Партнер рубрики Події

Допоможе реабілітуватися та отримати нові знання: у Тернополі відкрили інноваційний простір

Допоможе реабілітуватися та отримати нові знання: у Тернополі відкрили інноваційний простір
  • Перший в Україні простір для навчання за допомогою пристроїв віртуальної реальності запрацював у Тернополі.
  • Імерсивний мультифункціональний хаб доступний для науковців, студентів, медиків, поранених військових та людей з інвалідністю.
  • Який вигляд має простір та чим він наповнений – дізнавалися під час презентації журналісти «20 хвилин».

Реалізувати ідею щодо створення нового хабу представники влади спільно з донорами вирішили на базі вищого навчального закладу. Зі всіх можливих у Тернополі обрали Західноукраїнський національний університет.

Відео дня

Для імерсивного мультифункціонального простору на першому поверсі виділили приміщення площею 58,25 кв.м, де створили п’ять робочих місць. А ось одночасно там можуть перебувати 10 відвідувачів.

— Це інноваційне середовище для втілення креативних ідей, реалізації цифрових навичок, можливість використовувати новітні технології в освітній, науковій сферах. Зокрема, ми зможемо ширше використовувати освітні програми дизайну, логістики, комп’ютерних технологій, розвивати напрям кібербезпеки, а також наукові дослідження в оборонній сфері, — каже ректорка ЗУНУ Оксана Десятнюк.

Мета створення хабу – підвищити рівень комунікації й соціалізації різних верств населення, серед яких і вразливі групи. Зокрема, у ньому проводитимуть безплатні публічні зустрічі, події, навчальні уроки у віртуальних класах.

— Для проведення всіх занять у хабі вже встановили сучасне обладнання: планшети, AR-гарнітури, інструменти для виготовлення голограм та цифрові дошки. Це незвичайна дошка, по якій можна щось помалювати. Вона якраз мультифункціональна. У неї вбудовані камери, мікрофони. Вона дозволяє змінити процес навчання такого рівня, коли там сам ефект присутності збільшується, — розповіла заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

Також на базі інноваційного простору за допомогою сучасних технологій, медики спільно з науковцями зможуть створювати програми та продукти для реабілітації.

— Я вже спілкувався з медиками, фахівцями у сфері програмування. 14 грудня вони мають завітати до університету, де спільно створюватимуть необхідні програми для подальшої реабілітації цивільних та військових. У цьому їм допоможе новітнє обладнання. Бо сучасна реабілітація – не лише про ходулі, догляди медсестер. Технології постійно розвиваються, удосконалюються і ми маємо не відставати, — каже голова Тернопільської ОВА Володимир Труш.

Проєкт реалізують за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми ООН в Україні.

Читайте також:

Скільки коштують послуги репетиторів у Тернополі: ми промоніторили ціни

Захоплень вистачить на всіх: перелік безкоштовних гуртків та секцій для дітей у Тернополі

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up