Коли тернополянам потрібно робити повірку лічильників

Коли тернополянам потрібно робити повірку лічильників

Роз’яснення щодо періодичної повірки квартирних лічильників, які є власністю фізичних осіб оприлюднили на офіційному сайті Держпродспоживслужби. 

 У зв’язку з численними зверненнями громадян та поширенням суперечливої інформації в мережі Інтернет щодо повірки квартирних лічильників та оплати за ці послуги, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в межах компетенції інформує.

 Відносини, що виникають в процесі провадження метрологічної діяльності, регулюються Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон про метрологію).

 Відповідно до частини першої статті 17 Закону про метрологію законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Відео дня

Перелік категорій законодавчо регульованих ЗВТ, що підлягають періодичній повірці, затверджено постановою Кабінету Міністрів України       від 04.06.2015 № 374 (далі – Перелік).

До Переліку, зокрема, належать:

–        лічильники води (пункт 38);

–    лічильники активної (класи точності 0,01-2,0) та реактивної (класи точності 0,01-3,0) електроенергії (пункт 39);

–    лічильники газу та пристрої перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) (пункт 41);

–    теплолічильники та теплообчислювачі (пункт 72).

При цьому повинні дотримуватись міжповірочні інтервали законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, затверджені наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 13.10.2016 № 1747, зареєстрованим у Мін’юсті 01.11.2016 за № 1417/29547.

Так, відповідно до затверджених міжповірочних інтервалів:

–        для лічильників води та теплолічильників установлено міжповірочний інтервал 4 роки;

–        для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму (використовуються для проведення розрахунків за поставлений та/або спожитий природний газ) класу 1,0 установлено міжповірочний інтервал 2 роки; класу 1,5 – 8 років;

–        для лічильників активної електроенергії електромеханічних однофазних (класи точності 0,5–2,0 і А, В) установлено міжповірочний інтервал 8 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних однофазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (16) років; лічильників активної та реактивної електроенергії електромеханічних трифазних (класи точності 0,5-,0 і А, В) – 4 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії статичних трифазних (класи точності 0,2S-3,0 і А, В, С) – 6 (10) років; лічильників активної та реактивної електроенергії (класи точності 0,01-0,1) – 1 рік.

Періодична повірка ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання.

 

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) лічильників води та теплової енергії, що забезпечують індивідуальний облік в квартирах

за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором

у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) лічильників електричної енергії і газу

за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання;

періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • кобра
    Не розумію для чого та перевірка, що воно дає ?крім того що платять зарплату тим дармоїдав
  • Ivan
    Лічильники нікуди носити не потрібно, ми усе оплачуємо. Власником Вашого лічильника є організація, яка надає послуги, вона контролює їх справність (проводить повірку), перевіряє наявність пломб і т.д.
  • David Starr
    Ніколи не носив на повірку лічильники, як їм сильно треба - хай приходять і за свій рахунок собі перевіряють.
    кобра reply David Starr
    Правильно
    Анонім reply David Starr
    Це називається самому собі дорожче получиться .Ті майстри так понакручують гайки при встановлені  ,що потім можна і сусідів затопити . Я особисто сам знімаю ,заношу,забираю ,і ставлю лічильники .
    David Starr reply Анонім
    А ти тут до чого? Хто закручував - хай із сусідами розбирається ) У мене була ситуація, коли майстер з жеку вламав трубу холодної води і затопив сусідів, то я всі їх претензії відправляв до жеку, а якби був приватний майстер - то вже я був би винен. Звичайно, що теж можу зняти-поставити, але для чого?
    Анонім reply David Starr
    А справа в тому ,що якщо поставили лічильник майстри ,акт підписано ,і все вся відповідальність на власнику помешкання потім доказуй ,що то майстри . Через декілька днів від лишнього натягу кран рве і всі діла .Ну це, якщо жостка підводка як у мене ,а якщо це пластик то ще тих майстрів можна допустити.
  • Анонім
    А як те ,що в будинках стоять електричні лічильники 65-го року виготовлення ,і щось електромережі не спішать їх міняти . Я питаюсь хто їм дав право самостійно міняти лічильники . У мене був встановлений лічильник 1976 року виготовлення 5-17А ,куплений за власні кошти ,а ті скотиняки мені поставили 5А лічильник 1965 року ,а мій забрали.

keyboard_arrow_up