Партнер рубрики Події

І війни не треба. У липні на Тернопільщині вода забрала життя вже сімох чоловіків

І війни не треба. У липні на Тернопільщині вода забрала життя вже сімох чоловіків
  • 42-річного Романа поховали у Гермаківці 26 липня. Чоловік пішов рибалити із племінниками, але відійшов подалі від них. Невдовзі рідні почали дзвонити чоловікові – телефон мовчав. Пішли шукати і побачити дядька у воді.
  • Рятувальники б’ють на сполох, бо загиблих на водоймах Тернопільщини побільшало. У липні вода забрала життя 128 українців, з них п’ятнадцятеро — діти.

 

Від початку року на водоймах Тернопільщини загинули 22 осіб, з них троє – діти.

Лишень у липні, а місяць ще триває, вода забрала життя сімох чоловіків.

Рятувальники б’ють на сполох, бо потопельників, у порівнянні з аналогічним періодом минулих років, побільшало. І вкотре нагадують: вода не пробачає легковажності і помилок.  

Відео дня

24 липня о 13.05 до рятувальників надійшло повідомлення про те, що в с. Гермаківка Іване-Пустенської громади, під час риболовлі впав у воду і потонув місцевий мешканець.

Чоловіка звали Романом, і йому було 42 роки. 26 липня його вже поховали на місцевому цинтарі, розповіли у селі.

— Роман пішов із племінниками рибалити зранку, — проживав разом із ними і сестрою, — розповіли односельці. — Племінники зупинились рибалити в одному місці, а Ромко пішов далі. Його довго не було, тому племінники почали йому надзвонювати. Дядько трубку не брав, і вони пішли його шукати. Вже коли побачили у воді, він був мертвим.

Місцеві припускають, що в чоловіка стався епілептичний напад, бо він вже давно хворів. На жаль, в момент чергового нападу нікого не було поруч.  

Дитину врятував жилет

20 липня на тернопільському ставі врятували дівчинку, яка випала з байдарки. Дитина була в рятувальному жилеті, це і врятувало їй життя, переконані у держслужбі з надзвичайних ситуацій.

— 20 липня о 14:04 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що на Тернопільському ставі допомоги потребує неповнолітня, 2007 року народження, — повідомила речниця головного управління ДСНС в області Ірина Крупа. — Двоє дівчат катались на байдарках, одна з них впала у воду. На щастя, вона була у рятувальному жилеті. О 14:11 рятувальники прибули на місце події, за допомогою човна дістались до потерпілої й витягли її з води. Медичної допомоги юна тернополянка не потребувала.

19 липня о 16.45 в с. Вільховейць Мельнице-Подільської громади місцеві мешканці виявили тіло чоловіка у річці Дністер. Як з’ясувалось, 33-річноого чоловіка вже три дні до цього вважали безвісти зниклим і розшукували. Бо він ще 16 липня вийшов з дому і зник.

8 липня на Тернопільському ставі потонув 25-річний чоловік, який пірнув з катамарану і пішов під воду.

Двоє загиблих на Тернопільському ставі за добу  

— 8 липня виявлено тіло чоловіка, котрий впав у воду на «Острові закоханих», — повідомила Ірина Крупа. — 7 липня о 22:31 на лінію екстреного виклику «101» надійшло повідомлення, що на Тернопільському ставі поблизу «Острова закоханих» чоловік пішов до води і не повернувся. На місце події направлено черговий караул в складі двох відділень та працівників оперативно-координаційного центру Головного управління. Пошукові роботи 7 липня результату не дали.

8 липня пошукові роботи продовжили водолази-рятувальники. О 08:56 вони виявили тіло потопельника і передали його поліцейським.

8 липня виявили тіло і в водоймі с. Іква Кременецької громади.

7 липня у Тернопільському ставі пішов під воду і потонув ще один юнак. Йому було 23 роки.  

4 липня вода забрала життя 47-річного мешканця Хоросткова. Він потонув у місцевому ставку.

2 липня у с. Іванчани Збаразької громади втопився 24-річний юнак.

Спочатку самовпевненість, а потім страх

Порушення елементарних правил – залишається головною причиною загибелі людей на воді, каже Ірина Крупа.

— Друга головна причина загибелі на воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Коли у воді судома зводить м'язи, це лякає людину, — пояснила Ірина Крупа. — На якусь мить розладнується дихання, втрачається координація рухів, горло зводить спазм. Цього часом буває цілком достатньо, аби захлинутися.

Судоми самі по собі не можуть утопити, кажуть рятувальники. Треба лише уміло їм протидіяти.

— Коли зсудомило литку, а це, до речі, буває найчастіше, — слід захопити рукою пальці ноги, сильно притягти їх до себе і тримати так, незважаючи на біль, — радить рятувальниця. — Допомагає й енергійний масаж у воді напружених м'язів. Як правило, через 3-5 хвилин судоми минають без стороннього впливу. Отже, треба просто протриматися цей час на плаву, не панікувати.

Коли вирушаєте на відпочинок до води, пам’ятайте обов’язкові правила, які допоможуть вберегти ваше життя, наголошують рятувальники.

Правила, які врятують життя

  • Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
  • Температура води повинна бути не нижче 17-19 градусів за Цельсієм, у більш холодній - перебувати небезпечно.
  • Плавати у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватись поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не слід доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин.
  • Не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що веде за собою припинення дихання.
  • Уникайте купання у невідомих вам та спеціально не визначених для цього місцях. Якщо поблизу немає обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим чистим дном. У воду слід заходити обережно.
  • Не влаштовуйте грубі ігри на воді, підпливаючи під тих, хто купається, хапати їх за ноги, «топити», подавати помилкові сигнали про допомогу та ін.
  • В жодному разі не заходьте у воду в нетверезому стані.
  • Уникайте купання наодинці. Адже у випадку біди ніхто не зможе прийти вам на допомогу.
  • Не залишайте поблизу водойм дітей без нагляду дорослих. Діти повинні купатися лише під наглядом батьків.
  • Ніколи не пірнайте в незнайомих, спеціально необладнаних місцях. Навіть якщо напередодні це місце було безпечним для стрибків, то за ніч могли щось вкинути у воду або течією могло принести корчі.
  • Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил.

Довідка

Від початку року на водоймах Тернопільської області вже загинули 22 людей, з них троє  – діти. За аналогічний період минулого року загиблих було 20. У липні вода забрала життя сімох чоловіків.

Цифра 

В області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок.

Читайте також

Що робити і чого категорично не можна, рятуючи того, хто тоне

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Юра Гевко

    Після кадрів з передової на це фото можна вже не ставити позначення чутливий вміст
  • David Starr

    Українці і без війни мруть як мухи, через власну дурість.

keyboard_arrow_up