Чи можна пити воду з джерел у селах поблизу Тернополя. Є результати досліджень

Чи можна пити воду з джерел у селах поблизу Тернополя. Є результати досліджень
  • Чи можна пити воду з природніх джерел, які користуються великим попитом серед тернополян та мешканців навколишніх сіл, перевірили фахівці ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр».
  • Моніторинг якості питної води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками проводять щоквартально. Досліджували воду з джерел в селах Острів, Смиківці, Ступки, Товстолуг та Гаї Гречинські Тернопільського району.

За результатами лабораторних досліджень від 11 серпня, якість питної води із природнього джерела с. Смиківці Тернопільського району за бактеріологічними показниками не відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (виділені загальні коліформні бактерії в 100,0 см. куб. при нормі – не більше 1 КУО/ см. куб.).

У всіх вище перерахованих джерелах якість питної води за бактеріологічними та санітарно - хімічними показниками відповідає вимогам. За фактом невідповідності води із природного джерела с. Смиківці Тернопільського району, інформовано органи місцевого самоврядування, повідомляють у Тернопільському обласному лабораторному центрі. 

Фахівці нагадують, що показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру. Зокрема, рівня стояння грунтових вод, кількості опадів, тощо, які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Петро Білецький
    Вся вода з джерел які бють на піверню ж дуже погана. Виміри проводив приладом. Це вода з тою кропленою хімією і гноєм яка на полях. Воду можна пити тільки з колодязя.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 Купівля квитків за кордон обернулась втратою грошей: тернополянин став жертвою шахрая 17:20 14 людей, серед яких дитина, потонули за тиждень на водоймах в Україні 16:50 Ветерани можуть безкоштовно перевірити та відновити зір: як скористатися програмою 16:10 Стадіон у Млинівцях заростає травою: у міськраді пояснили, чому за ним не доглядають Від читача 08:57 Тернополянин Арсеній Кардаш віце чемпіон світу з пауерліфтингу 15:45 У медуніверситеті випустили перших магістрів-протезистів: фахівці нового покоління складали державні іспити photo_camera 15:22 Виманила гроші у вдови за обіцянку повернення тіла військового: що вирішив суд 14:45 У Раді готують збільшення штрафів за перевищення швидкості 14:10 Обіцяв перевести пораненого військового в тил за $3500: як суд покарав екслікаря 13:35 У Тернополі відвідувачка магазину забрала з полиці смартфон продавчині: отримала кримінальну справу 13:05 На Дамбі зріжуть вісім сухостійних каштанів 12:30 Нацбанк вимагає звільнити гендиректора Укрпошти: заяви двох сторін 11:45 Понад 500 тисяч на паркани: у Тернополі встановлюють нові пішохідні огородження photo_camera 11:10 Тернопільські рятувальники допомагають розшукати 13-річного хлопця, який зник біля Дністра 10:37 «Я вбив дружину»: неправдивий дзвінок в поліцію обернувся штрафом для чоловіка з Великогаївської громади 10:00 «Справжнє партнерство перевіряється тоді, коли вистачає мудрості не дозволити руйнувати взаємну довіру». Звернення до поляків та українців 09:30 В Україні зміняться правила поповнення карток через термінали 09:00 Війна забрала життя Героїв з Тернопільщини Григорія Демчука та Руслана Гуравського 08:00 На Циганці та Дальньому пляжі перевірили якість води: які результати 22:00 Пережила Голодомор і війну: жителька Тернополя відзначила 100-річний ювілей
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up