- 12.11.2020 десять однодумців на загальних зборах проголосували про створення релігійної організації "Братство Лисих" та затвердження статуту. Тому на ці вихідні хостел буде працювати у форматі монастиря, "Леліві" - трапезна, "Лисий" - храм, - пише підприємець Тарас Ковальчук на своїй сторінці у Фейсбук.
Вже 13 листопада міський голова Тернополя Сергій Надал заявив, що Тернопіль відмовляється від карантину вихідного дня, але створенню "Братства" це не зашкодило.
- Ми ж не знаємо, що влада задумає завтра або післязавтра, - каже пан Ковальчук. - Тут йдеться про протест. І ми продовжуємо оформлення документів, щоб "Братство Лисих" існувало офіційно.
Нагадаємо, Тарас був співорганізатором протестів тернопільських підприємців проти введення "Карантину вихідного дня". Деталі тут
Тарас Ковальчук каже, що пікети, протести на національному рівні, спроби достукатись до влади та пояснити, що логіки карантину вихідного дня нема, не допомогли. Тому підприємці вирішили шукати юридичні способи, як обійти карантин.
- Якщо уряд починає робити абсурдні речі. які не мають ніякого логічного порядку, то я думаю, що варто протидію варто робити відповідного характеру, коли це виходить за межі логічного пояснення, - говорить підприємець. - Ми побачили юридичну колізію та вирішили піти таким шляхом.
- Я писав про те, що головна віра в тому, що "Лисі рулять", лисі - це сонцесяйні. Це не про одяг, зачіску, це стан душі, - продовжує Тарас Ковальчук. - Це питання не про релігію, не про церкву. Це питання про те, у які умови влада пробує загнати бізнес. Ми намагались достукатись нормальними шляхами, але нас не чули. Можливо, почують так.
Разом з Тарасом Ковальчуком в організацію вступили ще 10 тернопільських підприємців. Зараз нова релігійна організація на стадії оформлення документів.
- Десять осіб, які реєструються нотаріально, оформлюють протокол зборів, статут та подають документи в ОДА. Тобто зараз у нас процес реєстрації, але відповідно до Конституції, ми маємо право проводити служіння вже, - каже він.
Також пан Ковальчук посилається на ст. 35 Конституції України: «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність».
А ще - на досвід спортивного залу в Польщі, який на час карантину став "Храмом тіла". Деталі у матеріалі видання "5 канал"
Як розповідає начальник управління релігій та національностей Тернопільської ОДА Ігор Кульчицький, до нього тернополяни, які хочуть створити "Братство Лисих" звертались на усні консультації. Документів наразі не подавали.
- Згідно із законом "Про свободу совісті і релігійні організації" в ОДА реєструють статути релігійних громад. Всіх інших релігійних організацій: монастирів, місій, релігійних центрів, статути реєструють в Міністерстві Культури України, - пояснює він.
Процес реєстрації релігійної громади ви можете дізнатись у Законі "Про свободу совісті та релігійні організації" за посиланням тут
- Цей закон передбачає термін реєстрації релігійної громади від місяця до трьох, - продовжує Ігор Кульчицький. - Якщо ми говоримо про релігійну організацію, там потрібно вказувати віросповідання. Це не просто громадська організація. Під час реєстрації також робиться регілієзнавча експертиза, яка визначає, чи це справді об'єднання релігійного спрямування.
Про те, чи може релігійна організація працювати у форматах закладу харчування та хостелу, спілкуємося із юристом Андрієм Кукурудзою.
- Важко сказати, чи можуть бути такі дії незаконними. Якщо юридично правильно оформлено документи про діяльність таких організацій, то і фактично вони можуть діяти в таких форматах. Однозначної відповіді на це питання у мене немає. Навіть якщо правоохоронці виявлять порушення - то діяльність організацій може заборонити лише суд, - каже він.
Наразі достеменно невідомо, як буде діяти у Тернополі "карантин вихідного дня", адже міська влада не погоджується із такими карантинними вимогами центральної влади.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 22 від 31 травня 2023
Читати номер
Луцык Егор
Ярослав Омелян
Дішкович Діоген
Лана Даль