Голубці тепер у Національному переліку нематеріальної культурної спадщини України

Голубці тепер у Національному переліку нематеріальної культурної спадщини України

Голубці, традиції рогозоплетіння та інші нові елементи увійшли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку пʼять нових елементів нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомляють на сайті відомства.

Мова йде про:

1) традицію рогозоплетіння, яка поширена в селах Щітки та Писарівка Вінницької області;

Відео дня

2) традицію вбирання могильних хрестів у Рівненському Поліссі;

3) приготування української традиційної страви «Голубці», яка побутує на всій території сучасної України та інших країн, зокрема на території Кіровоградської області: селище Голованівськ, села Вербове, Грузьке, Ясне, Ємилівка, Журавлинка, Цвіткове, Клинове, Красногірка, Манжурка, Межирічка, Краснопілля, Молдовка, Матвіївка, Недеждівка, Наливайка, Роздол, Розкішне, Костянтинівка, Маринопіль, Мар’янівка, Новосілка, Свірневе, Зелена Балка, Новоголованівськ, Олексіївка, Троянка, Шепилове, Олександрівка, Ковалівка Голованівського району, зазначають у міністерстві.

4) культуру традиційного вівчарства Бессарабії та знань, повʼязаних із ним, на території Одеської області;

5) традицію «віншування Василів» у селі Липівка Рогатинської громади Івано-Франківської області.

Довідка
Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України

На виконання Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини, яку Україна ратифікувала у 2008 році, з 2018 року ведеться відповідний Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України. 

Наразі перелік складається з 68 елементів нематеріальної культурної спадщини України, серед яких – приготування борщу, петриківський розпис, українська писанка тощо. 

Нові елементи НКС України включаються до переліку на підставі рекомендацій Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини, яка діє при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО.

 

 

А який ваш улюблений рецепт голубців? Пишіть у коментарях.

 

Читайте також:

Український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up