«Геть московського попа»: 8 квітня у Тернополі знову протестують проти моспатріархату

- Тернопільська молодь продовжує влаштовувати мирні акції на вході собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. 12 квітня активісти зібралися вже восьмий раз, аби нагадати, що московському патріархату не місце в Тернополі.
- Ми перебуваємо на мирній акції і повідомляємо про найцікавіше.
Нагадаємо, хлопці та дівчата приходять з плакатами, на яких написані гасла: «Московський патріархат вбиває», «Геть московського попа», «Кров українців на ваших руках» та «Тут був ФСБешний піп». Також на плакатах зображені звірства, які робили росіяни на окупованих територіях.
Зі слів співорганізаторки заходу Уляни Бурак, зміни треба робити вже зараз, адже наші хлопці та дівчата гинуть на фронті за вільну Україну від рук російських загарбників.
— Ми хочемо привернути увагу тернопільської влади до цієї ситуації. Ми хочемо, щоб вони зараз переглянули існування московського патріархату як прокремлівського рупора на території нашої області і загалом в Україні. Для нас важливо, щоб нас почули, — розповіла пані Уляна.
Двічі молодь приносила під ворога храму простирадла та дитячі іграшки у червоній фарбі. Ці речі символізують про вбитих військових та цивільних українців за понад рік повномасштабного вторгнення.
16.07 Молодь на місці і готується до проведення акції під стінами храму. Цього разу знову принесли полотна та дитячі іграшки у червоній фарбі. А також додали квіти та свічки.
Поблизу храму також перебувають працівники поліції, аби у разі сутичок, оперативно відреагувати на ситуацію.
16.37 Учасники розгорнули величезні плакати з написами «Україні українську церкву», «Агенти Кремля! Вату — Геть», «Геть МП» та «ФСБешним попам не місце в Україні». Віряни поки спокійно заходять до храму. Жодних слів мітингувальники не вигукують.
16.54 Активісти зустрічають вірян вигуками «Ганьба». Вони закликають людей не йти до храму московського патріархату та переходити в українську церкву. Віряни відкидають полотна у фарбі й відмовляються йди «дорогою крові».
17.05 Біля воріт храму вже грають українські пісні та Державний Гімн. Зараз учасники мітингу виконують відому українську пісню «Ой у лузі червона калина».
17.33 Активісти вшановують пам‘ять загиблих Героїв України. Всі учасники стали навколішки. Лунає пісня «Гей, пливе кача».
Що кажуть у церкві?
Після чергового мітингу журналісти «20 хвилин» вирішили поспілкуватися з вірянами кафедрального собору Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Ми попитали в людей їх ставлення до акцій, що вже восьмий день тривають під стінами храму.
Здебільшого люди взагалі відмовлялися говорити з нами, аргументуючи тим, що церкву та прихожан зроблять винними. Проте нам вдалося все ж таки поговорити з двома людьми. Вони одразу попередили, що говоритимуть особисто з нами і не бажають, щоб їх знімали на камеру.
Тернополянин Василь вже 20 років поспіль є вірянином даного храму. Під час розмови нас переконує, вони моляться за Україну і чітко розуміють, хто творить справжнє зло на наших землях.
— У мене зараз на війні син та племінник. Ось мені днями надсилав фото як приліт був поряд з ним. Дякуючи Богові, залишився живим. А син мій був поранений, зараз вже повернувся на фронт. Вони захищають нашу Україну, а ми молимося за нашу Україну, а ці люди стоять і кричать ось так «Ганьба». Для чого вони це роблять? Ми ж один український народ. Ми 12 квітня відправляли паски та бензопили хлопцям на фронт. За яку росію може йти мова? Ми молимося навколішках за Україну, за наших воїнів. Якщо ви маєте сумніви, то просто прийдіть до церкви і ви самі це побачите. Ми хочемо, щоб у нас була Перемога України. А це якесь нагнітання йде від молоді. Не можна так йти проти Бога, зараз треба єднатися, — наголосив чоловік.
Серед вірян помічаємо і пані Ганну. Зі слів жінки, вона переселенка з Донецька. У Тернополі живе від березня 2022 року. До цього храму ходить свідомо, аби помолитися за мир та спокій в Україні.
— Я думаю, в кожному храмі є добрі і погані люди. Особисто я не можу говорити за кожного, бо кожен має сам відповідати за свої думки, гріхи та вчинки. Це мій храм, я його люблю. Я не можу його кинути в такий важкий момент, це буде дуже нечесно. Також я не можу кинути свою Батьківщину у такий складний час. Я ходжу сюди до Господа і проти того, щоб все настільки радикально зараз змінювали. Кожен має вибирати свій шлях, бо в нас демократична держава. росія – зло, я це розумію. Господь живе в душі кожної людини і кожен буде відповідати за свої вчинки. Можливо, є люди, які іншої думки про росію, але я відкритої пропаганди тут не бачила, — каже пані.
Попри службу, свій час журналістам приділив і отець Степан Балан. Ми попитали, чому мітингувальників одразу не впустили до храму, чи підтримують в церкві Україну та наших воїнів.
— Ми ставимося до цих мітингів з розумінням і водночас з болем. Мітингувальники мають право на свою думку, на свої погляди. Але не таким чином і не з такими звинуваченнями. Їх акція побудована на неправді і мені це болить. Ми УПЦ і ми не маємо відношення до московського патріархату. Наша церква належить українському народові. Ми разом молися за мир, за військо і всебічно допомагаємо. Шкода, що молоде покоління так ввели в оману і вони такі агресивні. Я багато раз з ними спілкувався, і документи показував. А вони далі кричать, таке враження, що це хтось їм сказав це робити. Якщо вони хочуть прийти до храму, то нехай, ми раді всім. Тільки щоб не з агресією, щоб з добрими намірами, — каже отець Степан.
Дивіться найцікавіше з акції протесту, фото та відео у нашому телеграмі!
Читайте також:
У Тернополі вийшли на акцію протесту проти московського патріархату
«Криваві» іграшки та простирадла: у Тернополі 10 квітня протестують проти московського патріархату
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Ваші ж сидять там то могли вам би підказати 😌
Напевно, що їхні діти та онуки пригрілися під маминою спідницею ,сидять тихенько і не висовуються...
Можна потихеньку рухатися в сторону раші разом із своїми попами!
Щасливого нового життя!