Депутати облради закликають митрополита Почаївського взяти участь в Об'єднавчому Соборі

Депутати облради закликають митрополита Почаївського взяти участь в Об'єднавчому Соборі

Голова облдержадміністрації Степан Барна звернувся до депутатів обласної ради підтримати на сесії звернення Вселенського Патріарха Варфоломія до ієрархів української православної церкви московського патріархату взяти участь в Об’єднавчому Соборі. Нагадаємо, Собор запланований на 15 грудня у Святій Софії,  яка протягом століть була центром українського релігійного життя.

Зокрема, Степан Барна зачитав звернення Святійшого Вселенського Патріарха, Архієпископа Константинополя і Нового Риму Варфоломія І на ім’я митрополита Володимира Почаївського та єпископа Шумського Іова. Звернення депутати підтримали одноголосно. «За» проголосували 48 обранців.

«Сподіваюся, що це звернення також підтримає духовенство московського патріархату і ми спільно зробимо все для того, щоб в Україні була реалізована православна помісна церква з центром у Києві, як це було визначено хрещенням Русі у 988 році», – наголосив голова ТОДА.

У порядку денному Об’єднавчого Собору – створення Помісної Православної Автокефальної Української Церкви, ухвалення статуту цієї церкви і голосування за предстоятеля церкви, який отримає від Вселенського Патріарха Томос про автокефалію Української Православної Церкви, повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Тарас
    Вигнати з Почаєва московських підкаблучників. Нам потрібна єдність, а не духовні диверсанти в тилу!
  • Ida Savina
    Сегодня депутаты есть, а завтра их уже нет. Чистоту православия надо блюсти, а не якшаться с раскольниками по просьбе каких-то депутатов.
  • Тарнополянин
    Що цей дурко меле,апелюючи до Русі 988 року,нам тепер що,з білорусами та московитами треба обєднатись,бо це і була Русь
    Олег reply Тарнополянин
    Це ти мелеш дурниці. В 988 році не було ще ніяких московитів, а на місці Москви було болото і квакали жаби. Почитай історію.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:00 Батьки можуть отримати гроші замість «пакунка малюка»: як подати заяву онлайн 22:00 У Польщі хочуть змінити правила виплати українцям 21:00 Тернополянка поспілкувалась з Гаррі Поттером: Деніел Редкліфф розчулив підтримкою України 21:00 Після 4 травня декому автоматично продовжать відстрочки, іншим — потрібно йти у ТЦК Від читача 13:26 Поліцейські разом із Силами оборони України стоять на передовій та знищують ворога. 20:00 Кожна помилка – досвід: як переселенка розвиває кав’ярню у Тернополі 18:15 У Тернополі затримали чоловіка з предметом, схожим на зброю 18:10 Не тому, що сусід уже посадив: як зрозуміти, коли настав час братися за картоплю для гарного врожаю 17:20 На Тернопільщині у найближчі дні прогнозують заморозки та штормовий вітер 16:47 «Покупець» зателефонував і залишив без грошей: на Тернопільщині жінка втратила майже 28 тисяч гривень 16:10 У парку Нацвідродження з'явиться спортивний комплекс 15:30 Гнатюка не влаштовує вирок суду і він йде в апеляцію. Вбивство випускниці розглянуть у Хмельницькому 15:00 У Тернополі провели обшуки в магазині мережі U420: виявили наркотики, замасковані під солодощі і напої photo_camera 14:45 Робота в Тернополі: Актуальні пропозиції тижня (оновлено 22 квітня) 14:30 У Бережанах відвідувач кафе вчинив стрілянину 14:14 В Україні хочу змінити правила іспитів для водіїв 13:30 Пройшов пекло війни і опинився під кулями на власному подвір’ї: вирок у справі ветерана з Настасова 13:00 Вісім камер, які розпізнають номери автівок, з'являться у Тернополі. Вартують понад 604 тисячі 12:39 Тернопіль передав три автомобілі Renault Duster для бійців спецпідрозділу «Артан» (пресслужба Тернопільської міської ради) 12:20 Знову карантин? В Україні зафіксовали перший випадок субваріанту коронавірусу «Цикада»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up