Чим листопад здивує тернополян? Зібрали для вас найголовніші зміни місяця

- Останній місяць осені – листопад. Які зміни він готує для тернополян?
- Нова ціна на газ і правила дорожнього руху. Посилення карантинних обмежень в Тернополі і закінчення епохи «євроблях»: що треба знати, аби не оштрафували?
- Про це та інше розповідаємо в тексті.
- Завдяки Вашим підпискам ми можемо готувати більше цікавих матеріалів. Дякуємо за підтримку незалежної журналістики!
Ще у жовтні на офіційному сайті ДП «Газпостач» ТОВ «Тернопільміськгаз» анонсували зниження вартості газу для споживачів на опалювальний період.
«Так, завдяки тривалій роботі та успішних перемовин вже у листопаді 2021 року очікується зниження ціни для тернополян до 7,99 гривень за 1 метр кубічний по тарифу «Річному». Планується, що даний тариф буде дійсним до квітня 2022 року», – йдеться у повідомленні.
Таким чином, ціна природного газу за тарифом «Річний» становить 7,99 грн. за 1 м куб. Термін дії пропозиції – з 01 листопада 2021 по 30 квітня 2022 року.
Тариф «Місячний» залишається незмінним. Ціна природного газу за ним становить 8,99 грн. за 1 м. куб., що на гривню дорожче, ніж при річному тарифі.
Посилення карантинних обмежень в Тернополі
У зв'язку зі збільшенням кількості випадків COVID-19 та зростанням летальності через коронавірусну хворобу на Тернопільщині було прийнято рішення посилити карантинні обмеження на території Тернопільської громади.
Головні зміни, прийняті міським оперативним штабом, з 1 листопада:
-
Дозволити роботу закладів громадського харчування лише за наступних умов:
-
не більше 50% заповненості закладу громадського харчування з розрахунком не більше 4 особи за столиком на відстані 1,5 метри між столами;
-
лише при наявності сертифікатів про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години (чинного на момент виходу на роботу) для 100% працівників закладів громадського харчування;
-
Допуск відвідувачів до закладів громадського харчування та при замовленні здійснювати лише у респіраторі чи у захисній масці;
-
Визначити роботу закладів громадського харчування на території Тернопільської міської територіальної громади з 06:00 год. до 23:00 год. в межах отриманих дозволів;
-
Призупинити роботу нічних клубів та проведення дискотек, масових заходів і святкувань;
-
Перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на міських та приміських маршрутах загального користування Тернопільської міської територіальної громади:
-
з 2 листопада на період дії установленого на території Тернопільської міської територіальної громади карантину здійснювати перевезення пенсіонерів за віком без обмежень у кількості з понеділка до п’ятниці, починаючи з 10:00 год. до 16:00 год. та з 20:00 год. до 23:00 год., в суботу і неділю, а також у святкові дні – без обмежень у часі за наявності електронних квитків «Соціальна карта тернополянина»;
-
забезпечити проходження вакцинації від COVID-19 водіїв підприємств, що задіяні для роботи на маршрутній мережі Тернопільської міської територіальної громади;
-
Відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення розглянути можливість щодо підсилення та збільшення кількості кадрового потенціалу центрів та пунктів вакцинації населення;
-
Усім суб’єктам господарювання, які здійснюють господарську діяльність на території Тернопільської громади розмістити на вході інформаційні матеріали із зазначенням можливої максимальної кількості відвідувачів одночасного перебування, згідно з постановою КМУ №1236 від 09.12.2020 року; визначити відповідальну особу, що забезпечить належний контроль за щепленням працівників вказаного закладу або установи та наявністю у них відповідних підтверджуючих документів (COVID-сертифікатів) про проведення вказаних щеплень; забезпечити наявність ксерокопій COVID-сертифікатів працівників, які необхідно зберігати в окремій папці у спеціально відведеному місці при вході у заклад.
-
У торгово-розважальних центрах та інших закладах торгівлі, громадського харчування забезпечити аудіо- та відеоінформацію про необхідність вакцинації від хвороби COVID -19;
-
Посилити роботу в частині контролю за дотриманням протиепідемічних заходів, особливо за діяльністю торгових, торгово-розважальних центрів, закладів ресторанного господарства, громадського харчування та громадського транспорту, з наступним звітуванням про виконану роботу;
-
В рейдові мобільні групи щодо здійснення перевірки з дотримання карантинних норм включити санітарних лікарів.
Читайте також: У Тернополі посилюють карантинні обмеження. Що зміниться з 1 листопада
Нові правила дорожнього руху
В Україні з 1 листопада набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху.
Про це у Телеграмі повідомляє Міністерство внутрішніх справ.
Найсерйозніша зміна торкнеться дозволеної швидкості за межами населеного пункту. Дозволена швидкість буде залежати від розмітки на дорозі.
Також нові ПДР стосуватимуться велосипедистів. З 1 листопада вводяться нові визначення для велосипедної смуги, а також будуть детально описані правила пересування велосипедистів.
Головні зміни у ПДР:
-
Діятимуть нові діагональні пішохідні переходи та загальні дороги для автомобілів і велосипедистів.
-
Для велосипедистів введені детальні правила щодо того, як повинні переміщатися велосипедисти; вказані їх права та обов’язки.
-
Для водіїв зміниться обмеження швидкості за межами населених пунктів. Воно регулюватиметься шириною розмітки. Буде заборонено рухатися зі швидкістю 110 кілометрів за годину, якщо елемент дороги, що відокремлює транспортні потоки протилежних напрямків, не виділено розміткою 1.2 (раніше було 1.1 або 1.2). Розмітки різняться між собою шириною – до 15 та 20 сантиметрів відповідно.
-
До трьох загальноприйнятих типів державних доріг: міжнародні, національні та регіональні, додадуть четвертий тип – територіальні.
Відсторонення від роботи деяких працівників
З 8 листопада від роботи будуть усувати чиновників та педагогів, які не вакцинувалися від COVID-19. Відповідальними за це будуть керівники закладів, працівники яких підлягають обов'язковій вакцинації.
Отже, обов'язковій вакцинації з 8 листопада підлягатимуть працівники:
-
центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
-
місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
-
закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Читате також: Чи таки можуть з 8 листопада відсторонити від роботи невакцинованих? Розповідаємо, як діяти
Закінчення строку на пільгове розмитнення євроблях
10 листопада припиняють дію закони про спрощену процедуру розмитнення автомобілів на єврономерах. Штрафи і не тільки очікують на «євробляхерів», які не скористалися спрощеною процедурою і не розмитнили авто.
Спочатку їм загрожують штрафи у розмірі 8,5 тис. грн. Після того, як правоохоронці передадуть дані, Державна митна служба каратиме їх більшою сумою – 170 тис. грн за перевищення терміну ввезення авто.
Початок різдвяного посту
28 листопада розпочнеться Різдвяний піст, який ще називають Пилипів, бо він починається на наступний день після святкування пам’яті святого апостола Пилипа.
Мета посту приготувати віруючих до зустрічі одного з головних свят Церкви - Різдва Господа нашого Ісуса Христа. Різдвяний піст триває сорок днів.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.