Питання індопалення одне з тих, яке найбільше цікавить тернополян. Проте у законі ще прописані й інші нововведення. Та й у дію він вступить лише через пів року.
- Реалізація положень закону сприятиме демонополізації та дерегуляції у сфері житлово-комунальних послуг, підвищенню їх якості, - йдеться у повідомленні прес-служби президента. - Забезпечить можливості контролю за їх наданням, оновленню житлового фонду та підвищенню ефективності його управлінням.
Також у прес-службі зазначають, що закон осучаснює правові, економічні та організаційні засади надання споживачам житлово-комунальних послуг. Документ запроваджує новітні моделі договірних взаємовідносин між споживачами та виконавцями послуг, побудовані на принципах відкритості, прозорості та взаємної відповідальності.
Хоча президент і підписав закон, але вступить в дію він лише через пів року. В управлінні ЖКГ тернопільської міськради кажуть, що жодних вказівок чи роз'яснень по реалізації нововведень ще не було. Те ж саме кажуть і в прес-службі КП "Тернопільміськтеплокомуненерго".
- До нас поки ніяких вказівок не надходило, але, щоб коментувати будь-що нам спершу самим потрібно розбіратись у цих нововведенях, - додають в прес-службі.
Нагадаємо, що депутати Верховної Ради проголосували за закон 9 листопада. Як ми уже писали, встановити індопалення зможуть лише 10% тернополян. Окрім індивідуального опалення, у законі про комунальні послуги є ще ряд нововведень.
Одне з яких - введення пені за кожен день прострочення оплати послуг ЖКГ, яка за рік може становити до 3,6 відсотка від суми заборгованості.
- При цьому Закон передбачає і жорсткішу відповідальність, - роз'яснює голова "Ради голів ОСББ Тернополя" Сергій Лупак. - За несплату боргу протягом більш як 30 днів постачальник має право відключити боржника від комунальних послуг. Але українцям дали рік, щоб вони погасили борги за комунальні послуги і введення пені відтерміновано до 1 січня 2019 року.
Закон має позбавити ЖЕКи від монополії на ринку надання комунальних послуг. Жителям і споживачам пропонують укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ - на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, газу та електрики. Також законопроект пропонує виділити з квартирної плати послугу з поводження з твердими відходами. Запроваджується типовий договір на управління будинком, що передбачає прозорий поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління. А окрема частина присвячена перевірці якості комунальних послуг.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер