Готуємо дитину до літнього табору: що радить психолог

Готуємо дитину до літнього табору: що радить психолог
  • Спілкування, яке проходить між дітьми в рамках гри, набагато більш корисне, ніж звична тусовка з приятелями у дворі після школи.
  • Дитина не повинна відчувати, що батьки її «залишають». Дайте відчути дитині, що ви нікуди не діваєтесь та готові прийти на допомогу.

Для чого відправляти дитину у табір? Скільки батьків – стільки і думок! Як правило, вони сформовані на основі власного досвіду перебування у дитячих таборах у вже далекому власному дитинстві, чи вражень дітей знайомих. Так віддавати дитину у дитячих табір денного чи виїздного формату, або не витрачати кошти та організувати канікулярний період лише у бабусі у селі?

У будь-якому випадку – рішення батьків буде правильним та грунтується на різних факторах: зайве переживання про проведення часу дитиною на виїзді, фінансовими витратами, що пов'язані з оздоровленням у таборах. Про сучасні переваги літнього таборування для дитини шкільного віку розповість практикуючий психолог Оксана Бількевич.

У таборах підуть на користь навіть… конфлікти

- Однозначно, найбільш вагомою перевагою багатьох сучасних літніх таборів є те, що в них, поряд з відпочинком, діти вчаться чогось нового, - запевняє Оксана Бількевич. - Тематичні табори можуть бути присвячені вивченню іноземних мов, розвитку творчих здібностей, туризму і спорту тощо. В хорошому таборі ваша дитина буде займатися з кваліфікованим викладачем.

Невеликі групи та індивідуальний підхід до дитини дозволять їй швидко, легко і з задоволенням освоювати нові для себе знання та навички, переконана психолог.

  • Соціалізація важлива, вона має місце і в школі, і в спортивній секції, і в дворовій компанії, - каже Оксана Бількевич. -  Однак, спілкування, яке проходить між дітьми в рамках тривалої, захоплюючою і динамічної гри, що пропонують сучасні табори, набагато більш корисне, ніж звична тусовка з приятелями у дворі після школи.

Тому що таке спілкування відбувається в позитивному полі і грамотно модерується дорослими, пояснила психолог. В такому середовищі навіть можливі конфлікти підуть дитині на користь. Бо формуються життєво важливі навички - відстоювати свої потреби та розуміти потреби іншого, прислухатися до думки та висловлювати власну. Діти вчаться відповідати за себе та працювати в команді.

Табір – шанс зіграти нову роль

В хорошому таборі створюються умови для індивідуального розвитку дитини, його особистісного зростання, бо є можливість - багато часу та маленькі групи, - заохочувати ініціативи дитини, шанобливо ставитися до думки, делегувати повноваження.

Читайте також Головний показник, чи сподобався табір: "Наступного року поїду ще!"
- Часто табір - це шанс зіграти нове життя, нову роль, - переконана Оксана Бількевич. - На табір із звичного життя дитина не переносить "клеймо" відмінника чи двієчника і має можливість проявити себе у незвичному амплуа та усвідомити, що може проявлятися по-іншому. Цей новий досвід дитина може перенести у звичне життя, у свої сталі дитячі колективи.

Якщо це виїзний табір – то це ще крок до дорослості. Без батьків дитині треба налаштуватись на певну організованість та самостійність. Це стосується як організації побуту, - добір та зміна одягу та взуття, дотримання санітарно-гігієнічних правил, харчування, - так і організації дозвілля, каже психолог.

Отже, якщо ви побачили переваги для власної дитини та обрали дитячій табір і його формат - денний чи виїзний, визначили рівень педагогів, ознайомилися з режимом та типом харчування у таборі та отримали відповіді на всі хвилюючі запитання, то наступним кроком є безпосередньо підготовка.  

Говоріть про пригоди з новими друзями

Потрібно підготувати дитину до таборування та власне налаштувати її на спокійне проживання цього періоду.

  • Відпочинок у таборі - це один із цікавих нових досвідів, який набуває ваша дитина. Тому важливо саме з цієї позиції готувати її до перебування у дитячому оздоровчому таборі. Тут треба формувати ії майбутнє перебування з позиції позитиву, говорити про нові пригоди з новими друзями, про те, що можна дізнатися чогось нового та цікавого та весело провести час, - радить психолог.

Що відбувається із дитиною особливо у віці 6-7-8 років, яка вперше опиняється без батьків в абсолютно новому оточенні? Її опановує певний страх перед «новим, невідомим». Тому варто разом із нею спокійно поміркувати та «уявно намалювати» це нове і невідоме у розрізі часу. Наприклад, поговорити про те, що і коли відбуватиметься, де і як відбуватиметься, а також згадати людей - хто буде поруч.

  • Таке моделювання майбутнього створить у дитини необхідний емоційно-психологічний захист, - переконана Оксана Бількевич. - Дитина не повинна відчувати, що батьки її «залишають», вони нікуди не діваються та знаходяться поруч, та готові прийти на допомогу.

