Усю інформацію про черги в дошкільні заклади міста можна відстежити на порталі Дошкільна освіта м. Тернополя. Бо, перш ніж малюк піде в садок, усі батьки мають реєструвати його у цій системі. Відстежувати стан черги можна онлайн.
При формуванні черги в конкретний ДНЗ номер в системі реєстрації виступає пріоритетним критерієм. Тож, у який садок черги найбільші, можемо відстежити. Хоча виключати факт того, що не всі батьки встигли подати заявки не можна. До того ж, є представники пільгових категорій, які можуть зараховувати в заклад за пріоритетним принципом.
У таблицях ми розписали усі заявки батьків у кожен з 40-а доступних для запису дошкільних установ Тернополя. Подавати заявки на вступ у 2021 році можна у Ясельні групи (діти віком 2 рочки), Молодші групи (діти віком 3 рочки), Середні групи (діти віком 4 рочки) та Старші групи (діти віком 5 рочків).
На графіку показані садки де черги найбільші. Нижче є інформація про кожен із закладів.
Номер загальної черги є унікальним та незмінним. Порядкова позиція може змінюватися лише внаслідок зміни анкетних даних інших дітей (у зв'язку із зміною місця проживання або з інших причин). Наприклад, якщо дитина, яка зареєстрована у ДНЗ №1 із номером у черзі 5, змінює анкетні дані і обирає ДНЗ № 2, то усі інші діти, чий номер загальної черги більший ніж 5, зміщуються на одну позицію вниз.. Про це йдеться на офіційному сайті управління освіти і науки.
Але тут є ще один момент. Якщо не маєте тернопільської реєстрації — ваша дитина не в пріоритеті. Особливо, якщо збираєтесь віддати її в ясельну групу.
— З садочку подзвонили повідомили, що за списком ми близько і точно попадаєм, але потрібно мати тернопільську прописку, бо першочергово будуть брати діток з Тернополя. Так що є шанс не потрапити в садок, — пише в соцмережах Марта Заяць.
Про питання додаткової оплати батьками нетернопільських дітей в місті дискутують вже три роки, а батьки навіть судяться із владою. Але наразі ситуація неоднознача. І до цієї теми ми повернемось згодом. Хоча, як раніше заявляла начальниця управління освіти і науки міської ради Ольга Похиляк, у садки приймають всіх, незалежно від реєстрації.
— А наразі не всі батьки вважають, що черги в садок справедливі. Зареєстрували без проблем. Відстежуємо місце. Були 28 в списку. Пару тижнів тому стали 37. Дзвонила директору закладу уточнити, скільки дітей будуть брати в цьому році і за яким принципом. Точної відповіді мені не дали. Сказали. нічого ще не знають. Але перші йдуть діти АТОвців, вдівців і т.д., — розповідає Христина Селіванова.
Дехто з батьків обурений тим, що в садки приймають не усіх дітей, віком до 3 років.
— Стояли в черзі у ясла під номером 5, але ось сюрприз — завідувачка ясельних груп у заклад, виявляється, не бере уже 3 рік. Але в електронній системі в чергу на ясла ставлять і по сьогоднішній день..... навіщо таке робити? А потім з’являються «молодші» групи, де діти різного віку — від 2 до 3-3,5 років. Перевела донечку в інший садок, — каже тернополянка Людмила Сенів.
Як розповідали раніше в управлінні освіти і науки, відповідно до законодавчих норм, спочатку беруть діток, яким виповнилось 3 роки.
— Відповідно до черги, у дошкільних закладах освіти формуються групи, — сказала заступник начальника міського управління освіти Олена Пельвецька. — Кількість вихованців, яких можуть взяти в заклад — різна. Точну інформацію може надати завідувач. Вони знають, скільки груп формується в закладі. Спочатку набирають дітей, яким вже є три роки, бо батьки виходять із декретної відпустки, якщо залишились місця, набирають ясельні групи.
Якщо дітей так багато, що усі можливі групи заповнені, то в управлінні пропонують дів варіанти: чекати наступного року або шукати інший садок.
— У випадку відсутності вільних місць в обраному закладі дошкільної освіти заявнику може бути запропонована можливість бути зарахованим до іншого садка, — пишуть на сайті "Дошкільна освіта" управління освіти і науки ТМР.
Якщо проаналізувати таблиці, які ми подавали вище, то у кількох садках картина значно відрізняється від інших. До прикладу, у садках №21, 31, 33 в ясельну групу записали понад 80 дітей. У садки № 37, 32 та початкову школу №5 — понад 70.
Серед дітей, яким вже виповнилось 3 роки і які планують йти в молодші групи, батьки найбільше віддали перевагу садкам №12, 21, 31.
Чи впораються самі дошкільні установи з таким напливом малюків, запитуємо у їх керівників.
ДНЗ №21 керівник Тетяна Міхалків:
— Дітей ми приймаємо, відповідно до черги. Усіх малюків 3-річного віку повинні забрати, — каже завідувачка. — У нас цього року випускається 3 групи. Черги наразі ще не формуються. Скільки дітей мають поступити в садок, вирішує управління освіти.
ДНЗ №33 керівник Анастасія Хомич:
— У нашому садку цього року випускається 4 групи. Ми приймаємо усіх дітей в молодші групи і дві — в ясельні. Інших доберемо через рік або ж батьки можуть віддати їх у інші садки. У молодші групи відмови не буде, — говорить керівниця садку
ДНЗ №31 Наталія Ширант:
— Цього року у нашому садку буде набір у дві ясельні групи та одну молодшу. У дві молодші групи буде донабір. У нашому садку зараз 450 дітей. У травні ми випускаємо дітей, які планують йти і школи, а далі чекаємо на списки з управління. Сподіваюсь, зможемо забрати усіх дітей, хоча їх у групах, ймовірно, буде більше, ніж зазвичай, — каже пані Ширант.
Як переконує начальниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк, цього року охочих потрапити у дошкільні установи поменшало. Тому проблем зі вступом в садки не повинно бути.
— Якщо минулого року було 11 тисяч дітей в садках, то зараз буде приблизно 9 тисяч, — каже вона. — Як правило, групи формуються після того, як випускаються попередні у травні-червні. Тому, що в деяких батьків може виникнути бажання залишити дитину ще на рік у садочку. У зв'язку з тим, що на дві тисячі кількість дітей зменшилась, проблеми з цим не має бути взагалі. Те, що декому не вдавалось потрапити в садок, стосувалось лише найбільш завантажених закладів. До прикладу, садок №33 — у найбільш переповненому мікрорайоні. Але загалом ми забираємо усіх: і дворічних, і трирічних. Проблем із влаштуванням дитини в садок немає.
А ще в управлінні додають, що зараз батьки можуть віддати малюка в садок і посеред року. Основні черги починають формувати вже із початком літа, тож зволікати в управлінні не раядть. Хоча й наголошують. реєструвати дитину в садок можна й у червні, липні та навіть серпні.
Крім того, можливо, у Тернополі невдовзі з'явиться новенький садочок на вулиці Паркова.
Читайте також:
Коли запрацює і як виглядатиме садок на Парковій, у приміщенні якого збиралися безхатченки
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 23 від 7 червня 2023
Читати номер