11 людей загинули цього року на водоймах Тернопільщини. Із них двоє - діти

11 людей загинули цього року  на водоймах Тернопільщини. Із них двоє - діти

З настанням погожих теплих днів та поступовим прогріванням води, люди все частіше відпочивають біля водойм. 

З початку цього року на водоймах Тернопільської області загинули 11 людей, з них 2 неповнолітніх.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають маленьких дітей без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми, повідомляє прес-служба Управління ДСНС в області.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає: щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! 

  • Відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.
  • Купатися дозволено в безвітряну погоду при швидкості вітру до 10 м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
  • Не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.
  • Після їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
  • Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімких і зарослих густою рослинністю берегів.
  • Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водойми.
  • Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
  • Кататися на човні можна тільки після отримання дозволу та реєстрації у чергового по човновій станції.
  • Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
  • Не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки. 
  • Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.
  • Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння.
  • Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
  • Плавайте у воді не більше 15 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
  • Безпечніше відпочивати на воді у світлий час доби.
  • Після купання краще відпочити в затінку.

Рятувальники закликають населення бути обережними під час відпочинку на воді. Щоб він був безпечним - суворо дотримуватися порад рятувальників. Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером "101". 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Студентам обіцяють підвищення стипендій з 1 вересня 21:00 Як здати НМТ на 200? Випускниці школи №19 поділилися секретами підготовки 20:03 62-річний чоловік побив 6-річного хлопчика: батьки вимагають покарання для нападника 19:00 Безбар’єрні маршрути за понад 16 мільйонів: які вулиці ремонтують у Тернополі Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 18:00 Швеція та Ісландія передали Тернопільщині 16 тонн енергетичного обладнання 17:51 «Робота — не поважна причина не з’явитись». Що було на судовому засіданні у справі нардепки Марченко 17:25 Купівля рибальських товарів в інтернеті обернулась втратою грошей для 25-річного покупця 16:45 Тернопільщину накриє спека: синоптики обіцяють на вихідні до +32° 16:10 Якість відремонтованих доріг перевірять на Тернопільщині 15:30 В Україну повернули тіла 522 загиблих photo_camera 14:50 Світла, щира, сповнена мрій... В аварії загинула 16-річна випускниця Дунаївської школи Софія Мельничук play_circle_filled 14:20 Тернополянка хотіла вивезти сина за кордон за підробленими документами і отримала підозру — поліція 13:50 Діти з Тернопільщини, які постраждали від війни, поїхали до літнього табору в Литві 13:10 Тернополяни можуть до формування програми Дня молоді та Дня міста 12:37 На Кременеченні загинув водій трактора: техніка перекинулась 12:03 На Чортківщині тривають пошуки чоловіка, який вийшов з дому та не повернувся 11:28 У Почаєві п'яний водій авто збив двох неповнолітніх на електроскутері: загинула 16-річна дівчина 10:50 Москва горить: українські військові застосовують «далекобійні санкції» для рф play_circle_filled photo_camera 10:14 Забарикадувався у квартирі і вимагав покликати кума. Спецоперація на «Східному»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up