Добровольці зможуть отримати офіційний статус учасника бойових дій на Донбасі: про які формування йдеться і коли запрацює закон

Добровольці зможуть отримати офіційний статус учасника бойових дій на Донбасі: про які формування йдеться і коли запрацює закон

Офіційний статус учасника бойових дій на Донбасі зможуть отримати понад три тисячі осіб.

Це означає, що люди, які дійсно воювали у складі добровольчих формувань, нарешті отримають визнання і відповідний соціальний захист. Про це 4 грудня повідомила Міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда під час брифінгу, коментуючи прийняття Верховною Радою України законопроекту №2045-1.

«Понад три тисячі чоловіків та жінок, які брали участь у боях на Донбасі зможуть нарешті отримати оце давно заслужене офіційне визнання, а разом з ним і відповідний соціальний захист, який гарантує держава. Це ті люди, які дійсно воювали «на нулі», багато хто з них отримав поранення та травми і нарешті зможемо надати їм все належне», - розповіла Оксана Коляда.

 

Офіційний статус учасника бойових дій, відповідно до нового закону, зможуть отримати учасники добровольчих формувань, які пізніше не увійшли до силових структур.

«Мова йде про Українську добровольчу армію, Добровольчий український корпус та батальйон ОУН. Бійці, які брали участь в антитерористичній операції на Донбасі у складі цих підрозділів зможуть індивідуально подати відповідні документи та після їхнього розгляду комісією отримати статус. Серед необхідних документів – 3 свідчення побратимів. Всю надану інформацію ми будемо перевіряти, індивідуально по кожному бійцю, аби статус не надавався людям, які не брали реальної участі в бойових діях», - зауважила співавторка законопроекту та співзасновниця громадського об’єднання «Добровольці» Анастасія Римар.

Нормативні акти, які врегулюють дію нового закону, буде розроблено протягом місяця.

До слова 17 грудня о 18.30 год. в Драмтеатрі ім.Т.Г.Шевченка відбудеться ІІ-га церемонія нагородження «Доброволець Тернопільщини»,  організаторами якої є Всеукраїнське об’єднання учасників АТО Галичини та Тернопільська обласна рада. Про це повідомляє прес-служба обласної ради.

На церемонії буде нагороджено орденом 10 добровольців (2 посмертно і 8 прижиттєво) , а також, вперше в Україні відбудеться нагородження нагрудним знаком «Учасник бойових дій» ветеранів і діючих військових, волонтерів, капеланів (2 посмертно і 8 прижиттєво).

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:00 Забули, чи не схотіли показувати? Що не так із деклараціями голів ВЛК у Тернополі 19:45 Графік відключення світла в Тернополі та області на 24 і 25 листопада (оновлене) 19:00 Прощаються із працівницею департаменту соцзахисту Галиною Мацьків. Моляться за душі її доньки та онуки 18:00 Неповнолітній на авто тікав від патрульних і «заробив» три протоколи Від читача 13:07 ВАЖЛИВО !!! Організували масштабну шахрайську фінансову біржу: слідчі поліції та кіберполіцейські повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи 17:30 У Тернополі триває пошук безвісти зниклих: фахівці працюють серед сотень тонн завалів 17:00 П'яний водій у комендантську годину пропонував 10 тисяч доларів хабаря патрульним — прокуратура 16:35 «Національний кешбек» змінив категорії витрачання коштів 16:25 Речей вдосталь: представники парафії Архистратига Михаїла розвозять продукти і ковдри постраждалим від ракетного удару 16:00 У будинку на 15 Квітня, що постраждав від ракетної атаки, встановлюють вікна 15:31 Шестеро дітей, чиє світло не згасне: Тернопіль оплакує наймолодших жертв ракетного удару 15:15 Українці почали отримувати перші виплати за програмою «Зимова підтримка» 14:46 Камінь за каменем, без сну і перепочинку: обличчя рятувальників, які боролися за кожне життя у Тернополі photo_camera 14:05 Псевдопрацівник банку ошукав жительку Тернопільщини на понад 350 000 гривень 13:30 Безоплатне лікування зубів для ветеранів у Чорткові: як і де можна отримати послугу 13:00 На Збаражчині зупинилося серце колишньої зв'язкової ОУН-УПА Ганни Самотіс 12:25 Зморені, почорнілі від пилу, але незламні…Показали обличчя рятувальників, які чотири доби розбирали завали photo_camera 11:55 Плетіння маскувальних сіток та заняття з психологом: які заняття пропонують для людей поважного віку в Терцентрі 11:25 У Микулинцях спалахнула масштабна пожежа на місцевому підприємстві 11:05 Жителя Гусятина підозрюють у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень знайомому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up