Довжелезні черги біля банків: чому та скільки ще заробітчани "штурмуватимуть" відділення

Довжелезні черги біля банків: чому та скільки ще заробітчани "штурмуватимуть" відділення
  • Не один день у Тернополі біля відділень KredoBank та IdeaBank є черги людей, які планують їхати за кордон. Усі вони хочуть заплатити за візу та поїхати на заробітки.
  • Журналіст «20 хвилин» з'ясував, чи можна уникнути черги та коли вщухне ажіотаж біля банків.

Довжелезні черги біля банків з'явились 3 січня у міжсвятковий період. Тоді біля кожного з відділень, де можна оплатити за послугу оформлення візи, стояли по кілька сотень людей. Після свят черги почали зменшуватися, однак зранку все ж кілька десятків людей чекають на відкриття банку, щоб заплатити за візу. До обіду черг майже немає.

Чому такі черги

У головному відділенні KredoBank, що на Замковій, пояснюють, що так відбувається вже не перший рік. Керівник тернопільських відділень KredoBank Світлана Хорощак розповіла, що такі ситуації стаються на свята кожного року. Щоб встигнути прийняти клієнтів, працюють всі каси та задієні всі працівники. Такі черги бачили тернополяни 3 січня:

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9">

У Тернополі є всього три банки, що приймають візові платежі. Це - відділення KredoBank на вулиці Богдана Хмельницького та Замковій. Відділення KredoBank на вул. Дружби не виконує цю процедуру. Третій банк, де можна здійснити операцію, – IdeaBank на вул. Руській. Оплату можна здійснити лише в цих банках, оскільки вони є польські. IdeaBank – великий комерційний банк Польщі. KredoBank на 100% належить найбільшому польському банку PKO Bank Polski.

Про те, що така ситуація з чергами стається періодично, каже і менеджер з персоналу Асоціації роботодавців Світла Повар. Черг наразі уникнути неможна.

- Людям, які планують поїхати на заробітки, телефонують з візового центру після проплати збору, щоб узгодити день, коли вони можуть приходити з пакетом документів для оформлення візи,– розповідає Світлана Повар. – Це є тимчасове явище. Я вважаю, що черг заробітчан не буде вже до кінця січня. Нова хвиля почнеться після Великодня.

Світлана Повар пояснює, що люди на великі свята повертаються додому і потрібно оформлювати нову візу, щоб повернутися до роботодавця за кордон.

- Якщо людина використовує свою біометрію і офіційно працевлаштована в Польщі, то з пів річної візи можна використати три місяці, а інші три - вони вже працюють нелегально, – пояснює пані Світлана. – У Польщі більшість роботодавців законослухняні і не наважуються нелегально наймати працівників. Там завжди було багато різних робочих місць, тим паче скоро розпочнуть роботу тепличні господарства.

«Черги – не проблема»

Світлана Повар пояснює, що хоча черги і створюють незручності для заробітчан і доведеться постояти, це не є проблемою.

- Можливо для когось черги є «ноу-хау», але це явище було завжди і страшного в цьому нічого немає, – каже пані Світлана. – Раніше ці черги були у візових центрах, де людина одразу проплачувала збір та ставала на оформлення документів. Зараз візові центри «розвантажили», і платити можна у польських банках. Чи можна буде колись сплачувати ці послуги в інших банках – важко сказати, оскільки між ними має бути домовленість і це буде коштувати певних грошей. 

Сума, яку повинні заплатити за оформлення візи – невелика. Це близько 300 – 500 гривень. З собою потрібно мати закордонний паспорт. Заплатити онлайн не можна – потрібно підтверджувати свою особистість. Так ніхто не зможе оформити візу за іншу людину.  

До того ж, тепер можна платити у будь-якому  касовому відділенні IdeaBank та KredoBank – хоч у Тернополі, хоч у Києві, хоч у будь-якому іншому місті. Від місця прописки це не залежить.

