Був захований від рук «визволителів»: на Залозеччині презентували метричний архів одного з сіл громади (фото)

Був захований від рук «визволителів»: на Залозеччині презентували метричний архів одного з сіл громади (фото)

Архів був захований в часи Другої світової війни, від рук російських «визволителів», саме в той час коли зароджувався повстанський рух.

У селі Загір'я Залозецької громади відбулася презентація метричного архіву села, виявленого під час ремонтних робіт даху церкви кілька років тому.

Про це повідомив місцевий житель та археолог Василь Ільчишин.

Презентація відбулась в церкві села за підтримки отця Михайла Підгородецького, який теж є активним громадським діячем села і цінителем його історії.

Відео дня

«Приємно, що зустріч відбулась у стінах давнього і не менш історичного храму села, який свого часу відвідував митрополит Шептицький, про що є записи серед документів. В архіві є багато різних цікавих документів, окрім метричних книг, навіть гравюра портрету Т.Шевченка поч. ХХ ст. На зустрічі було багато жителів села, як то кажуть: «від старого до малого», — розповів дослідник.

Архів складається із книг та документів які охоплюють період з 1784 по 1942 роки. Це книги шлюбів, хрещень, народжень, смертей жителів села Загір'я. Аналітичний і науковий аналіз провів Петро Карий, дослідник історії і уродженець села.

Архів був захований в часи Другої світової війни, від рук російських «визволителів», саме в той час коли зароджувався повстанський рух. По метричним книгам можна було ідентифікувати усіх родичів затриманих повстанців.

«Попереду ще багато роботи щодо оцифрування і впорядкування, але в недалекому майбутньому це стане родзинкою села і сільського музею. А місцеву молодь це спонукатиме до вивчення і цінування власної історії, не тільки свого роду, але й села і України!», — каже археолог Василь Ільчишин.

Ігор Букало пише: «Мені вже пощастило потримати в руках кілька книг і навіть трохи попрацювати. Це дуже гарна знахідка і велика робота! До речі, плануємо ці матеріали представити також на конфернеції в Підкамені».

Marichka Melnyk каже: «Лише тиждень тому дослідила, що моя 4xпрабабця була з Загір‘я. Переглянула доступні метричні книги, засмутилась, що лише з 1835 збереглись, а тут така новина».

Нагадаємо, що нещодавно директор Залозецького краєзнавчого музею Василь Ільчишин оприлюднив унікальний документ, в якому описане надання містечку Магдебурзького права.

 Читайте також:

500 років від отримання Магдебурзького права: науковець з Тернопільщини опублікував унікальний документ

В Залізцях археологи знайшли фрагмент кубка, який зображали на натюрмортах чотири століття тому

Китайська порцеляна та венеціанське скло: у Залізцях під час розкопок виявили унікальні артефакти

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up