Партнер рубрики Події

Чортків’янин Олег Сович створює буйволину ферму

Чортків’янин Олег Сович створює буйволину ферму

Знайомтесь — це 49-річний чортків’янин Олег Сович. Чоловік займався і розведенням папуг, і фазанів, і павичів, і декоративних качок, і горлиць, і амадинів, і цуценят… А тепер мріє створити ферму із… буйволами!

Історію чоловіка з циклу «Війна не завада», розповідає Чортківська міська рада.

Олег Сович придбав собі у Переходах маленьку занедбану глиняну хату у надзвичайно мальовничому місці, оповитому густими лісами. Там пан Олег щодня працює – щось підбілити, щось пошпаклювати, щось почати будувати, щось покосити. Крок за кроком йде до мрії по заздалегідь продуманому плану.

Відео дня

Поки що на фермі Олега Совича є два буйволи – чорний азіатський водяний буйвол та угорський сірий буйвол. Це дороговартісні та цінні породи.

Чоловік каже, що на Тернопільщині він єдиний, хто взявся за таку справу. Чорних азіатських водяних буйволів в Україні всього є близько двох сотень, і один із них – у Чортківській громаді.

Протягом життя чоловік працював кухарем, зварювальником, обвалювальником м’яса, водієм, оператором котельні, але водночас весь час займався тваринництвом.

Пан Олег каже, що, напевно, на світі більше немає людини, яка так любить тварин, як він. І переконаний – такою сферою повинен займатись лише той, хто по-справжньому любить це, а не лише бажає отримати прибуток. У дитинстві, зізнається, поки всі мріяли про іграшки та інші захоплення, властиві малечі, він хотів одного – корови. І хоч ветеринарної освіти не має, знає про тварин усе і навіть більше. Це підтвердять, напевно, усі, хто з ним знайомий.

«Їздив у Закарпатську та Івано-Франківську області на буйволині ферми. Знайомився, розпитувався, навчався. Коли привіз на свою ферму першого буйвола – він був доволі кволим, мав авітаміноз. Я проколов його вітамінами, експериментую із кормами, зараз він виглядає зовсім іншим! Я знаю, що треба тварині», – із неабияким захопленням розповідає герой публікації.

Олег Сович каже, що буйволи – це не лише цінне молоко, із якого виготовляють моцарелу, та мармурове м'ясо, а й цікавий екзотичний туристичний об’єкт у майбутньому: «Мрію також із молока буйволиці робити моцарелу. А що, чому італійські монахи варили моцарелу, а ми у Чорткові не зможемо?!».

До слова, раніше міська рада повідомляла, що на засіданні виконкому внесли зміни до «Програми комплексного розвитку та підтримки сільського господарства». Тепер за кожного коня (кобилу) та корову можна отримати по 3000 грн щорічно (раніше було 2000 грн). За кожну вівцю (барана), козу (цапа), які старше одного року, виплачуватимуть по 300 грн за одну голову. Виплати можуть отримати суб’єкти господарювання, жителі Чортківської громади та особисті селянські господарства.

Тож на найближчому засіданні сесії депутати розглянуть зміни до «Програми комплексного розвитку та підтримки сільського господарства», щоб герой нашої публікації зміг отримати щорічну дотацію на кожного буйвола у розмірі 3000 грн.

У коментарях чимало читачів вітають починання чоловіка.

Halyna Feduniv написала: Молодці!В Італіі дійсно дуже багато хто займається розведенням буйволів ,моцарелла дуже ціниться ,успіхів вам у вашій справі

Ірина Міль коментує: Я і зараз мрію про корову))) Олег, Ви з сім'єю молодці!!!

Людмила Вонсович коментує: Олег господар і у нього все буде,з Божою допомогою,

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що двоє товаришів з села Переходи, що на Чортківщині – Ігор Рудий та Тарас Вензел — теж розвивають тваринництво. Пан Ігор розводить овець, а пан Тарас — биків та поросят.

 

Читайте також:

Як двоє товаришів з села Переходи, що на Чортківщині, розвивають тваринництво

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач02

    Честь і слава робочим рукам.Підтримую почин п. Олега і бажаю йому успіхів

    З повагою Мирослав

keyboard_arrow_up