У Тернополі деякі навчальні заклади матимуть нових директорів. Зокрема, конкурс на посаду директора уже провели у педагогічному ліцеї. Ще проведуть у школах №15 та №9. А також нового очільника отримає мистецький ліцей, створений на базі школи №21.
Для чого змінюють директорів тернопільських шкіл, як проводять конкурси та кого ж шукають на цю посаду, розповів заступник міського голови Леонід Бицюра.
- Міська рада прийняла ряд рішень, які направлені на впровадження кадрового відбору керівників навчальних закладів, - каже він. - Ми діємо за аналогією конкурсного відбору в інших сферах професійної діяльності. Цей принцип ми застосували і в освіті. Завдань декілька. Перше завдання - підвищення конкуренції між фахівцями, які готові очолити навчальний заклад. А, відповідно до підвищення конкуренції, йдеться і про підвищення їхньої ефективності, впровадження нових методів, форм діяльності закладів і т.д. Ми закінчуємо вже еру безстрокових угод, коли директори заходили на 20-30 років і йшли на пенсію з тих посадах, або навіть помирали. Це результату, хоча є винятки, для школи не приносить. Звичайно, є вмотивовані люди, які за рахунок свого ентузіазму та професіоналізму дають якісь переваги для навчального закладу. Але переважно директори, які вкорінюються на 20-30 років, стають потім проблемою для тієї школи.
За останні вісім років, за словами пана Бицюри, у Тернополі призначили частину керівників за строковим контрактом і побачили, що мотивація у таких керівників набагато вища, ніж у керівників на безстрокових угодах. Школи підвищили свої рейтинги і за організацією роботи, і за результатами іспитів, конкурсів та ін.
- Міська рада оголосила тепер ряд конкурсів, - продовжує він. - Перший конкурс у нас стосувався заміщення посади керівника педагогічного ліцею. Конкурс вже провели. Вже призначили керівника. Наступного тижня в нас буде конкурс на керівника школи №15 — медичного ліцею, і школи №9.
Оголошений конкурс і на заміщення посади директора мистецького ліцею, створеного на базі школи №21. Наразі триває відбір серед кандидатів.
- Я запрошую педагогів, які мають мотивацію, бажання, приймати участь у цьому конкурсі, - додає Леонід Бицюра. - Ми вибудували максимально відкриту систему відбору: комісія складається з представників батьківського колективу, трудового колективу, представників засновника, тобто міської ради і представників громадських та профспілкових організацій. Так-от, представників батьківського і трудового колективу не обирають на підставі клопотання керівника закладу, їх обирають за допомогою жеребкування.
Сам відбір, як розповідає посадовець, складається з кілької етапів. Перший — це письмовий іспит на знання законодавства, профільного законодавства. Наступний — презентація, і заключний етап — власне співбесіда. І вже на кінцевому етапі голосування відбувається в таємному режимі.
- Кандидат має подати стандартний перелік документів, тобто заяву, копію паспортів, документів про освіту, копію довідки про несудимість і мотиваційний лист, - каже він. - Мотиваційний лист — це власне те, з чого починається аналіз комісією претендента. Дуже хотілося б, щоб у нас були яскраві конкурси.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер