Біля замку висадили алею японських сакур

Біля замку висадили алею японських сакур

Десять сакур висадили біля Тернопільського замку 12 квітня. Дерева мають рясно зацвісти вже наступної весни. За рослинами цілодобово спостерігатимуть камери відеоспостереження.

Саме у 2017 році виповнюється 25 років дипломатичних відносин між Україною та Японією. В рамках цього Посольство Японії подарувало кільком містам саджанці сакур, в тому числі і Тернополю. 

- Через кілька років це місце може перетворитись на "хмару" рожевого цвітіння, - каже заступник міського голови Владислав Стемковський. - Обрали саме це місце, оскільки це центр, та й поряд замок - чудове місце для туристів. Сакура - дерево примхливе, а тут багато сонця. Спершу ми думали садити ці дерева на острівці закоханих, але там занадто вітряно. До того ж, біля замку встановлено чимало камер спостереження. Вони допоможуть вберегти дерева від вандалів та крадіїв. 

Десять саджанців сакури привезли на замовлення японців з Одеси. Там саджанці вирощували в спеціальних умовах під пильним наглядом фахівців. Щоб дерево краще прижилося до наших умов, верхівку японської сакури прищепили до стовбура української вишні.

До речі, сакури в Тернополі висаджують не вперше. Зокрема, кілька сакур висадили в парку Національного відродження, але їх всіх покрали та понищили. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Mary Smith
    Уже 17 квітня з*явилась новина, що знищили всі нововисаджені дерева на острові Закоханих в рамках проекту "Фіолетовий вибух". Боюся, що з сакурами може статися те ж саме. Вандалів у Тернополі, на жаль, вистачає.
  • Діонісій
    всі дерева і рослини повинні рости в тому кліматі, для якого вони підходять, а бо в теплицях, на закарпатті, сакури прижились, бо там клімат інакший ніж в Тернополі. а так садять якусь фігню. щоб щось зробити і грощі списати. каштани вже садили і що ? а сакури, то вам не кулічики з гівна ліпити.
  • Петро Білецький
    Та які Сакури !!!! Вони тут не приживуться !!! В Тернополі знаю гарно ростуть япка, сливки і ше алича тоже. :)
  • Герасимчук Ростислав
    Тільки б бухі рагулі не поламали, хоча, привладним хруням вигідно коли щось нищать, адже можна знов закупити ті сакури по космічних цінах.
    Кактус reply Герасимчук Ростислав
    на цей раз сакури даровані, але не здивуюсь, якщо ще п’ять сакур будуть біля маєтків чиновничків, а не в алеї
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
13:45 Травневі заморозки, а потім до 24º тепла. Чим дивуватиме погода на Тернопільщині 13:16 Шахеди атакують Тернопіль: у місті чути вибухи 13:10 На Торговиці чоловік попросив телефон для дзвінка і втік із ним 12:30 У Сопільче висадили 13 туй в знак пам'яті про працівників, які загинули на виробництві Від читача 11:35 ⚠️ Військові часто стають мішенню для шахраїв. 11:56 Справу «смотрящого», який продавав вплив на ТЦК, розглядатиме суд 11:20 В автотрощі неподалік Тернополя загинула водійка 10:50 Зняв на відео вовків просто з трактора: на Тернопільщині помітили хижаків неподалік села play_circle_filled 10:15 Надбавки до пенсій, субсидії і безоплатні ліки: що зміниться для українців з 1 травня 09:25 На Львівщині пасажирський потяг зійшов з колії: чи будуть затримки рейсів через Тернопіль 09:00 Тернопільщина втратила Захисників Богдана Вітрового, Петра Ставничого і Михайла Стецяка 08:00 У Тернополі встановлять меморіальну таблицю загиблому захиснику Антону Ільчуку 22:00 Для сімей зниклих безвісти захисників оновили процедуру видачі посвідчень на пільги 21:00 Понад 4,6 млн грн виділять закладам освіти в Тернополі 20:00 Без цукру та консервантів: у Тернополі розвивають підприємство сублімованих смаколиків Tobi photo_camera 19:00 Не всюди однаково: який стан громадських вбиралень у Тернополі play_circle_filled photo_camera 18:56 Аварія біля села Камʼянки. Рух ускладнений 18:00 Жителька Тернопільщини втратила понад 30 тисяч гривень, продаючи гітару через фейкову «Безпечну доставку» 17:35 Резонансна справа Марчука: суд чекає на зразки підпису, щоб розпочати експертизу 17:00 Лєра Мандзюк 1 травня з яскравим концертом у Тернополі: «Буде багато спілкування та імпровізації!» photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up