Партнер рубрики Події

Є інтернати, де працівників більше, ніж вихованців

Будуть зміни. В інтернатах області навчають та виховують 3 тисячі дітей. І громадські діячі, і волонтери, і влада сходяться на тому, що потрібно змінювати систему роботи цих закладів 

Є інтернати, де працівників більше, ніж вихованців

Сирітство, складні життєві обставини, позбавлення батьківських прав… Є різні причини перебування дітей в закладах інституційного виховання. Тобто тих, де вихованці і проживають і навчаються.

На Тернопільщині  таких установ  обласного підпорядкування є 15. У відповідях на інформаційні запити ми отримали дані про кількість вихованців, працівників, бюджети, динаміку наповнення закладів (див.графіку – авт.).  Також навідались в декілька з них, дізнались про плани влади на майбутнє, почули про цікаві задуми небайдужих тернополян щодо інтернатів.

Не всюди все добре

 Напевне з цікавих задумів і варто почати. Так, благодійний фонд MagneticOne.org та громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля» хочуть створити інтерактивну мапу соціальних закладів області.

- Всіх деталей не розповідатиму, але проект переслідує дві мети: перша  - контроль за використанням бюджетних коштів та належним рівнем послуг, друга – показати всім небайдужим та волонтерам усі заклади, ситуацію в них, потреби, способи допомогти, - пояснює керівник фонду Яна Желябіна. – Кожен заклад, а це в основному, геріатричні відділення, школи-інтернати, реабілітаційні центри матимуть свій «паспорт». Де буде інформація від контактної до площі землі, яку має установа та суми, які йдуть на існування. Мусимо бути відвертими: не усюди справи добре, не усюди все прозоро, не усюди вміють залучати допомогу зі сторони.

Сотні тисяч з грантів

Волонтери, які вже роками допомагають дітям-сиротам та вихованцям спецзакладів, такі наміри схвалюють та переконані: серед нас багато хороших людей, які просто не знають кому та як допомогти. А ще публічна відкритість закладів допоможе слабшим тягнутись до сильніших.

- Наприкінці минулого року познайомилась з Бережанською  обласною  комунальною загальноосвітньою школою-інтернатом  з поглибленим вивченням трудового навчання, її вихованцями та керівником Михайлом Старко. Я приємно здивована, - розповідає волонтер Наталія Стельмащук. – В закладі декілька мультимедійних навчальних комплексів, комп’ютерних класів, майстерень з сучасним дерево та металообробним обладнанням. Є тренажерний та атлетичний зал, стадіон, кімнати для дозвілля наймолодших вихованців. Приміщення відремонтовані, діти доглянуті та щасливі. З таких закладів та керівників потрібно брати приклад. І головне: бюджетне фінансування там таке ж як усюди. Все завдяки участі школи-інтернату в декількох грантових проектах та правильному залученні волонтерів.

 

Сиріт - в сім’ї

Інституційних закладів з часом може поменшати. Але це лише при умові розвитку будинків сімейного типу. Крім того, у планах керівництва області і реорганізації шкіл-інтернатів в заклади вищого рівня.

- З прийняттям закону "Про освіту", серйозно піднімається питання подальшого функціонування закладів інтернатного типу. Оскільки тепер будуть активно впроваджувати інклюзивну освіту,- пояснює заступник голови обласної ради Любомир Крупа. - Однозначно спецінтернати будуть продовжувати свою роботу, але для нас стоїть завдання щоби інтернати санаторного типу перевести у більш актуальну площину. Крім цього особливої уваги потребують діти-сироти, які перебувають у них. Тому ми розглядаємо можливості більш активно популяризувати будинки сімейного типу, оскільки вважаємо, що найкраще для дитини перебування у сім'ї. Також  плануємо реорганізації інтернатів у профільні гімназії та ліцеї для обдарованих дітей, спортивні, мистецькі, природничо-математичні.

Коментарі
00:09 На Тернопільщині стартувала боротьба за футбольний Кубок 21:30 Фінал Ліги чемпіонів у Києві: Реал - Ліверпуль. Хто переможе? (опитування) 21:00 Цікаву розвагу на Ставу тернополянам пропонують за 90 грн на годину 20:00 Легкоатлетка зі Зборова перемогла на Міжнародному турнірі у Польщі 19:00 "Ми забезпечили Нацбанк двома керівниками", - факультет банківського бізнесу ТНЕУ святкує 44-річчя play_circle_filled photo_camera 18:00 Парк Нацвідродження зменшився на 12 гектарів. Чому гуртуються активісти photo_camera 17:00 Увага! Допоможіть розшукати 20-річну жінку, яка після сварки пропала 16:00 За смерть трьох людей в ДТП у Світлий понеділок має відповісти власник авто, - Богомол 15:50 Наукові Пікніки в Тернополі: буде 200 учасників і безліч дивовижних дослідів 15:00 На Тернопільщині п’яний чоловік розбещував 6-річну дівчинку 14:30 Тернопільська поліція розшукує жінку, яка створила терористичну організацію 13:55 Дізнаємося, кому дали землю в області 13:20 "Боїмося, що дерево впаде і може прибити дітей"

Пройди тест та дізнайся, чи змошеш з першого разу дати правильну відповідь на хитрі та логічні загадки.

Виклик від мешканця будинку на вулиці Морозенка патрульним надійшов 23 травня о 9 годині ранку.

play_circle_filled

Граскартів у комплексі Savich Park поки два. А покататись може кожен охочий.  Як каже керівник комплексу, це вперше...

Меблі – це не тільки предмет інтер'єру, місце зберігання різний речей, це ще саме ті речі, які створюють затишок в будинку...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up