Чи справді йорданська вода змиває гріхи та чи можна прати у дні після Водохреща: відповідають священники

- 6 січня за новим календарем християни вшановую хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Назва річки – це ще одна назва Водохреща. Крім того, свято називають Богоявленням, Водосвяттям та Орланом.
- Про вірування, пов'язані з цим днем, розповідають священники Олексій Філюк та Юліан Тимчук.
Яких традицій дотримувалися напередодні Водохреща
Святкування розпочинається ще напередодні – 5 січня. Саме тоді в деяких регіонах освячують воду у річках, озерах та ставках. Нині під час богослужіння її святять ще й у спеціальній металевій чаші, яка має назву агіасматарій.
На службу християни беруть різні ємності, щоб набрати туди свячену воду і принести додому. Раніше з собою брали банки та глечики, у яких воду зберігали аж до наступного Водохреща.
До нині по всій Україні зберігається звичай купатися у водоймах одразу після освячення. У давнину вважали, що це може допомогти відігнати від людини всі хвороби. Утім, варто бути обережними і не робити цього, якщо вам не дозволяє стан здоров'я та брак підготовки.
Після Йордану жінки цілий тиждень не прали, аж поки свячена вода знову не «перетвориться» на звичайну.
Що каже священник про прання на Водохреща та у дні після нього
Традиційно про релігійні вірування та християнські традиції в своєму блозі розмірковує знаний на Тернопільщині священник Олексій Філюк.
Співрозмовник запитав у священника чи можна прати після освячення води.
— У той самий день не бажано. Хоча про це мене запитували багато людей. Ще б так питали про спасіння душі. А що в той день не їсти? Або не пити? Прати у свято не треба. Хоча, якщо виникають форс-мажорні обставини, то гріху в такому не буде. Уявіть, що приїхав воїн з фронту, а завтра він уже повертається назад і йому потрібно попрати речі. То гріха в тому не буде, — відповідає священник.
Загалом, за словами отця Олексія, уникати води в день свята не потрібно. Воду щороку освячують на водоканалах. І вона іде до кожного будинку для щоденних потреб. В пранні гріха немає. У святкові дні можна відкласти рутинну роботу. А щодо днів після свята жодних заборон немає.
Чи можливо змити гріхи Йорданською водою
Про це розмірковує у своєму блозі священник з Івано-Франківщини Юліан Тимчук. У нього запитали, чи справді на Йордан вода може змити усі гріхи.
— Давайте по порядку: варто знати що Йордан — це народна назва свята. Насправді це назва річки, де відбувалась велична подія: Богоявлення і свято також називають Богоявленням. Хрещення Господа. Ісус Христос хрестився у 30 років. І Він не змивав гріхи, а охрестився. Ми з вами приймаємо одне хрещення на все життя. А те, що люди мають традицію на Богоявлення пірнати в ополонку — це лише традиція, — вважає духівник.
Нічого поганого в такій традиції священник Юліан не вбачає, але переконує, що духовного в такій традиції теж мало.
— Якщо ми хочемо очистити свої гріхи — то повинні приступати до таїнства Сповіді та Причастя, — заначив він.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які страви готують та які традиції зберігають на Другий Святвечір.
Читайте також:
Водохреще 2025: де пірнути в ополонку в Тернополі та поради від медиків
10 000 євро на «швидку» для ЗСУ: співаки зі Збаража провели благодійний концерт у Тернополі
«Звикаю, що я тепер вільна людина»: історія піхотинця Романа Борща, який пережив 33 місяці полону
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Хоть хтось про це задумується,цікаво?..))
Хоть хтось про це задумується,цікаво?..))