Також треба пам’ятати про підготовку дитини до дісциплінарних вимог табору – розпорядку дня, виконання санітарно-гігієнічних заходів, миття рук, чищення зубів, зміна одягу, дотримання чистоти тіла, застеляння ліжка, якщо це виїзний табір. Також до стадії підготовки можна віднести збирання речей для дитини. Зазвичай, розуміючи всі заплановані заходи під час таборування, організатори самі роблять рекомендації щодо  кількості наявних речей у дитини.

Гра «я – дорослий». Тому не дзвоніть щогодини

Якщо ваші донька чи син вперше їдуть у табір, дайте їй посил дорослості, відповідальності та самостійності.

  • Тут треба зрозуміти, що існує адаптаційний період, який може тривати від двох-трьох днів до тижня, - каже психолог. - Це час звикання до табору, до звичаїв і режиму дня, завоювання місця в новому дитячому колективі і налагодження стосунків з виховниками. Чим швидше дитина знайде собі друзів, тим частіше вона братиме участь в іграх та інших заходах, тим швидше і пройде адаптаційний період.

Як правило, вже на другий-третій день дитина перестає скаржитися батькам на те, що їй нудно або не подобається в таборі. Про це треба пам’ятати та розуміти, що ви маєте надати можливість дитині пристосуватися, але разом з тим відчувати ваш захист по мірі необхідності.

  • Тому не перевантажуйте її дзвінками та візитами, особливо перші 2-3 дні, із запитаннями «Ну як? Тебе не ображають?», - застерігає психолог. - Домовтесь із дитиною, що вона зателефонує лише у тому разі, якщо станеться щось надзвичайне. Нехай це буде частиною вашої нової із дитиною гри «я - дорослий».

Перед заїздом обов’язково поцікавтесь можливістю зв’язатись із вихователем та адміністрацією табору, радить психолог. І під час навідування, і у телефонних розмовах не варто запитувати у дитини про можливі негаразди. Навпаки, ваші запитання повинні бути конструктивними та позитивними: «Що нового дізнався?», «Які події відбулись?», «Чи з’явились нові друзі і що ви з ними робите?».

  • Негативні запитання створюють у дитини враження, що батьки сумніваються в її становищі, тим самим передаючи їй невпевненість та страх, - каже Оксана Бількевич. - А позитивні запитання додають дитині впевненість та відчуття захищеності.

Післятаборування: допоможіть і стимулюйте

Зазвичай табір дає багато нових знань та нових навичок. Можливо, ваша дитина сама навчилася застеляти ліжко чи проявляє інші активності – розказує про нові знання та говорить про нових друзів.

  • Допоможіть сину чи доньці далі проявляти ці якості – стимулюйте до самостійного виконання, - радить психолог. - Чи розвивайте тему цікавості додатковою інформацією з різних джерел. Знайдіть нових друзів дитини у соцмережах та налагодіть спілкування між ними.

Так ви закріпите весь позитивний досвід, що отримала дитина, та простимулюєте формування нового. Ці прості кроки допоможуть вам підготувати ваших дітей до перебування у дитячому оздоровчому таборі та отримати саме той позитивний ефект, заради якого і відправляли сина чи доньку на відпочинок.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:01 “Ми граємо так, щоб, коли народ заходив на танцпол, то йому було лінь йти на перекур”: гурт “Фа Мажор” stars 20:15 Частіше займайтесь сексом: як зберегти чоловічу силу та жіноче бажання 19:01 Підручний завершив виступи на шостому етапі Кубка світу 18:03 Де у Тернополі у понеділок не буде світла Від читача 17:32 Про те, як нам "пощастило" 17:29 Синоптик попередила, коли слід чекати мокрого снігу з дощем photo_camera 17:02 “Мистецтво, для якого життя замало”: сомельє розповіла, як правильно пити вино і чому його так люблять play_circle_filled 16:05 Тернопільські борці стали призерами Міжнародного турніру 15:35 Гучна коляда і 75 людей на одній сцені: у "Подолянах" - парад вертепів play_circle_filled photo_camera 15:03 Сани, коні і "кукурудзяник" на Ставі: як у Тернополі колись свято Зими святкували photo_camera 14:06 Феї тернополянки розлітаються у різні куточки країни та світу photo_camera 13:05 Продавали квартири "по-чорному": на Тернопільщині забудовники ухилялись від сплати податків 12:03 Життя прекрасне – і ти саме так його прожив. Пам’яті нашого друга і колеги Володі Кузика 11:03 На Тернопільщині встановлено понад пів тисячі камер спостереження для охорони порядку 10:02 Небезпечний коронавірус з Китаю: як з цією інфекцією в Україні і що робити, аби не захворіти (оновлюється) play_circle_filled 09:00 Готуємо овочево-м’ясну пательню photo_camera 08:00 Цей день в історії, 26 січня: День працівника контрольно-ревізійної служби України та Міжнародний день митника 07:00 Погода на 26 січня: хмарно, +3
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up