Батьки виграли суд: за "іногородніх" дітей у садках не потрібно платити 1215 грн

- Анна Хасан, яка позивалась до суду у справі оплати 1215 гривень перемогла у суді. Наказ управління освіти визнали незаконним та таким, що підлягає скасуванню.
- Судове засідання у справі про скасування наказу Управління освіти і науки Тернопільської міської ради №261 про встановлення плати за відвідування дитсадків дітьми без тернопільської реєстрації відбулось 7 листопада у Тернопільському окружному суді.
Позивачем у суді виступила Анна Хасан. Вона також представляла інтереси свого 5-річного сина Рената, якого не прийняли у садочок через відсутність тернопільської реєстрації, а мама відмовилася платити 1215 грн. за відвідування ним дошкільного закладу.
Відповідачами були юристи із управління освіти, представники міської ради, а також завідувач дитячого садочка №20, який відвідує хлопчик, - Марія Босюк.
Після розгляду усіх матеріалів справи суддя Надія Дерех вирішила: позов про визнання неправомірним та нечинним наказ управління освіти та науки Тернопільської міської ради №261 від 03.07.2018 року про встановлення плати за надання послуг дошкільної освіти для батьків, діти, яких не зареєстровані у Тернополі, задовільнити повністю.
- Є рішення суду, що наказ управління освіти про додаткову плату для незареєстрованих дітей суперечить законодавству. Зараз ніхто не може стягувати плату за перебування дітей у садочках, - каже адвокат Ростилав Небельський, який представляв інтереси Рената Хасана. - А в разі, якщо міська рада чи управління освіти пред’явить апеляцію, а восьмий апеляційний адміністративний суд розгляне цю справу, ми можемо говорити про те, щоб зобов’язати управління освіти і науки повернути ці кошти, які були сплачені батьками. Тому закликаємо управління вже розробляти відповідний порядок, як будуть повертати кошти батькам, які були незаконно отримані внаслідок дії незаконних наказів.
У залі засідань було більше десяти мам, у яких теж вимагали кошти за "освітні послуги" в дошкільних закладах Тернополя.
Анна Хасан вирок суду сприйняла зі сльозами на очах.
- Я не могла спокійно спати, на кожному засіданні дуже нервувала, нервувала і коли відводила дитину в садочок, - говорить позивачка. - Я спілкуюся з багатьма мамами, які не мають тернопільської реєстрації. Можу сказати, що за цю справу хвилювався кожен.
Представники влади коментувати рішення відмовились. У них є можливість оскаржити його в апеляційному суді протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
ЛюдмилаНадал вже взагалі страх втратив, витворяє що хоче і безнаказанно а люди вибирають його за те що він бруківку вставляє, а як що до знищення парків, забудова прибудинкових територій, ведення карток Тернополянина, що пенсіонер з села фактично в тратив право на пільговий проїзд по пенсійному, це пільга по всій Україні а Надалу можна її відминити. Треба добре думати чи потрібний нам Тернополянам такий мер.
-
КобраОт ми дивуємось чого дітей погано харчують, і на садіки гроші беруть,та от через таких, з маршрутками аналогічно
-
ХристинаСлава Господу!!
-
ХристинаСлава Господу!!