Для експерименту журналісти обрали декілька локацій.
У Центрі одразу декілька людей гукали «необачного перехожого», і гаманець повертали господарю.
На менш людних вулицях тернополяни також одразу повертали нам гаманець. Дехто звертав увагу на необачність журналіста. Інші віддавали зі словами, на кшталт: «Добре, що то я знайшов, інший би не віддав».
Для того, щоб віддати загублену річ перехожі навіть бігли за журналістом.
У всіх восьми випадках нам віддавали гаманець. А якби не повернули, чи була б це крадіжка? З даним запитанням ми звернулися до юриста.
– Якби гаманець не повернули, то це не було б крадіжкою, а привласненням чужого майна. Та довести, що перехожий його привласнив, важко. Якщо ви бачили як конкретна особа підняла ваш гаманець, звинуватити її у привласненні майна ви не зможете.
Навіть якщо ви затримаєте особу і зазначите що в неї ваш гаманець, людина може сміливо в цьому зізнатися та сказати, що хотіла віднести його у відділення поліції.
До того ж часто у гаманцях є картки чи навіть номер телефону власника. Той, хто знайде пропажу, може сказати, що ішов додому, аби зателефонувати до вас чи у банк, адже не має при собі телефону, чи на рахунку.
Тож довести вину складно. Можна більше розраховувати на порядність.
Чи доводилося вам губити чи знаходити гаманець на вулиці? Як діяли ви в таких ситуаціях? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 40 від 4 жовтня 2023
Читати номер
Viktor Pastukh
Taras Bulinskyi
Bobo Black