Дізналися, куди подінуть пітбуля, якого суд вирішив конфіскувати за те, що загриз йорка на очах у дитини

Дізналися, куди подінуть пітбуля, якого суд вирішив конфіскувати за те, що загриз йорка на очах у дитини
Фото ілюстративне, взяте із депозитарію
  • У липні цього року жінка разом із маленькою дитиною та собакою породи «Бівер йорк» гуляли на дитмайданчику поблизу свого помешкання.
  • У цей час чоловік вигулював двох пітбулів без намордників. Один із них накинувся і загриз йорка на очах у дитини. Собаку врятувати не вдалося.
  • Господарі йорка дотепер судяться. По одній зі справ суд вирішив конфіскувати пітбуля. А що з ним будуть далі робити?
  • Щоб прочитати публікацію повністю, варто авторизуватися. Якщо сподобається, оформіть підписку на преміум-матеріали. Цим ви допоможете нам робити більше цікавих матеріалів і бути незалежними!

 

Власника собаки, який загриз маленького йорка, Тернопільський міськрайсуд визнав винним у вчиненні адмінправопорушення – порушення правил утримання собак і котів. Із цим рішенням згодом погодився і Тернопільський апеляційний суд. До слова, рішення апеляційного суду є остаточним, бо не оскаржується у касаційному порядку. 

Нагадаємо, 28 липня 2021 року вранці дружина тернополянина Анатолія Подковського – Лариса гуляла на дитячому майданчику біля свого дому зі своєю собакою породи «Бівер йорк» та маленькою донькою. У цей час з боку дороги проходив чоловік із двома собаками бійцівської породи без намордників, які, в присутності дітей, накинулися на «Бівер йорка» та почали шматувати собаку. Лариса намагалася витягнути свого маленького бівера з пащі собаки, яка напала. Тендітна жінка буквально «голими руками» захищала свого улюбленця від розлючених пітбулів. На жаль, врятувати йорка не вдалося. 

Бівер йорк – Емма

Власника пітбуля суд оштрафував аж на 85 гривень (!). А ще вирішив конфіскувати тварину – собаку породи «Пітбуль».

Відео дня

Суди тривають

А що далі? Адвокат господаря пітбулів Володимира – Ігор Юзьвак каже, що офіційно  конфіскації собаки ніхто не проводив, більше сказати нічого не може. На запитання, чи планують вони подавати касаційну скаргу, відповів, що у даній справі касаційна скарга не подається. 

Також ми хотіли почути думку власника самого пітбуля. Проте, його адвокат Ігор Юзьвак відповів, що права давати номера телефону клієнта немає. Редакція готова висвітлити позицію і власника пітбуля, якщо він звернеться до нас. 

А ось власник йорка, теж адвокат – Анатолій Подковський – додає, що вилучення тварини має проводитися у порядку примусового виконання, тобто виконавчою службою. Крім того, чоловік повідомив, що по даній справі ще не кінець, оскільки також «заряджене» кримінальне провадження по факту тілесних ушкоджень дружині. 

Як ми з'ясували, Тернопільським районним управлінням поліції ГУ Нацполіції в області здійснюється досудове розслідування по факту тілесних ушкоджень потерпілій. Також підготовлений цивільний позов у кримінальному провадженні із заявою про забезпечення позову.

Конфіскація тварини: як проходить

Згідно зі ст.62 ЗУ «Про виконавче провадження» виконання рішень про конфіскацію майна здійснюється органами державної виконавчої служби в порядку, встановленому цим Законом. Розпорядження конфіскованим майном та майном, яке не підлягає реалізації, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Порядок розпорядження конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби майном встановлений у Постанові Кабміну від 11 липня 2002 року №985.

Про це журналістам «20 хвилин» повідомив начальник управління забезпечення примусового виконання рішень у Тернопільській області Андрій Хічій. 

– Відповідно до п.7-1 Постанови Кабміну №985, дикі  тварини  безоплатно передаються  притулкам для тварин, зоологічним паркам, іншим установам для їх утримання. Коти, собаки та інші домашні тварини також безоплатно передаються притулкам для тварин або іншим установам для їх утримання, – пояснив начальник виконавчої служби.

Речниця міської ради Мар'яна Зварич повідомила, що на території Тернопільської громади є лише Центр стерилізації собак у Дичкові.

Збільшились штрафи

Тим часом, в Україні набрав чинності Закон, який збільшує штрафи за вигул собак без повідків та намордників. Також цим Законом забороняється робота пересувних зоопарків і виставок. Відповідний закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» № 1684-IX від 15.07.2021 року набрав чинності 8 листопада 2021 року. 

Головна мета розробки та прийняття закону – захист тварин від жорстокого поводження. 

Згідно зі змінами, вигул собак без повідків і намордників (окрім пород, не внесених у список небезпечних) або не у відведених для цього місцях, а також неприбирання за своїм улюбленцем його екскрементів, тягнуть попередження або ж штраф від 170 до 340 гривень. Для службових осіб за ці ж самі діяння — попередження або штраф від 340 до 850 гривень.

Якщо порушення повториться протягом року, то штраф для фізичної особи збільшується до 340-510 грн, а для службової — до 510-1020 грн.

Якщо порушення Закону супроводжується нанесенням шкоди здоров'ю людини або ж її майну, то фізичній особі загрожує штраф від 1700 до 3400 грн із конфіскацією тварин, а службовим особам — від 3400 грн до 5100 грн із конфіскацією тварин. 

Окрім того, закон вводить поняття каліцтва та тілесного ушкодження тварини. Власник тварини, при здійсненні супроводу тварини, зобов’язаний забезпечити наявність:

Повідок тварини на прив’язі повинен мати довжину не менше 20 метрів, а для сторожових собак – не менше 10 метрів.

10 листопада, Кабмін затвердив перелік небезпечних порід собак. До нього увійшли понад 50 порід, власники яких змушені застрахувати відповідальність за шкоду третім особам. Про це йдеться на сайті уряду. 

Дивіться перелік небезпечних порід собак, затверджених Кабміном.

Захист тварин від жорстокого поводження здійснюватимуть органи Національної поліції України. 

 

Читайте також: Тим, хто вигулює собак без намордника та не прибирає за ними — світить штраф. Закон вступив у дію 

Вчепився зубами у ногу маленькій дитині! Що робити, якщо накинувся або вже покусав собака?

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up