«20 хвилин» поцікавилась у народних депутатів від Тернопільщини, чи голосуватимуть на сесії Верховної ради 12 листопада за законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»
Ми поцікавились у народних депутатів від Тернопільщини їхньою позицією щодо ринку землі в Україні.
Запитали у всіх діючих нардепів. Відповіли наразі двоє. Ми й через сайт пропонуємо народним депутатами висловитись щодо ринку землі в Україні. Щойно вони надаватимуть відповіді – публікуватимемо їх.
Читайте також Продаж української землі іноземцям - дорога в нікуди. Що говорять експерти і що робити аграріям
- Що стосується законопроекту 2178-10, який є включеним в порядок денний, я за нього голосувати не буду. Хоча сьогодні президент зробив заяву, що питання іноземців будуть виносити на всеукраїнський референдум, але, я так розумію, це буде пізніше, ніж між першим і другим читанням. Ринок землі потрібно відкривати поетапно. Я не проти загалом. Обіг земель - на часі. Бо пайовики в нас в певній мірі обмежені в правах. Але це наша земля і наша територія. За яку проливали кров діди-прадіди, за яку проливають кров зараз учасники АТО і ООС. Зараз ми не маємо де-факто встановлених меж кордонів. Відкрити ринок землі можна лише для фізичних осіб. І тільки для тих, що проживають на територіях і безпосередньо працюють в сільськогосподарській галузі. Ми маємо поставити обмеження – кількість землі в одні руки. Розмір залежить від позиції парламенту, запитів суспільства. Для того, щоб не було спекуляцій, потрібно зробити обтяження на земельну ділянку на вторинному ринку. Ті, що купили, щоб не бігли перепродувати. Купив – вирощуй хліб. І не інакше.
- Це законопроект є від президента як невідкладний, голосуватиму у першому читанні за основу. Далі буду активно приймати участь в процесі доопрацювання на друге читання. Має спочатку бути інвентаризація землі, продаж не для іноземців, лише українцям (згідно з Конституцією). Далі питання, яку саме землю продавати, я особисто проти продажу землі сільськогосподарського призначення. Лише землі, які під об’єктами, що готуються під малу приватизацію. Також маю ряд питань до авторів законопроекту щодо квоти (0.5 відсотка) в одні руки. Виходить, що 200 чоловік може скупити всю землю? Я проти!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер