Арттерапія у воєнний час: як відома мисткиня зі столиці проводить майстер-класи у Тернополі

- Художниця з Києва Юлія приїхала до Файного міста з Києва. Останні пів року у столиці вона готувалась до персональної виставки, але плани в одну мить зруйнувала війна.
- Жінка зібралась з силами та організовує у нашому місті майстер-класи з малювання мандали. Що це таке, як долучитись та скільки коштує заняття? Читайте у матеріалі.
У зв’язку з повноцінним вторгненням росії Юлія Коваль з двома дітками опинились у Тернополі та живуть тут понад місяць. Як воєнні дії двічі змусили жінку шукати прихисток у чужих містах, чому мисткиню запрошували до Словенії та скільки днів Юлія витрачає на розпис своїх робіт? Про цю творчу пані ми незабаром опублікуємо окрему історію.
Мандала – це не просто гарна картинка…
Мистецтво Юлія Коваль у Тернополі не покинула, адже стала навчати усіх охочих як малювати мандалу – сакральний символ зі східної культури.
– Наголос у цьому слові слід ставити на друге «а». Мандала – це медитативне мистецтво, яке прийшло до нас з буддизму. Це геометричний малюнок, який умовно відображає схему Всесвіту: має центр та обов’язково є симетричним. Коли ти його виконуєш – малюнок має свій ритм, – пояснює художниця.
Пані Юлія розповідає, що часто мандали малюються на виконання бажань, в них такий ефект. Жінка сама у цьому переконалась.
– Це дієво лише у тому випадку, коли ти занурюєшся у творчий процес повністю. З одного боку, хтось цю справу може розглядати просто як красивий малюнок, який можна повісити на стіну, а з іншого – якщо робити мандалу з правильною енергією та натхненням, то у вас вийде щось значно більше. У мандалу можна закласти якісь свої побажання, емоції й відчуття, – каже Юлія.
Свою останню мандалу, яку художниця написала у воєнний період, вона виконувала два тижні, постійно до неї повертаючись.
– Вона у мене на чорному фоні. Завдяки тому, що я постійно працювала над цією мандалою, було морально легше справлятися зі своїми емоціями та всім тим, що відбувається довкола. Це своєрідна медитація, – зазначає мисткиня.
Як долучитись до майстер-класу у Тернополі?
Юлія Коваль ділиться, що перший майстер-клас тут їй допомогла організувати дівчина, яка давно слідкує за діяльністю художниці зі столиці.
– Вона знала, що я тимчасово приїхала до Файного міста, і захотіла мені допомогти: закупила з іншими небайдужими основні матеріали, якими можна малювати мандали. Це кольорові олівці, папір, циркулі тощо. Дівчата дуже просили, аби я проводила тут заняття, – говорить пані Юлія.
Наразі вона реалізувала вже два майстер-класи з малювання мандали. Третій проходитиме у цю неділю, 17 квітня.
– Пропоную для всіх такі варіанти. Перший: для людей, які ніколи не тримали у руках олівець і зараз не в Тернополі, я запустила онлайн-відеоурок по творенні мандали з нуля. Його вартість – довільна, тобто донейшн. Скільки зможете у теперішній ситуації заплатити – стільки й буде. Доступ до відео необмежений у часі, – розповідає нам художниця.
Майстер-класи мисткині з Києва наживо проходять щонеділі у ресторані «Рандеву» (вул. Лесі Українки, 4). Заняття триває дві години – з 14 до 16. Вартість «живих» майстер-класів також не фіксована, наприкінці можна заплатити ту суму, яку вважаєте за потрібне.
– Прийти до нас, аби малювати мандалу, можуть і дорослі, і малеча. До попередніх майстер-класів особливо багато доєднувалось мам з дітками віком 9-10 років. Було багато переселенців з інших регіонів України, – ділиться Юлія.
Чи складно малювати мандалу та чим помічні заняття?
Юлія Коваль пояснює, що на заняття ніяких матеріалів з собою приносити не потрібно, усе необхідне вона надасть.
– Слід мати лише бажання і позитивний настрій помалювати! Я на своїх майстер-класах завжди кажу: це своєрідний спосіб арттерапії. Ми вимикаємо телефони і намагаємось дві години ні про що не думати, розслабитись і творити. Малювання мандал допомагає відпустити думки, відволіктись хоча б на трішки, – ділиться художниця.
Жінка каже, що почати малювати, наприклад, пейзаж, складніше, ніж мандалу. Тому освоїти таке заняття зможе будь-хто без попередньої підготовки.
– Для кожного учасника я розграфлюю спеціальний лист, що називається «скелетом» мандали. З його допомогою людина, яка ніколи раніше не малювала, зможе абсолютно спокійно це робити. Минулої неділі на майстер-клас прийшла 45-річна жінка. Вона дуже собою пишалась, бо до цього моменту не займалась творчістю, а тут зробила першу мандалу, – розповідає пані Юлія.
Наступний майстер-клас з малювання мандали пройде вже у цю неділю, 17 квітня, у ресторані «Рандеву» (вулиця Лесі Українки, 4, другий поверх). Початок о 14.00, тривалість – 2 години.
Обов’язковий попередній запис, адже кількість місць у групі обмежена.
Подаємо лінк на сторінку Юлії Коваль в Інстаграм: https://instagram.com/juliakoval_art
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Ліда ПлющЯ знаю багато вже хто повертається в столицю. Місто оживає