Партнер рубрики Події

Український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО

Український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО
  • Елемент «Культура приготування українського борщу» внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони.
  • А який борщ ваш улюблений? Пишіть у коментарях, додавайте фото і рецепти.

1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елемент «Культура приготування українського борщу» внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони.

Про це повідомляє Урядовий портал.

— Українська кухня тісно пов'язана з нашою культурою та історією. Борщ — це взагалі елемент об’єднання та національної ідентифікації всіх українців. Кожна родина у всіх регіонах нашої країни має свій рецепт приготування цієї страви. Відрізняються й локальні продукти. Та, однозначно, борщ має асоціюватись виключно з Україною. Бо саме тут його почали готувати сотні років тому і до сьогодні готують найкраще. Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО. Ніхто не має права привласнювати наше, — зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Відео дня

Так, члени Комітету в рішенні відзначили, що елемент виконує функцію соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об'єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження. В цьому сенсі елемент демонструє важливу роль нематеріальної культурної спадщини під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, зважаючи на загрози українській культурній спадщині через російську агресію, Міністерство культури та інформаційної політики звернулося до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до Списку термінової охорони ЮНЕСКО.

Все це стало можливим завдяки зусиллям експертів Євгена Клопотенка та Марини Соботюк за підтримки Постійного представництва України при ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України і Міністерства закордонних справ України.

Нагадаємо, на Тернопільщині в місті Борщів щороку у вересні проводять фестиваль борщу. До Борщева з’їжджаються з усієї України і навіть з-за кордону, аби посмакувати справжнім борщем. Ексклюзивний борщ буває навіть із вишнями чи рибою. Хоча як зізнаються господині з Борщева, найсмачніший борщ – традиційний український.

Також у Тернополі порівняли найдорожчий і найдешевший борщ. Як це було — дивіться на відео.

А який борщ ваш улюблений? Пишіть у коментарях, додавайте фото і рецепти.

Читайте також 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up