Хрущі приносять багато шкоди, i позбутися їх майже неможливо

Хрущі приносять багато шкоди, i позбутися їх майже неможливо
Цього року хрущі з’явилися на початку травня. Це трохи пізніше, ніж у минулі роки, вважають фахівці. Живуть вони менше місяця, але шкоди приносить чимало. Зараз жуки якраз відкладають яйця.
  Не їдять лише ялинку і сосну Травневий жук, якого в народі називаютьть хрущем, є надзвичайно ненажерливий. Ці комахи об’їдають не лише листя на деревах. Вони також харчуються їх цвітом та бруньками. Як розповів кореспонденту “20 хвилин” кандидат біологічних наук доцент кафедри біології Тернопільського педуніверситету Степан Подобівський, особливо хрущ полюбляє листя сливи, дуба і бруньки тополі та верби. Дуже страждають від цієї комахи берези, якщо вони ростуть поодиноко. Єдині дерева, на які не летить хрущ, — це ялина та сосна. Жуки літають лише після заходу сонця протягом 1-2 годин. За цей час, вони вибирають дерево і починають трапезу. Наприкінці травня хрущі відкладають яйця в грунт, а з них через місяць народжується личинка. Окрім самих жуків, великими шкідникими є личинки хруща, — каже С.Подобівський. — Вони живуть у верхньому шарі грунту, де гризуть корені рослин та саджанців. За власними спостереженнями Подобівського, личинки найчастіше скупчуються на земельних ділянках, де росте багато пирію. Крім того вони полюбляють коріння суниць. Якщо багато личинок, то суниці на грядці можуть взагалі пропасти. Струшують, спалюють, отруюють Як виявилося, в Тернополі нашестя хрущів не боряться. Цього року хрущів не так багато, як два попередніх, — каже директор ТОКП проф-дезінфекції Петро Лісобей. — Ці комахи, якщо їх багато, насправді можуть принести дуже багато шкоди. Але особливих методів для боротьби з ними немає. В основному люди струшують їх з дерев і спалюють чи використовують отрутохімікати. Але такі методи рятують від шкідників ненадовго, каже Лісобей. Якщо струсити хрущів з дерева, на наступний вечір їх може бути ще більше. Дія отрути триватиме до двох днів, але потім доведеться окроплювати знову. Отруту від жука можна придбати в кіосках чи крамницях, де торгують насінням або у ветеринарних аптеках міста. У крамниці “Насіння”, що на ринку, пропонують отрутохімікат “Громобій” за 3, 50 гривень. Цей препарат сиплять на грядки, де завелася личинка хруща. Проти самого жука, як розповів “20 хвилин” продавець де ???? пан Іван, купують припарат “Конфірата”. Ампулу треба розчиняти в одному відрі води і окропити рослину, на якій завелися хрущі. Ціна отрути 2, 50 грн.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Anonymous
    особливо хрущ полюбляє листя сливи, дуба і бруньки тополі та верби.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка 21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче 16:00 Просять запровадити щоденну хвилину мовчання через систему оповіщення — створили петицію 15:00 Де безпечно купатися на Тернопільщині та в інших областях: перелік 14:00 Вихідні у кіно: у Тернополі покажуть екшени, анімації, трилери і комедії 13:00 Спека і грози: детальний прогноз погоди на 6-8 липня в Тернополі та області 12:00 Готуємо фаршировані кабачки в духовці, мультиварці та на сковорідці 11:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 5-6 липня 10:00 Знущання з військових у 211 бригаді: до суду передали справу екскомандира, який замовчував факти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up