Безкоштовно і цілодобово: в Україні запрацював онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

Безкоштовно і цілодобово: в Україні запрацював онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків

19 листопада, у Міжнародний день чоловіків, в Україні запустили онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків. 

19 листопада в Україні запустили безкоштовний анонімний та цілодобовий онлайн-чат психологічної підтримки для чоловіків.

Про це повідомили на сайті Фонду народонаселення ООН.

Звернувшись через чат в TelegramViber або на сайті Лінії підтримки, чоловіки зможуть отримати підтримку від професійних психологів/-инь у текстовому форматі, йдеться у повідомленні.

Відео дня

Розмова буде відбуватись онлайн у текстовому форматі. Операторами є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом. 

Психологічна підтримка у форматі онлайн-спілкування покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

Які умови використання

Кожен чоловік може звернутися по консультацію в чат один раз на добу з тривалістю консультації до 90 хвилин. Писати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. 

У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій збільшується, а тому вчасне вирішення проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

«Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків, яке ми провели влітку 2022 року, – 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків», — зазначила програмна менеджерка UNFPA Альона Зубченко.

Працює і гаряча лінія

У жовтні 2022 року UNFPA запустив роботу безкоштовної анонімної та цілодобової лінії психологічної підтримки для чоловіків за номером 2345. За більш ніж рік роботи психологи/-ині прийняли вже понад 9200 дзвінків. Аби чоловіки мали більше можливостей для звернення по підтримку, команда проєкту створила онлайн-чат у доповнення до гарячої лінії. 

Координаторка Лінії психологічної підтримки для чоловіків Уляна Мирошниченко зазначає: «Спеціалісти/-ки Лінії неодноразово чули від клієнтів, які телефонують нам, про бажання звернутись по допомогу письмово. Тож розуміючи це, ми розширюємо канали комунікації. 

Довідка
Робота гарячої лінії та онлайн-чату забезпечується UNFPA у співпраці з ГО «Інноваційні соціальні рішення» у межах проєкту «EMBRACE: Посилення національних і регіональних механізмів побудови адаптивної, підзвітної та економічно ефективної системи протидії та запобігання гендерно зумовленому насильству» за фінансової підтримки уряду Великої Британії. 

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що в громаді біля Тернополя відкрили єдиний в області центр ментального здоров'я. У центрі працюють психолог та соціальний працівник.

 

Читайте також:

У Тернопільській області відкрили центр ментального здоров’я

«Цим людям є чим поділитись!». У тернопільському університеті надають психологічну допомогу переселенцям

Як знайти медзаклад, який надає безоплатну психологічну допомогу

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up