Партнер рубрики Події

Чи можуть ТЦК вилучити авто чи забрати водійські права у військовозобов'язаних: пояснення

Чи можуть ТЦК вилучити авто чи забрати водійські права у військовозобов'язаних: пояснення

У новому Законі про Мобілізацію є пункти, які важливо знати тим, хто має транспортний засіб. Роз'яснюємо деталі в матеріалі нижче.

Територіальні центри комплектування не можуть позбавляти військовозобов'язаних водійських прав. Проте це може зробити суд.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-центр Міністерства оборони України.

Зазначається, що у разі невиконання обов’язків військовозобов’язаним ТЦК та СП можуть подавати позов до суду з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Відео дня

Рішення про позбавлення водійських прав ухвалює суддя. У Міноборони наголошують, що рішення суду у таких справах підлягають негайному виконанню.

Можуть вилучати авто 

Одним із важливих нововведень закону є можливість вилучення автомобілів у громадян на потреби Збройних Сил. Однак, варто знати деякі особливості, що стосуються мобілізації авто, а також кому це не загрожує. Роз'яснення публікує Espreso.TV.

Зазначається, що у разі невиконання обов’язків військовозобов’язаним ТЦК та СП можуть подавати позов до суду з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

Рішення про позбавлення водійських прав ухвалює суддя. У Міноборони наголошують, що рішення суду у таких справах підлягають негайному виконанню.

Також у рамках мобілізації можуть вилучити траспортний засіб. Але є умова - не повинен бути єдиний транспортний засіб громадянина.

Мобілізація транспортних засобів: як це відбуватиметься

У новому законі значних змін зазнав пункт, що стосується військово-транспортного обов'язку. Стаття передбачає вилучення на особливий період транспортних засобів та техніки у громадян, центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, організацій, державних органів та інших установ для задоволення потреб військових.

Вилучати транспортні засоби можуть ТЦК СП, СБУ, та деякі підрозділи розвідувальних органів України лише відповідно до рішення місцевих державних адміністрацій. Вони повинні бути оформлені відповідними розпорядженнями.

— Порядок вилучення транспортних засобів вже був передбачений Постановою Кабміну Про затвердження Положення про військово-транспортний обовʼязок №1921, також — законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та законом України Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, — пояснює юрист практики військового права Ярослав Звоненко, у матеріалі РБК-Україна.

У кого та яке авто можуть вилучити 

Вилучати авто на потреби Збройних Сил можуть у тих українців, які мають більше одного транспортного засобу. Перед цим мають провести оцінку ринкової вартості автомобіля, і забиратимуть той, який більше підходить для оборонних потреб. Про це розповідає Економічна Правда.

Тобто, якщо у людини є лише один автомобіль, його не будуть вилучати. 

Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пояснював, що в новому законі конкретизували, що транспорт не вилучатимуть, якщо він «є єдиним джерелом забезпечення існування людини».  

Якщо є більш ніж один транспортний засіб, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені. Але йдеться винятково про специфічні транспортні засоби, тобто легковий автомобіль звичайний точно не потрібен для Збройних сил. 

— Йдеться про вантажні автомобілі, які підходять для перевезення боєприпасів, особового складу, про спеціальну техніку, що може працювати в умовах бездоріжжя. Тому я думаю, що 90% громадян точно не варто перейматися про ці норми, які ми уточнили, — наголошував в одному з інтерв’ю Веніславський. 

Новий закон про мобілізацію

Нагадаємо, 18 травня набрав чинності новий закон про мобілізацію. За новим законодавством, військовозобов’язані до 16 липня 2024 року повинні оновити свої облікові дані.

За новим законом, якщо військовозобов'язаний не прибув на  облік даних, ТЦК звертається до поліції для його розшуку та доставки.

Тепер військовозобов'язані повинні мати при собі військовий квиток. При цьому упродовж двох місяців потрібно оновити дані. Це можна зробити у ТЦК, ЦНАП, або в реєстрі «Оберіг» у додатку «Резерв+"».

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що за новим Законом поліція примусово доставлятиме до ТЦК військовозобов'язаних, оголошених в розшук.. Поліція під час виконання повноважень уповноважена застосовувати заходи примусу.

Читайте також: 

Президент підписав Закон про мобілізацію

Новий закон про мобілізацію: розʼяснення про те, що зміниться

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up