Як покращуватимуть рівень знання англійської мови серед учнів та студентів

Як покращуватимуть рівень знання англійської мови серед учнів та студентів
  • Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич з робочим візитом відвідала навчальні заклади Тернопільщини та поспілкувалася з представниками місцевих адміністрацій та вчителями.
  • Лілія Гриневич під час прес-конференції розповіла про ухвалення стратегії, пов’язаної з вивченням і викладанням англійської мови у вищих навчальних закладах.

Міністр наголосила про залежність економічного розвитку країн від рівня знання громадянами англійської мови.

- Зростає важливість знання іноземної мови всіма фахівцями для співпраці з іншими країнами в різних сферах діяльності, – розповідає міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. – Коли ми дивимося на ситуацію зі знанням іноземної мови в Україні, то ми за рівнем знань англійської мови серед 32 неангломовних країн Європи знаходимося на 28 місці. Це свідчить про те, що ми втрачаємо свій потенціал через незнання іноземної мови нашими фахівцями.

Лілія Гриневич розповіла про затвердження «Концепції розвитку англійської мови в університетах». Її розробили в Міністерстві освіти і науки спільно з Британською Радою в Україні, представниками вищих навчальних закладів та громадськими організаціями.

- Концепція має три основні проблеми, які нам потрібно вирішити, – розповідає міністр освіти і науки України. – Перша проблема стосується вивчення англійської мови в наших університетах. Це методики, які використовують для навчання студентів. Другий пункт стосується того, щоб навчити викладачів різних спеціальностей викладати свій предмет англійською мовою. Тоді випускники ВНЗ зможуть розуміти міжнародну термінологію. Третє – це запровадження англомовних курсів в наших університетах для іноземців. Адже навчання в наших закладах іноземців – це можливість заробити кошти та ресурси для університетів, а також популяризація України.

Розповіла міністр і про вступний іспит на магістратуру з деяких спеціальностей. Складають іспит студенти шляхом ЗНО.

- Студенти, які хочуть поступити на магістратуру відтепер повинні складати ЗНО з іноземної мови, – розповідає Лілія Гриневич. – Ми помітили, що рівень знання англійської мови у студентів не зростає, а знижується за час навчання у ВНЗ і стає гіршим, ніж був при вступі до університету. Це відбувається через те, що до університету вступають з різними рівнями знання іноземної мови. Тому викладачі повинні акцентувати увагу на слабших студентах.

Щоб уникнути таких ситуацій, студенти будуть проходити тестування для поділу на рівні знання англійської мови. Якщо рівень знань низький – студенти будуть проходити інтенсивні курси вивчення мови. Мета таких дій – досягнення рівня знання англійської студентами бакалавру до рівня В1 (середній рівень). Це вдасться зробити до 2023 року. Наприкінці магістратури, студенти мають володіти англійською на рівні В2 (вище середнього).

Міністр наголосила на необхідності покращення вивчення англійської мови в школах. Для цього у всіх школах в початкових класах діти матимуть 3 уроки англійської мови на тиждень, як це було лише у спеціалізованих школах. З 5-го класу поглиблене вивчення англійської будуть продовжувати. Також, Лілія Гриневич наголосила на забезпеченістю шкіл новими підручниками з іноземної мови, які були складені відповідно до всіх вимог, адже деякі вчителі змушують купувати учнів дорогі підручники, які нічим не кращі за звичайні, якими забезпечують учнів.  

Таким чином, як планують в Міністерстві освіти і науки України, вдасться значно покращити рівень знання англійської мови серед українського населення, зокрема молоді.  

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Sophia Shul
    Рівень української мови покращували б, а то ні писати, ні розмовляти не вміють.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
23:10 На Стуса під завалами знайшли ще два тіла: кількість жертв зросла до 33 (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) play_circle_filled 22:30 Графік відключення світла в Тернополі та області на 22 листопада 22:09 Внаслідок обстрілу в Тернополі загинула 8-річна дівчинка, яка була громадянкою Польщі 21:00 Передають кошти та орендують квартири: як люди допомагають тим, хто втратив домівки через атаку Від читача 14:27 Організували масштабну шахрайську фінансову біржу: кіберполіцейські викрили учасників організованої злочинної групи 19:50 Амелії щойно виповнилося 8, як її життя забрала ворожа ракета. Дівчинка загинула разом із мамою play_circle_filled photo_camera 19:00 Світло серед руїн: показали обличчя рятувальників, які третю добу розбирають завали у Тернополі play_circle_filled photo_camera 18:13 Облив себе водою і поліз у палаючий будинок. Історія тернополянина, який рятував людей photo_camera 18:00 На місцях вибухів тернополянам допомагають відновлювати втрачені документи 17:30 У Тернополі після атаки додатково перевірять укриття 16:50 Життя посеред руїн: на третю добу після руйнування рятувальники визволили двох котиків play_circle_filled photo_camera 16:30 Біля зруйнованого будинку на Стуса горять свічки та звучать молитви play_circle_filled photo_camera 16:16 «Маю надію хоча б знайти тіло»: тернополянин чекає на прабабусю третій день 15:23 Облив себе водою та кинувся у палаючий будинок рятувати людей: у Тернополі розшукують невідомого героя 15:00 Під завалами зруйнованого будинку в Тернополі можуть перебувати ще вісім людей: ДСНС 14:40 Родина Німащук дивом вижила під обстрілом — небайдужі зібрали їм понад мільйон на нову квартиру 14:00 На Кривоноса висадили клени 13:30 Дерев'яна колиба «Автопорт» дивом не спалахнула: бізнес оговтується після атаки play_circle_filled 12:54 Мама і донька загинули під час ракетної атаки, обіймаючи одна одну 12:16 На Стуса знайшли тіла жінки та двох дітей (оновлене)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up