Користувачі, які мають рахунки та картки в банку, мають привілегію. Їх обслуговують швидше. Доступ до платіжних терміналів звичайні користувачі мають без перешкод.   

Хто та куди їде

Світлана Повар розповідає, що більшість заробітчан саме з районів та сіл, де хорошу роботу знайти важко. Те, що в Україні платять за місяць, за кордоном можна отримати за тиждень. Тернополяни можуть знайти високооплачувану роботу, однак є багато тих, хто їде за кордон. Робота є як сезонна, так і затребувана впродовж всього року. Польща є однією з найбільш популярних країн серед українських заробітчан. Світлана Повар пояснює це лояльним законодавством. Польські роботодавці вже знають, що українці працьовиті та відповідальні тому сприяють їх працевлаштуванню. До того ж, тернополянам в Польщу їхати ближче.

- Перед Новим роком роботи стало трохи менше через свята, оскільки у Польщі 25 грудня Різдво, – каже пані Світлана. – Зараз же робота знову з’являється і люди повертаються до праці. Але є і робота, яка є цілий рік – на виробництвах, на кухнях, також догляд за людьми похилого віку.

Їдуть люди будь-якого віку – від 20 років до пенсійного віку. Найбільш затребувані – різноробочі. Не потрібно ні досвіду, ні особливих навичок. Спеціалісти цінуються більше і відповідно заробляють вони значно більше. До слова, як розповідає пані Світлана, догляд за людьми похилого віку є чи не найбільш популярною та затребуваною роботою. Вона потрібна і в Польщі, і в Німеччині, і в багатьох інших країнах.  

- Моя аудиторія, в основному, – люди від 20 до 65 років, – розповідає пані Світлана. – Однак бувають і випадки, коли їдуть пенсіонери. Минулого року я працевлаштувала жінку, віком 72 роки, яка їхала доглядати людей похилого віку за кордон. Німці взагалі не розуміють, як це так, коли людина їде на заробітки фактично доглядати свого ровесника. Але і таке буває. Молоді люди, які їдуть вперше, трохи вагаються та переживають.

Як показує практика, більшість людей не затримуються у одного роботодавця, а кожну поїздку намагаються знайти кращу зарплату та умови праці.

Шукати роботу самому чи йти до посередника?

Ті, хто їдуть на заробітки вперше, зазвичай користуються послугами посередників та спеціальних фірм, які займаються пошуком роботи та працевлаштуванням. Дехто ж все робить своїми силами, шукає роботу та їздить до знайомих роботодавців, які виготовляють запрошення. Знайти роботу можна навіть самому, приїхавши за кордон. Це не так складно, пояснює Світлана Повар. Однак можна втратити кілька днів та гроші на житло та переїзди в пошуках роботи. Тому можна звертатися у спеціальні фірми. Вартість послуг невисока, але ви зможете знайти роботодавця та узгодити всі умови завчасно. Тоді ви вже знаєте, куди ви їдете, до кого, що робитимете та скільки отримуватимете.

Однак варто пам’ятати, що їхати на заробітки варто офіційно та не намагатися заощаджувати гроші на оформленні страховки та візи. У кращому випадку ви можете отримати проблеми з законом через неофіційне працевлаштування. В гіршому – при виробничій травмі або проблемі зі здоров’ям та без страхового полісу доведеться заплатити великі гроші. До того ж, можна втрапити в халепу, якщо ви натрапите на недобросовісного роботодавця. Без офіційного працевлаштування ви ніяк не зможете захистити свої права.

А що ви думаєте про роботи за кордоном? Чи хотіли б самі поїхати на заробітки? Діліться думками у коментарях! 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • David Starr

    Правильно, як сам про себе не подбаєш - то ніхто цього не зробить.

    Анонім reply David Starr

    Ці вже про себе подбали

    David Starr reply Анонім

    Та вони й не були бідними, хочеш комунізму, щоб відібрати? :)
  • Анонім

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE Від читача 11:51 День кар’єри в ЗУНУ: крок у професійне майбутнє 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up