Артефакт з мезоліту поповнив колекцію Залозецького музею

Артефакт з мезоліту поповнив колекцію Залозецького музею
  • Великодня прогулянка для археолога Василя Ільчишина ознаменувалась унікальною знахідкою.
  • Тепер вона – серед надбання Залозецького музею.

Великодні дива трапляються, особливо, коли їх зовсім не очікуєш. Звичайна прогулянка просторами багатої природи Тернопільщини для археолога Василя Ільчишина закінчилась радісною подією. Він натрапив на рідкісний історичний артефакт, про що ось так емоційно написав на своїй сторінці у Фейсбук:

– Напередодні відкриття Залозецького краєзнавого музею такий подарунок від матінки Землі, ще й на Великдень, це просто фантастика!!! Тепер музей поповниться ще однією родзинкою!

Відео дня

Вже у коментарях під цією публікацією науковці та історики дійшли висновку, що знахідка причаїлась на Тернопіллі ще з періоду мезоліту – епохи кам'яної доби. В різних регіонах Землі час епохи мезоліту різний. В Європі епоха мезоліту охоплює приблизно час з XV по V тисячоріччя до н. е. Мезоліт є яскравим прикладом сильного впливу навколишнього середовища на життя й еволюцію людства. Яскравим свідченням цього є наконечник, який долежав до наших часів від 9 тис. років до нашої ери. Саме на нього і натрапив пан Василь.

  Ця унікальна знахідка стала чудовим подарунком до відкриття Залозецького краєзнавого музею, який наразі оновлюється.

– Ще трішки! Не тільки музей довершуємо, але й туристичну привабливість громади! Дякуємо небайдужим друзям, меценатам за можливість реалізувати проєкт туристичної карти Залозеччини! Дякуємо ЗСУ за можливість працювати на благо громади і України!зазначають працівники музею.

Цей історико-культурний осередок Залозеччини відкриють 21-го квітня. Повідомили, що новий артефакт періоду мезоліту вже посів своє почесне місце у вітрині музею.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали, що у фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається унікальна картина «Зняття з хреста». Ми також розповідали секрети музею до його 110-го ювілейного дня народження.

 

Читайте також:

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up