Добірка рекордів України, які встановили на Тернопільщині за майже чотири роки
Попри повномасштабне вторгнення, жителі Тернопільщини продовжують вражати Україну і встановлювати нові рекорди. Переважно вони всі пов’язані з патріотизмом, спортом чи підтримкою людей з інвалідністю.
Журналісти «20 хвилин» зібрали найцікавіші рекорди Тернопільщини та її жителів за останні чотири роки: з січня 2022 по серпень 2024 років. Дані взяли з офіційного сайту «Книга рекордів України».
Головна мета «Національного Реєстру Рекордів» – надати можливість людям подивитися на світ по-іншому, реалізувати свій фізичний, творчий, інтелектуальний потенціал, вселити в них впевненість, підвищити самооцінку, стимулювати інновації та розвиток.
Рекорди 2022 року
Першого січня 2022 року, з нагоди 113-ї річниці від Дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери, встановили новий рекорд України – розмістили на фасаді адміністративної будівлі найбільший банер із зображенням Степана Бандери. Зафіксовані результати: розмір банера – 20х11 метрів. Категорія: «Розміри, вперше». Рекорд встановили з метою популяризації українських національних героїв.
22 січня 2022 року на межі Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей встановили символічний знак єднання українського народу. Це найбільший в Україні трисвічник, виготовлений у формі Державного герба України – Тризубу.
Відомо, що рекорд встановили у категорії «Вперше. Державність. Символи». Щодо розмірів трисвічника – 180 см х 75 см. Виготовили з металу та понад 50 кілограмів бджолиного воску. Очільники областей зазначали, що цей рекорд символізує не тільки єднання трьох сусідніх областей, але і єднання всього народу України.
Рекорди 2023 року
Влітку 2023 року, до Міжнародного дня захисту дітей, встановили рекорд України «Безбар’єрний шлях». Участь в рекорді взяли 560 дітей, серед яких 200 з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Вони взялись за руки й утворили живий «ланцюжок», який розтягнувся на понад пів кілометра.
Живий «коридор» вибудували від Надставної церкви до пристані ставу. Всі учасники формували суцільну лінію понад півтори години. Цей своєрідний «ланцюг єдності», за словами організаторів, символізувала те, що у нашому суспільстві не має існувати ніяких бар’єрів для жодних людей. Кожна дитина повинна мати рівні права для самореалізації та саморозвитку.
Ідея встановити рекорд належить громадській організації «Їжачок», яка підтримує сім'ї, де виховують дітей з інвалідністю.
А вже 20 червня 2023 року спортсменка з Тернопільщини Софія Стечишин встановила рекорд України у присіданнях. Попередній рекорд був з вагою 110 кілограмів. Наша землячка підготувалася і без ризику пішла на 112 кілограмів. Цей результат вона показала на чемпіонаті України з паверліфтингу. Пані Софія змагалася серед учасників віком 16-17 років.
Рекорди 2024 року
У січні 2024 року представники «Книги рекордів України» зареєстрували нові досягнення за участі уродженця Тернопільщини. Шостого січня у селі Мшанець на Львівщині відбувся зʼїзд колядників та вертепів. Під час заходу встановили Рекорд України з виконання коляди «Там во Бахмуті». Її заспівали 105 вертепів із Львівщини та 1259 учасників дійства. Вони збирали кошти на дрони для 80 окремої десантно-штурмової Галицької бригади.
Автором твору є тернополянин Олег Вітвіцький. Наразі він проживає у Києві й сподівається, що наступного року коляду українці заспівають ще й на його улюбленій локації у столиці – Софіївській площі.
У березні 2024 року письменники та вчителі встановили рекорд України до «Шевченківських днів». 22 письменників та письменниць спільно з педагогами одночасно провели 22 уроки літератури у 22 класах Ліцею №1 на Тернопільщині.
Організаторка рекорду – директорка ліцею Світлана Дячок. Серед запрошених на захід: Зірка Мензатюк, Дара Корній, Ольга Саліпа, Христина Коціра, Марина Павленко, Тетяна Череп-Пероганич, Віталіна Макарик, Валентина Семеняк, Тамара Гнатович, Олена Ходюк, Уляна Галич, Зоряна Биндас, Ольга Атаманчук, Богдан Томенчук, Галина Гузовська-Корицька, Леся Кічура, Наталка Галицька, Ніна Фіалко, Раїса Обшарська, Ігор Топоровський, Оксана Радушинська, Наталія Волотовська.
У серпні 2024 року у громаді на Тернопільщині встановили рекорд України «Найбільша кількість монет номіналом 1 гривня на допомогу ЗСУ» — зібрали 21 897 гривень на допомогу ЗСУ. Організував встановлення рекорду благодійний фонд «Надійний тил громади», а ось присвятили його Організував встановлення рекорду благодійний фонд «Надійний тил громади».
— Разом із волонтерками Альоною Ніяскіною та Марією Бобер ми розставили скриньки у місцевих магазинах і люди жертвували кошти для наших захисників. Дякуємо усім жителям нашої громади, які долучилися до встановлення рекорду, — зазначив голова благодійного фонду, учасник російсько-української війни Олександр Зарівний.
Читайте також:
Ватра нескорених: лемки зі всієї України зібрались в Монастириськах
Місто має бути в серці: за що місцеві люблять Тернопіль (ОПИТУВАННЯ)
Хто має право на грошову виплату до Дня Незалежності: роз’яснення ПФУ
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.