і таки скоротили.  Зробили  класи по 40 дітей в малесеньких приміщеннях», - обурюється Iryna Vakhriv.

Дані по школам – через тиждень

Аби дізнатись, чи справді так не вистачає державних та міських коштів, що в загальноосвітніх закладах і далі продовжують робити ремонти за батьківський кошт, «RIA плюс» звернулася в міське управління освіти. Крім того, запитали ще й про випадки вимагання грошей.

Заступник начальника управління освіти Ірина Сум пояснила, що з бюджету щорічно виділяють кошти на проведення капітального ремонту в закладах, на оплату житлово-комунальних послуг, реконструкцію приміщень тощо. Із власної ініціативи батьки роблять косметичні ремонти в класних кімнатах за власний кошт, ніхто нікого не примушує здавати гроші.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Діонісій
    головний орган корупції , то батьківські комітети. якщо їх розігнати, керівники класні не будуть мати посередників, а самі збирати та вимагати гроші будуть боятись.
    Анонім reply Діонісій
    Батьківського то комітету 5-6 мудаків ,а всі решта 20 батьків  ,що не можуть показати їхнє місце ,і заткнути їм їхні паскудні пащеки .
  • Герасимчук Ростислав
    В 15 школі тоже голова батьківського комітету 1500 вимагає і ще наголошує, що це тільки початок.
    Natalya Shynhera reply Герасимчук Ростислав
    Вже не перший раз у коментарях до подібних заміток фігурує 15-та школа. Підписуюсь під кожним словом. Загналися!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:30 У парках Тернополя видаляють аварійні дерева photo_camera 12:00 На Дружбі водій маршрутки зупинився на перерву і отримав штраф play_circle_filled 11:30 Судитимуть водія, причетного до смертельної ДТП на Бережанщині 11:02 Графік відключення світла в Тернополі та області на 11 лютого (оновлюється) Від читача 18:28 Аксесуари для ритуалів та біодобавки: тернопільські поліцейські припинили діяльність двох груп шахраїв 11:00 Іпотека єОселя працює за новими правилами: які зміни 10:30 Розклад виступів українців на Олімпіаді-2026 11 лютого: хто та коли змагається 10:00 На щиті у село Гумниська повертається Герой Ігор Балук: понад два роки його вважали зниклим безвісти 09:30 11 лютого у Тернополі лататимуть ями на семи вулицях 09:10 У Зеленського відреагували на «інсайд» FT про вибори та референдум в Україні 09:00 Тернопільщина прощається з Героями Петром Головатим та Миколою Юрченком 08:00 Кому з пенсіонерів потрібно пройти фізичну ідентифікацію 22:00 Антитіла приїдуть у Тернопіль у межах туру «Вдома» (партнерський проєкт) photo_camera 21:00 Чим займається після звільнення ексначальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода 20:01 Діагностика та ремонт генераторів у Тернополі: ціни «кусаються», а попит високий 19:00 Тернополяни скуповують ліхтарики та лампи на акумуляторах: скільки вони коштують та де дешевше 18:10 Кому потрібно звернутись до Пенсійного для перерахунку пільг на компослуги 17:30 «Усі — рівні перед Законом»: ветерани про вбивство чотирьох поліцейських 17:01 Півстоліття присвятив медицині: помер лікар з Більче-Золотецької лікарні Євген Пудяк 16:40 Школа №19 у Тернополі тепер має сучасний STEM-кластер за 3,9 млн грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up